Вікісховище

This page is a translated version of the page Wikimedia Commons and the translation is 100% complete.

Вікісховище (домашня сторінка українського розділу) — це центральне сховище для вільних зображень, музики, аудіофайлів та відеокліпів, а також аудіостатей Вікіпедії. Воно було започатковане 7 вересня 2004 року.

Логотип Вікісховища
Логотип Вікісховища

Чим є Вікісховище?

 
Зростання Вікісховища

Метою Вікісховища є існування сховища медіафайлів, яке "робить освітній медіаконтент у суспільному надбанні та під вільними ліцензіями доступним для всіх, і діє як спільний репозиторій для різних проектів Фонду Вікімедіа."

Окрім того, Вікісховище є багатомовним проектом. За замовчуванням мова інтерфесу — англійська, проте зареєстровані користувачі здатні налаштувати його, використовуючи будь-який інший доступний переклад. Багато сторінок також було перекладено на різні мови. Усі користувачі запрошуються до участі у доповненні та поліпшені перекладів.

Ви можете ознайомитися зі сторінками "Ласкаво просимо" та "Портал спільноти" для отримання деталей щодо історичного плану проекту.

Центральне сховище медиафайлів

Раніше кожен із численних проектів Вікімедіа — кожна окрема Вікіпедія , кожен окремий Вікісловник , так само як і Вікіпідручник , Вікіджерела , Вікіновини , Віківерситет , та Вікіцитати — використовували свій окремий простір назв для зображень. Не існує надійного способу посилатися на зображення на інших вікіпроектах. Багато хороших, вільних завантажень на одній вікі можуть залишитися непоміченими на іншій. Таким чином, відбувалася даремна дуплікація інтелектуальних та творчих робіт, а також створювався зайвий інформаційний надлишок, опрацювати який можна було лише за рахунок збільшення працевіддачі.

Для створення посилання на Вікісховище з інших проектів фонду Вікімедіа (наприклад з Вікіпедії , Вікіпідручника[[:| ]], Вікіновин ), можна використати шаблон {{Commons}}.

Прямі посилання на проект

Якщо бажаєте отримати більше інформації, будь ласка, відвідайте домашню сторінку цього проекту: commons.wikimedia.org.