העורך החזותי/ידיעון/2015/פברואר

This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2015/February and the translation is 100% complete.


מאז הידיעון האחרון, צוות העריכה תיקן באגים רבים ועבד על המַראה של העורך החזותי, על שירות הציטואיד העתידי להוספת מקורות, ועל תמיכה בשפות עם דרישות מיוחדות בהזנת טקסט. עדכוני מצב מתפרסמים באתר mediawiki.org. תכניות לעתיד מתפרסמות במפת הדרכים.

העורך החזותי

קרן ויקימדיה הודיעה מה העדיפויות העיקריות שלה לרבעון הנוכחי (ינואר עד מרץ). העדיפות הגבוהה ביותר היא להכין את העורך החזותי להפעלה כבררת מחדל לכל המשתמשים החדשים ולמשתמשים מחוץ לחשבון בכל הוויקיפדיות הגדולות שבהן זה עוד לא נעשה. אתם יכולים לעזור לזהות את הדרישות לזה. תיערכנה פגישות מיון ותעדוף משימות (triage) פתוחות למתנדבים החל ביום רביעי 11 בפברואר 2015 ב־12:00 שעון קליפורניה (20:00 UTC ו־22:00 שעון ישראל). ספרו לסמנכ"ל פיתוח דיימון סיקור, למנהל המוצר ג'יימס פֿורסטר ולחברי הצוות האחרים מה הבאגים והיכולות החדשות שהכי חשוב לכם לקבל. החלטות שתתקבלנה בפגישות האילו יקבעו איזו עבודה צריך לעשות כדי להגשים את המטרה של הרבעון הזה – להכין את העורך החזותי להפעלה למשתמשים חדשים. אנחנו נעריך במיוחד את הנוכחות של מתנדבים שאוהבים לתרום לקוד של מדיה־ויקי. מידע על דרכי ההצטרפות לפגישה יתפרסם בדף mw:Talk:VisualEditor/Portal זמן קצר לפני תחילת הפגישה.

בגלל כמה שינויים שגויים בממשק הנייד ובעורך החזותי, העורך החזותי לא עבד נכון למשך יומיים בתחילת ינואר במכישירים ניידים. הצוותים מתנצלים על התקלה.

שיפורים שנעשו לאחרונה

העיצוב החדש של העורך החזותי מתיישר עם תקני העיצוב שקבע צוות העיצוב. פורסמו גם מספר גרסאות חדשות של ספריית OOjs UI, והן משפיעות על התצוגה של העורך החזותי ושל הרחבות מדיה־ויקי אחרות. רוב השינויים היו קטנים, כגון שינוי גודל הטקסט כמות המרווחים בחלק מהחלונות. הכפתורים צבועים באופן עקבי כדי לציין שהפעולה:

  • מתחילה משימה חדשה, כגון פתיחת חלון ⧼visualeditor-toolbar-savedialog⧽:  כחול ,
  • מבצעת פעולה בונה, כגון הוספת ציטוט: ירוק ,
  • עשויה למחוק או לאבד את העבודה שלך, כגון הסרת קישור:   אדום , או
  • ניטרלית, למשל פתיחת קישור בחלון דפדפן חדש:   אפור.

עורך ה־TemplateData שוכתב לגמרי ועכשיו הוא משתמש בעיצוב שמבוסס על אותה מערכת OOjs UI כמו העורך החזותי עצמו. (T67815, T73746.) השינוי הזה תיקן מספר באגים ושיפר את השמישות. (T73077T73078.)

פעולת חיפוש והחלפה במסמכים ארוכים עובדת מהר יותר עכשיו. היא לא מדגישה את כל המופעים של מחרוזת החיפוש אם יש יותר מ־100 מופעים. (T78234.)

עורכים בוויקיפדיות בעברית וברוסית ביקשו להפעיל את העורך החזותי במרחב הטיוטות. (T86688, T87027.) אם הקהילה בוויקי שלכם מעוניינת להפעיל את העורך החזותי במרחבי שם נוספים, אפשר לבקש את זה בפבריקטור. נא לכלול בבקשה הזאת קישור לדיון בנושא בדף הדיונים של הקהילה.

מבט קדימה

צוות העריכה יוסיף בקרוב יכולת מילוי עצמי של ציטוטים. שירות ציטואיד מקבל URL או DOI למקור מהימן ומחזיר ציטוט מעוצב ומוכן. לאחר היצירה אפשר לשנות אותו או להוסיף מידע באותו אופן שבו עורכים את תבניות ציטוט בדרך כלל.תמיכה במסת"ב, PMID ומזהים אחרים מתוכננת לזמן הקרוב. מאוחר יותר עורכים יוכלו לתרום להגדרות של ציטואיד בכל אתר ואתר כדי לשפר את דיוק ולהפחית את הצורך בתיקונים ידניים.

אנו זקוקים לעורכים שיבדקו את העיצוב החדש של כלי להוספת תווים מיוחדים, במיוחד כאלה שמדברים בוולשית, ברטונית ושפות אחרות שמשתמשות בסימנים דיאקריטיים או תווים מיוחדים. הגרסה החדשה תהיה זמינה לבדיקות בשבוע הבא. נא ליצור קשר עם Whatamidoing אם ברצונך לקבל הודעה על הגסה הבאה.אחרי שכלי הוספת התווים המיוחדים יושלם העוך החזותי יופעל לכל המשתמש בוויקיפדיות של הפעימה החמישית. זה ישפיע על כ־50 ויקיפדיות בינוניות וקטנות, בהן אפריקאנס, אזרבייג'נית, ברטונית, קירגיזית, מונגולית, טטרית וולשית. התאריך לשינוי הזה טרם נקבע.

בואו נעבוד יחד

Elitre (WMF)