Універсальний кодекс поведінки/Координаційний комітет/Хартія/Інформація для виборців

This page is a translated version of the page Universal Code of Conduct/Coordinating Committee/Charter/Voter information and the translation is 100% complete.
Універсальний кодекс поведінки

Голосування за ратифікацію хартії Координаційного комітету Універсального кодексу поведінки (U4C) тривало з 19 січня по 2 лютого 2024 року 23:59:59 (UTC) за допомогою інструмент безпечного опитування Secure Poll. Усі, хто має право голосу у спільноті Вікімедіа, мали можливість підтримати або виступити проти прийняття Хартії U4C і пояснити свій вибір. Ратифікація цієї хартії необхідна для встановлення правил і процедур для цього нового Комітету. Більше інформації про мету та сферу діяльності U4C можна знайти тут. Нижче ви знайдете детальнішу інформацію щодо процесу голосування та права голосу.

Будь ласка, перегляньте ЧаПи з голосування для інформації про те, як проголосувати.

Процес голосування

Якщо у вас є право голосу:

 1. Ознайомтеся з Хартією для U4C.
 2. Вирішіть, чи підтримуєте ви прийняття цієї Хартії, чи виступаєте проти неї. Якщо ви проти, запишіть рекомендовані зміни до Хартії, щоб включити їх до свого голосу.
 3. Дізнайтеся, як записати свій голос за допомогою SecurePoll.
 4. Перейдіть на сторінку голосування SecurePoll і дотримуйтесь інструкцій.
 5. Нагадайте про голосування іншим членам спільноти!

Що ж голосується?

Однією з ключових рекомендацій стратегічних цілей до 2030 року було спільне створення УКП і настанов для його правозастосування, щоб забезпечити для всього руху глобальну базову лінію прийнятної поведінки без толерантності до переслідувань.

Настанови з правозастосування (НП) для УКП були ратифіковані вікімедійцями у січні 2023 року та затверджені Радою опікунів у березні 2023 року. НП передбачають створення комітету для координації застосування УКП у всіх проєктах Вікімедіа. Для того, щоб добре функціонувати та працювати з існуючими групами і процесами спільноти, потрібна Хартія для цього нового комітету. Ця Хартія була написаний волонтерським Комітетом із заснування U4C.

Що є у Хартії U4C?

З резюме Хартії:

Проєкт хартії Координаційного комітету Універсального кодексу поведінки (U4C) окреслює правила, процедури та процеси, які будуть визначати роботу U4C.

Початкові розділи цього проєкту окреслюють організацію Комітету, включаючи мету і сферу діяльності Комітету, його обов'язки, а також процеси обрання членів Комітету.

Наступні розділи охоплюють внутрішні очікування щодо поведінки, відводів, а також прозорості та конфіденційності роботи Комітету. Решта розділів охоплюють процеси моніторингу, перегляду та підтримки УКП і Настанов із правозастосування. Вони також охоплюють надання інструментів та навчання для спільноти щодо використання УКП та Настанов з правозастосування, а також те, як U4C буде взаємодіяти з Фондом Вікімедіа та іншими керівними структурами руху.

Ця Хартія була переглянута спільнотами Вікімедіа у вересні 2023 року і до неї були внесені зміни на основі побажань спільноти.

Чому ви повинні проголосувати?

Важливо, щоб U4C добре працював з існуючими структурами управління спільноти та відображав цінності спільноти. Міцна Хартія допоможе Комітету стежити за тим, як УКП використовується в наших спільнотах, і надасть йому інструменти, необхідні для розв'язання проблем із правозастосуванням, коли вони виникатимуть.

Як проголосувати

 
Макет бюлетеня для голосування на SecurePoll. Зверніть особливу увагу, що votewiki може припускати, що ви не увійшли в систему. Ваш голос все одно буде зараховано.

Перед тим, як перейти до SecurePoll, будь ласка, прочитайте цей розділ, щоб дізнатися корисну інформацію, яка допоможе вам пройти голосування без проблем.

У бюлетені будуть вказані питання для голосування і запропоновані два варіанти відповіді: «Ні» і «Так».

 • У полі «Коментар» ви можете залишити коментарі щодо будь-яких питань, які вас турбують стосовно запропонованих настанов.
 • Після цього SecurePoll повідомить вас про те, що ваш голос було зафіксовано.
 • Ви можете повторно проголосувати на виборах. При цьому ваш попередній голос перезаписується. Ви можете зробити це необмежену кількість разів.

Як буде визначатися результат голосування?

Для переходу до виборів нового Комітету буде необхідний поріг у понад 50% підтримки користувачів, що беруть участь у голосуванні. Наразі рух не має єдиної практики щодо процесу голосування «пройшов/не пройшов» (деякі процеси використовують щось ближче до кваліфікованої більшості (⅔), інші використовують просту більшість (50% +1), а треті взагалі уникають чисельного підрахунку голосів). Для цього процесу, щоб він відповідав більшості референдумів у реальних юрисдикціях, було обрано просту більшість голосів.

Виборців запитають, які елементи потрібно змінити і чому. Якщо більшість проголосує «ні», команда проєкту УКП знеособить та опублікує причини, наведені тими, хто проголосував «ні». Члени Комітету із заснування U4C вдосконалюватимуть Хартію на основі питань, порушених у процесі голосування. Подібно до цього процесу, для розгляду будуть опубліковані зміни, після чого відбудеться повторне голосування.

Чи будуть залучені люди поза межами Фонду Вікімедіа до ретельного аналізу голосування для перевірки автентичності?

Результати голосування будуть ретельно перевірятися на наявність порушень позаштатними вікімедійцями, які в русі мають досвід у процесах голосування та верифікації. Перевіряльниками голосування є:

Право на участь у голосуванні

Право на участь у голосуванні встановлюється Радою повірених Вікімедіа. Усі зареєстровані дописувачі Вікімедіа, які відповідають мінімальним вимогам до активності, співробітники та підрядники афіліатів та Фонду Вікімедіа (найняті до 28 листопада 2023 року), а також теперішні та колишні повірені Фонду Вікімедіа матимуть можливість проголосувати за запропоновану Хартію в SecurePoll.

Редактори

Ви можете голосувати з будь-якого зареєстрованого облікового запису, яким ви володієте у вікі Вікімедіа. Ви можете проголосувати лише один раз, незалежно від того, скільки у вас є облікових записів. Щоб мати право голосу, цей єдиний обліковий запис повинен:

 • не бути заблокованим у більш ніж одному проєкті;
 • не бути ботом;
 • мати у вікіпроєктах Вікімедіа принаймні 300 редагувань до 16 грудня 2023 року;
 • мати принаймні 20 редагувань між 16 червня 2023 року та 16 грудня 2023 року.

Інструмент AccountEligibility можна використовувати для швидкої перевірки базового права голосування редактора.

Розробники

Розробники мають право голосу, якщо вони:

 • є адміністраторами серверів Вікімедіа з доступом до системної оболонки
 • або зробили принаймні один об'єднаний комміт до будь-якого репозиторію Вікімедіа на Gerrit між 16 червня 2023 року та 16 грудня 2023 року.

Додаткові критерії:

 • або зробили принаймні один об'єднаний комміт до будь-якого репозиторію у nonwmf-extensions or nonwmf-skins між 16 червня 2023 і 16 грудня 2023 року
 • або зробили принаймні один об'єднаний комміт до будь-якого репозиторію інструментів Вікімедіа (наприклад, magnustools) між 16 червня 2023 і 16 грудня 2023 року.
 • або зробили принаймні 300 редагувань до 16 грудня 2023 року та принаймні 20 редагувань між 16 червня 2023 і 16 грудня 2023 року на translatewiki.net.
 • або є супроводжувачами/дописувачами будь-яких інструментів, ботів, користувацьких скриптів, гаджетів та модулів Lua у вікіпроєктах Вікімедіа.
 • або брали значну участь у розробці та/або перегляді процесів технічного розвитку, що стосуються Вікімедіа.

Примітка: Якщо ви відповідаєте основним критеріям, ви зможете проголосувати негайно. Через технічні обмеження SecurePoll люди, які відповідають додатковим критеріям, можуть не мати можливості голосувати безпосередньо, якщо вони не відповідають жодному з інших критеріїв. Якщо ви вважаєте, що відповідаєте додатковим критеріям, будь ласка, напишіть на електронну адресу ucocproject@wikimedia.org з обґрунтуванням принаймні за чотири дні до останньої дати голосування.

Співробітники та підрядники Фонду Вікімедіа

Поточні співробітники та підрядники Фонду Вікімедіа мають право голосувати, якщо вони працювали у Фонді Вікімедіа станом на 28 листопада 2023 року.

Співробітники та підрядники афіліатів руху Вікімедіа

Поточні співробітники та підрядники відділень Вікімедіа, тематичних організацій чи груп користувачів мають право голосу, якщо вони працювали у своїх організаціях станом на 28 листопада 2023 року.

Члени ради Фонду Вікімедіа

Поточні та колишні члени Ради повірених Фонду Вікімедіа мають право голосу.

ЧаПи з голосування

 1. Як я можу перевірити наявність у мене права голосу? Редактори можуть скористатися інструментом AccountEligibility для перевірки права голосу на поточних виборах. На глобальній сторінці інформації про обліковий запис можна дізнатися більше про кількість ваших редагувань та історію внесків.
 2. Як встановлюються кваліфікаційні вимоги? Це ті ж самі вимоги, що й на виборах до Ради повірених.
 3. Виборець, який має право голосу, не може проголосувати — Ви можете отримати повідомлення: «Вибачте, вас немає у визначеному списку користувачів, які мають право голосувати на цих виборах». Переконайтеся, що ви увійшли в систему. Переконайтеся, що ви голосуєте з Мета-вікі, ви можете скористатися цим посиланням, щоб перейти на початкову сторінку голосування. Якщо ви є розробником, співробітником Фонду Вікімедіа або членом Консультативної ради, можливо, ми не змогли зіставити вас з конкретним ім'ям користувача. Вам слід звернутися за адресою ucocproject@wikimedia.org, щоб вас додали до списку. Якщо ви все ще не можете проголосувати, але вважаєте, що маєте право, будь ласка, залиште повідомлення на сторінці обговорення виборів або зверніться за адресою ucocproject@wikimedia.org. Відповідь має прийти протягом 72 годин.
 4. Я не можу увійти до VoteWiki. Вам не потрібно входити в VoteWiki, щоб проголосувати. Якщо ви бачите бюлетень, це означає, що SecurePoll успішно ідентифікував вас. З міркувань безпеки на VoteWiki зареєстровано лише обмежену кількість облікових записів.
 5. Чи може хтось побачити, як я проголосував? Ні, вибори безпечні. Вибори використовують програмне забезпечення SecurePoll. Голоси є таємницею. Ніхто з членів Ради чи співробітників Фонду Вікімедіа не має до них доступу. Член команди з Довіри і безпеки Фонду Вікімедіа тримає ключ шифрування для виборів. Як тільки ключ активується, вибори зупиняються.
 6. Які дані збираються про виборців? Деякі особові дані про виборців можуть переглядати декілька обраних осіб, які перевіряють та підраховують результати виборів. Див. список перевіряльників ратифікації, як зазначено вище. Це включає IP-адресу та користувацький пристрій. Ці дані автоматично видаляються через 90 днів після виборів.
 7. Як будуть використовуватися ці дані? Метричні дані про ці вибори будуть підсумовані на сторінках результатів виборів на Мета і у звіті за підсумками аналізу виборів. Жодна інформація, що дозволяє ідентифікувати особу, не буде опублікована. Ця особова інформація може бути використана для визначення кількості незалежних виборців та глобального розподілу виборців.
 8. Коли я голосую, я не бачу підтвердження того, що мій голос отримано, і з'являється автоматичне повідомлення про те, що мені потрібно увійти в систему, щоб проголосувати. Що відбувається? Вам не потрібно входити у votewiki, щоб проголосувати. Ця помилка, ймовірно, пов'язана з кешуванням. Перепрошуємо за ці труднощі: будь ласка, спробуйте проголосувати ще раз на цільовій сторінці SecurePoll. Після цього у вас має з'явитися повідомлення «Голосування буде проводитися на центральній вікі. Щоб перейти, будь ласка, натисніть кнопку нижче». Натиснувши на кнопку, ви потрапите на сервер голосування і зможете проголосувати. Також зауважте, що ви можете призначати або змінювати свої уподобання щодо голосування стільки разів, скільки забажаєте. За кожним користувачем зберігається лише один голос, і система просто замінить ваш старий голос (голоси) на новий, а всі попередні голоси відкине. Коли процес голосування завершиться, на екрані з'явиться квитанція, яку ви можете зберегти як доказ того, що ви проголосували.
 9. Як система голосування захищена від того, щоб користувачі не вводили кілька голосів? В системі зберігається лише один голос для одного користувача. Ви можете призначати або змінювати свої уподобання щодо голосування стільки разів, скільки забажаєте. Система просто замінить ваш старий голос (голоси) на новий і відкине всі попередні голоси.
 10. Чи змушують або заохочують співробітників голосувати певним чином? Ні, співробітників Фонду Вікімедіа та його афіліатів не заохочують голосувати у певний спосіб. Ми заохочуємо кожного голосувати незалежно. Для того, щоб Хартія була ефективною, нам потрібен чесний внесок, який допоможе нам визначити, чи є сфери, які потребують покращення.
 11. Чи є Команда з довіри та безпеки упередженою щодо результатів голосування? Відділ з питань довіри та безпеки складається з трьох підрозділів: політики, дезінформації та операційного. Команда, яка сприяє роботі УКП, це Команда з питань політики. Команда з питань політики не бере участі в розслідуванні поведінки користувачів. Хоча немає підстав вважати, що Команда операцій є або може бути упередженою, такий розподіл функцій був зроблений саме для того, щоб уникнути ненавмисної упередженості. Команда з політики не оцінюється на основі того, чи досягне спільно створений документ схвалення з першого разу, чи потребуватиме подальшого розвитку. Натомість команду оцінюють за тим, чи добре вона співпрацює зі спільнотою. Це означає розробку спільного підходу до впровадження УКП, який буде працювати на користь громади. Наша мета — якнайкраще виконати цей обов'язок.
 12. Інші питання, не згадані тут У разі виникнення технічних помилок або помилок у системі голосування, будь ласка, пишіть на ucocproject@wikimedia.org. Будь ласка, вкажіть ім'я користувача, під яким ви намагаєтесь проголосувати, та проєкт, за який ви намагаєтесь проголосувати. Член команди проєкту відповість на ваш лист якнайшвидше.