Wikimedia Vakfı seçimleri/2021/2021-07-02/2021 Onaylanmış Adaylar

This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/2021-07-02/2021 Confirmed Candidates and the translation is 100% complete.

2021 Mütevelli Heyeti seçimleri 4 Ağustos 2021'de başlıyor. Topluluktan adayların başvurularını kaydetmeleri istendi. Üç haftalık uzun bir çağrının ardından, huzurlarınızda 2021 seçimleri için başvuran 20 aday.

Wikimedia Vakfı Mütevelli Heyeti Wikimedia Vakfı'nın hareketlerini denetliyor. Heyet bir takım olarak yeterliğini ve çeşitliliğini artırmak istiyor. Şu anda eksikliğini hissettikleri ve yeni mütevellilerde bulmayı umdukları uzmanlık alanlarını paylaştılar.

Wikimedia hareketi topluluk ve iştirakçi mütevellilerinin seçimi için oy kullanma hakkına sahip. Heyetin mütevelli olarak en çok oy alan dört adayı, Eylül ayından itibaren üç yıllık bir dönem için seçmesi bekleniyor.

Nasıl katılabilirsiniz?

Adaylar hakkında daha fazla bilgiye ulaşın

Hareketin dört bir tarafından adaylar başvurularını kaydettiler. Oylarınızı gerekçelendirmek için her bir aday hakkında bilgi sahibi olun. Topluluk, adaylara kampanya süresince cevaplamaları için sorular kaydetti. Adaylar Meta'da Seçim Komitesi tarafından derlenen topluluk sorularını yanıtlayacak. İlerleyen haftalarda, adaylar kendi adaylıkları hakkında konuştukları videolar gönderme hakkına sahip olacak.

Kampanya aktivitelerine katılın

Heyet seçimlerini destekleyen kolaylaştırıcılar takımı kampanya süreci için bazı aktiviteler planladı. Bu aktiviteler Meta'daki heyet seçimi sayfasında bulunabilir.

Topluluk üyeleri kendi toplulukları içerisinde aktiviteler düzenlemeye teşvik edilmektedir. Adaylık çok zaman alıcı olabileceğinden, adayları dahil etmeyi amaçlayan herhangi bir faaliyetin onların zamanlarına saygılı olmasını rica ediyoruz. Düzenlediğiniz aktiviteleri lütfen Meta'daki Heyet seçim sayfasına ekleyin, böylece daha fazla insan bunlara ulaşabilir. Yardıma ihtiyacınız varsa, kolaylaştırıcılar and seçim gönüllüleri yardıma hazır.

Oylama

2021 Mütevelli Heyeti seçimleri için oylama 4 Ağustos 2021'de başlayacak ve 17 Ağustos 2021'de sona erecek. Seçim Komitesi oylama yöntemi olarak devredilebilir tek oy yöntemini seçti. Oylama gereksinimleri, süreç ve oylama hakkında sıkça sorulan sorular hakkında daha fazla bilgiye ulaşın.

Devredilebilir Tek Oy

Bu yöntem seçmenlere adayları sıralama hakkı verir. Basitçe destek ya da karşı oy vermeye nazaran, tercihlerinizi daha açık ve net bir şekilde paylaşmanıza yardımcı olur. İlk sıradaki adayınız seçilmek için yeterli oy almışsa veya kazanamayacaksa, oyunuz ikinci sıradaki adayınıza geçecek. Kolaylaştırıcı takım bunun için eğlenceli bir örnek hazırladı. Daha fazla bilgi Temmuz ortalarında gelecek.

Lütfen daha fazla insanın Wikimedia Vakfı'na rehberlik edecek en iyi adayları bulmayı destekleyebilmesi ve hareketin önümüzdeki birkaç yıldaki ihtiyaçlarını destekleyebilmesi için duyuruyu paylaşın.

En iyi dileklerimizle,

Seçim Komitesi