Оголошення про фінальну стадію створення єдиних облікових записів/Оголошення про схему процесу

This page is a translated version of the page Single User Login finalisation announcement/Schema announcement and the translation is 100% complete.

Фіналізація єдиного логіну (SUL) запланована на приблизно 15 квітня 2015 року. Текст загального оголошення можна знайти на цій сторінці. Загалом, фіналізація перейменує користувачів таким чином, що кожний обліковий запис у загальних, публічних проектах Вікімедіа буде глобальним і матиме унікальне ім'я. Цей процес відбувається за стадіями і зараз на порозі завершення. Це означатиме перейменування 2 851 363 облікових записів, що існують у локальних вікі, які не існують глобально і мають повторювані імена користувачів. Облікові записи, які уже є глобальними (перевірте на Special:CentralAuth), не будуть перейменовані і цей процес ніяк на них не вплине. Деякі основні дані буде оновлено, коли процес просунеться далі.

Усі облікові записи, що потребують перейменування, отримають сповіщення на сторінці обговорення у кожній вікі, де обліковий запис зареєстрований. Окрім цього, кожна окрема вікі має Special:UsersWhoWillBeRenamed, сторінку, де перераховані усі користувачі, які будуть перейменовані у цій вікі. Члени локальної спільноти запрошуються використовувати цю інформацію для допомоги тим користувачам, що цього потребують. Якщо користувач спробує зайти в систему під перейменованим обліковим записом після фіналізації, він побачить сповіщення про перейменування. Користувачі можуть подати запит на глобальне перейменування у локальній вікі в будь-який час до чи після цього процесу, скориставшись сторінкою Special:GlobalRenameRequest.

Як визначаються облікові записи, що будуть перейменовані? =

У випадку зіткнення, коли глобальний обліковий запис конфліктує з локальними обліковками, власник глобального облікового запису залишається зі своїм іменем, а конфліктні локальні обліковки перейменовуються або на нове ім'я користувача за вибором власника, або на локалізовану форму імені користувача, якщо нового не вибрано (напр., Стареім'я~ukwiki). У випадку зіткнення, коли декілька локальних облікових записів конфліктують один з одним і глобальних обліковок немає, використовується наступна схема визначення того, хто отримає глобальне ім'я користувача. Це визначає і виконує програмний скрипт. Усі ті ж умови вище і нижче застосовуватимуться до блокованих облікових записів.

Зверніть увагу, якщо права не вказані тут, то вони не враховуватимуться при визначенні облікового запису, який стане глобальним.

  1. Власник глобального облікового запису
  2. Чек'юзер
  3. Приховувач
  4. Бюрократ
  5. Адміністратор

Нічия

У випадку зіткнення локальних облікових записів, жоден з яких не має прав користувача, згаданих вище, і немає глобального, збереже своє ім'я локальний обліковий запис з найбільшою кількістю редагувань у будь-якій вікі на момент опублікування цього оголошення. Якщо виявиться однаковою кількість редагувань, збереже своє ім'я локальний обліковий запис з ранішою датою реєстрації. Якщо виявиться однаковою дата реєстрації або жоден з облікових записів не матиме дати реєстрації через свою давність, скрипт обере рандомно.

Чому ця схема?

  • Права користувача — найчесніший спосіб визначити унікальні права власності на ім'я облікового запису. Жоден спосіб не дає зробити це ідеально чесно, але інші надто відрізняються у різних вікі. Наприклад, цінність кількості редагувань значно відрізняється у різних вікі, і ми не можемо враховувати її програмно, якщо б це був основний визначальний фактор, а не лише для вирішення «нічиїх».
  • Ці права, і лише ці права, були обрані, оскільки вони є ключовими правами користувачів в усіх наших вікі.
  • Обраний порядок відображає складність набуття відповідних прав користувача і відчутну потребу, щоб особа з цими правами діяти у різних вікі.
  • Проблема зіткнення імен користувачів вимагає технічного рішення. Однак це рішення не єдине. Натомість, стюарди і глобальні перейменовувачі можуть перекрити цю схему, перейменовуючи кожного окремого користувача згідно з відповідними каналами спільноти, процесами, політиками та обговоренням зацікавлених сторін. Цей процес має бути такою якнайтіснішою співпрацею.