Новини Вікімедіа, липень 2015
"Darshan Kandolkar talks about Konkani Wikipedia.webm" by Wikimedia India, freely licensed under CC-BY-SA 4.0.; "File:Leigh Thelmadatter-7697.jpg" by Karen Sayre for the Wikimedia Foundation, released under the CC BY-SA 3.0 license; "London-Eye-2009.JPG" by Kham Tran, feely licensed under CC BY-SA 3.0.; "IFTTT Logo.svg" by IFTTT, public domain; "File:Albert_V_Bryan_Federal_District_Courthouse_-_Alexandria_Va.jpg" by Tim Evanson, freely licensed under CC BY-SA 2.0.; Collage by Andrew Sherman.
Ознайомтеся з новинами з Блогу Вікімедіа за липень 2015.
Представник Фонду Вікімедіа Даршан Кандолкар ділиться своїм досвідом дописування у конканійську Вікіпедію. Відео мовою Конкані.Video by Wikimedia India, freely licensed under CC-BY-SA 4.0.
Вікіпедія мовою Конкані, поширеною в штаті Ґоа в Індії, була запущена 18 червня після перебування в інкубаторі протягом близько дев'яти років. Проект зазнав багатьох випробувань, але напружена робота спільноти дописувачів, переважно мешканців штату Ґоа, була винагороджена виходом проекту з інкубатора.
Моя мрія — розпочати проект для борців за свободу у Ґоа, залучивши людей з різних середовищ: від студентів до журналістів та колумністів. Я прагну залучити до співпраці освітні установи, щоб зайняти студентів на тривалий період і щоби спільнота, яка спілкується мовою конкані, могла тримати над ними шефство.
Лі Тельмадаттер, фотографія для кампанії збору коштів Фонду Вікімедіа у 2012 році. Photo by Karen Sayre for the Wikimedia Foundation, released under the CC BY-SA 3.0 license.
Викладач університету і волонтер Вікіпедії, Лі Тельмадаттер допомагала писати статті на різні теми, починаючи від мексиканських напоїв і страв до біографій та церков. Сьогодні вона працює зі студентами над поліпшенням висвітлення у Вікіпедії Мексики і її культури, мандруючи по країні вздовж і впоперек у пошуках інформації, якою варто поділитися.
Я думаю, Вікіпедія і подібні проекти пропонують хоча б ідею, що легший доступ до більшої кількості інформації може бути наданий більшій кількості людей.
Логотип для Виклику Вікіданих у меню. Logo by Offnfopt, freely licensed under CC0 1.0
У нас у Wikimedia Sverige (Швеція) ми любимо попоїсти, мандрувати, а ще відкриту інформацію. Отже, ми почали міркувати: що б такого зробити, щоб трішечки полегшити життя частого мандрівника літаком? За допомогою проекту Вікідані дописувачі вирішили запустити виклик щодо меню ресторанів по всьому світу, щоб вони додавали до своїх меню суттєву інформацію. Наші учасники використали Вікідані для надання тем, перекладів та ілюстрацій.
Вікідані є сукупністю структурованих даних, які можуть бути редаговані і комп'ютерами, і людьми. Головний фокус, звичайно, на Вікіпедії, але варіанти їх використання просто-таки невичерпні, що ми якраз і хотіли показати цим проектом.
Лондонське око на фотографіях можна поширювати онлайн згідно з правом на свободу панорами. Photo by Kham Tran, feely licensed under CC BY-SA 3.0.
Нещодавно Європарламент прийняв рекомендації, які накладають обмеження, чинні на території всіх держав-членів Європейського Союзу. Спільнота Вікімедіа змобілізувалась у відповідь.
Оновлено (13 липня): 9 липня Європейський Парламент затвердив «Звіт Реди». Абзац, який стосувався свободи панорами, був повністю вилучений з документу. Це означає, що на даний час нічого не змінилось: країни, на які поширювалась свобода панорами згідно з їх національним законодавством, далі її матимуть. Країни, у яких свобода панорами національним законодавством не передбачалась, її не матимуть.
Сліпа Юстиція стоїть, тримаючи терези, на будинку Суду Сполучених Штатів ім. Альберта В. Браяна в Александрії, Вірджинія Photo by Tim Evanson, freely licensed under CC BY-SA 2.0.
10 березня Фонд Вікімедіа приєднався до позову проти Агентства національної безпеки США (NSA) щодо їхньої програми стеження за потоками даних. Слухання щодо недавнього подання уряду про припинення процесу призначені на кінець вересня.
If This Then That, або IFTTT (дослівно: «якщо Так, Тоді Те») впроваджує нові засоби, які роблять доступ до відкритої інформації Вікіпедії простішим, ніж будь-коли. Logo by IFTTT, public domain.
Новий канал Вікіпедії на IFTTT робить простішим, ніж будь-коли, ділення вільними знаннями. Це включає:
- Зображення дня: повідомлення з Вікісховища про зображення дня
- Стаття дня: цікава стаття з Вікіпедії, вибрана щоденно з-поміж найкращих статей Вікіпедії
- Слово дня: визначення одного слова денно з Вікісловника
- Нові редагування статті Вікіпедії: нові редагування на певних сторінках Вікіпедії (подібно до ваших списків спостереження)
- Нові редагування конкретного користувача: нові дописи від певного користувача Вікіпедії
- Нове редагування з гештегом в описі змін: слідкуйте за редагуваннями через гештеги в описі змін (спробуйте застосувати гештег #editathon протягом вашого наступного едітатону)
- Редагована стаття в категорії: покаже нові редагування статей в межах категорії
- Статті, додані до категорії: кожного разу, коли стаття буде додана до категорії
Andrew Sherman,Інтерн з цифрових комунікацій, Фонд Вікімедіа