Translation requests/Give the gift of knowledge/pl


Przekaż dar wiedzy edit

Template:Fundraising menu-en Template:GiftLang2007

 
Prezes Fundacji Wikimedia
Florence Devouard

22 października 2007 - Wikipedia, praca skromnych ludzi, która zapoczątkowana została 6 lat temu, stała się niespotykanym globalnym zasobem, który zmienia sposób w jaki dzielimy się wiedzą. Strona jest odwiedzana przez miliony ludzi i jest dostępna w 250 językach.

Jak większość promujących bezinteresowną edukację projektów Fundacji Wikimedia, Wikipedia zrzesza obywateli Świata do dzielenia się wspólną wiedzą, bacząc na to, by każdy pogląd reprezentowany był bezstronnie. To wystarczy, byśmy byli dumni z wpływu Wikipedii i naszych pozostałych projektów na społeczność całego Świata.

Wpływ Wikipedii wymusił na Fundacji podjęcie większej odpowiedzialności i stawieniu czoła wielu wyzwaniom. W blasku naszego międzynarodowego sukcesu Fundacja zaczęła skupiać się na tych zakątkach Świata, które mają ograniczony dostęp do źródeł edukacji. Biorąc pod uwagę, że prawie dwa miliardy dzieci w krajach rozwijających się prawie nie ma dostępu do szkolnictwa, uważamy to za bardzo ważną działalność.

Jak dotychczas, mimo ograniczonych możliwości, Fundacja Wikimedia osiągneła duży postęp w tej kwestii. Przez szeroką współpracę byliśmy w stanie dotrzeć do tych odległych zakątków i zainicjować projekty m.in. w takich językach jak Joruba i Suahili. Przez ostatni rok istotne było stworzenie zarzewia dla rozwoju w tym kierunku.

Pomimo tylu osiągnięć, chcemy zrobić jeszcze więcej!

Fundacja potrzebuje Twojego wsparcia, aby móc kontynuować szerzenie wiedzy między wszystkimi ludźmi na całym Świecie.

W najbliższych tygodniach będziemy przeprowadzać naszą coroczną zbiórkę funduszy. Mamy nadzieję, że wyrazicie uznanie poprzez dotację - nieważne jak wielką lub niewielką - by upoważnić nas do dalszego wypełniania misji zapewnienia każdemu obywatelowi świata swobodnego dostępu do wiedzy ludzkości.

Florence Devouard
Prezes Fundacji Wikimedia