Translation requests/Give the gift of knowledge/cs


Dejte dar vědění edit

Template:Fundraising menu-en Template:GiftLang2007

 
Florence Devouardová
předsedkyně nadace Wikimedia

22. října 2007 - Wikipedie za pouhých šest let vyrostla ze skromné iniciativy v jedinečný celosvětový informační zdroj, který změnil způsob sdílení vědomostí. Encyklopedii, která je dnes k dispozici ve více než 250 jazycích, navštěvují miliony lidí z celé planety.

Stejně jako ostatní projekty provozované nadací Wikimedia, Wikipedie podporuje umožňuje svým uživatelům přidávat ke sbírce lidského vědění vlastní vědomosti, a zároveň zaručuje, že všechny rozdílné názory jsou reprezentovány ve stejné míře. Nutno podotknout, že jsme všichni velmi pyšní, jak pozitivní vliv má Wikipedie a ostatní naše projekty na globální komunitu.

Celosvětový vliv Wikipedie otevřel nadaci Wikimedia dveře k novým oblastem činnosti a novým výzvám. Ve světle mezinárodního úspěchu začala Nadace zaměřovat své aktivity na ty části světa, které potřebují naši pomoc nejvíce - přehlížená společenství s omezeným přístupem ke vzdělání. Vzhledem k tomu, že přibližně dvě miliardy dětí v rozvojových zemích získají nedostatečné nebo žádné vzdělání, tento úkol považujeme za velmi důležitý.

I přes své omezené zdroje již nadace Wikimedia v této oblasti učinila velký pokrok. Díky různým partnerstvím jsme byli schopni přinést Wikipedii do odlehlých koutů světa a podnítit vznik Wikipedií ve svahilštině či jorubštině. A co je nejdůležitější, tento rok zasel semena budoucí vzdělávacího úsilí.

I přes všechny tyto úspěchy před námi ale stojí hodne práce!

Nadace Wikimedia potřebuje vaši podporu, aby mohla usnadnit výměnu vědomostí po celém světě.

V následujících týdnech bude probíhat naše výroční sbírka. Doufáme, že nám vyjádříte svou podporu příspěvkem - nezáleží na tom, jak velký nebo malý bude - a tak nám umožníte splnit naše poslání: poskytnout každému člověku na světe svobodný přístup ke všem lidským vědomostem.

Florence Devouardová
předsedkyně nadace Wikimedia