Fundraising 2008/appeal/fa

درخواستی از طرف بنیان‌گذار ویکی‌پدیا – جیمی ولز edit

Jimmy Wales

خواننده عزیز


امروز از شما خواهم خواست که با کمک‌های خود از ویکی‌پدیا حمایت کنید. شاید کمی غیر معمول باشد: چرا که یکی از پنج سایت پرطرفدار؛ از کاربرانش تقاضای پشتیبانی مالی می‌کند؟

ویکی‌پدیا به شیوه‌ای متفاوت از بقیه‌ی ۵۰ وب سایت برتر جهان ساخته‌شده است. ما فقط ۲۳ کارمند رسمی استخدامی داریم که بسیار کمتر از بقیه است. محتوای ویکی‌پدیا برای استفاده هر کسی به هر منظوری رایگان است. ما سالیانه هزینه‌ای حدود ۶ میلیون دلار داریم. ویکی‌پدیا توسط بنیاد ناسودبر ویکی‌مدیا راه اندازی شده است که من آنرا در سال ۲۰۰۳ افتتاح نمودم.

هسته مرکزی ویکی‌پدیا توسط یک جامعه جهانی با بیش از ۱۵۰ هزار داوطلب پیش می‌رود که همه باهم خود را وقف گسترش آزاد دانش کرده‌اند. پس از گذشت هشت سال حاصل مشارکت این داوطلبان بیش از ۱۱ میلیون مقاله به ۲۶۵ زبان جهان است. بیش از ۲۷۵ میلیون نفر در ماه برای دسترسی به اطلاعات رایگان و بدون تبلیغات، از وب سایت ما بازدید می‌کنند.

مطمئناً ویکی‌پدیا بیشتر از یک وب‌سایت است. ما هدف مشترکی داریم: دنیایی را تصور کنید که در آن تک‌تک افراد زمین به تمامی دانش بشری دسترسی داشته باشند. این هدف ماست.

کمک شما به چندین طریق به ما کمک می‌کند. مهم‌تر از همه، شما ما را برای تامین هزینه پهنای باند جهانی یکی از وب‌گاه‌های محبوب اینترنتی را که بطور فزاینده‌ای افزایش می‌یابد، یاری خواهید نمود. همچنین وجوه نقدی ما را در اصلاح کردن نرم‌افزاری که با آن ویکی‌پدیا راه‌اندازی شده‌است کمک کرده و جستجوی ، مطالعه و نوشتن را در آن آسان‌تر می‌کند. ما متعهد شده‌ایم تا دانش را رایگان در سرتاسر جهان بوسیله‌ی داوطلبان تازه توسعه بدهیم و بستر مشارکت با نهادهای فرهنگی و آموزشی را نیز فراهم کنیم.

ویکی‌پدیا متفاوت است، بزرگترین دانشنامه در تاریخ است که توسط داوطلبان نوشته شده‌است. ما مانند پارک ملی و مدارس، در ویکی پدیا اعتقادی به بودن تبلیغات نداریم. می‌توانیم با حمایت‌های هزاران نفر مثل شما، این سایت را رایگان و قدرتمند نگاه داریم.

من شما را به مشارکت دعوت می‌کنم: بخشش شما به رایگان نگهداشتن ویکی‌پدیا برای تمام جهان کمک خواهد کرد.

متشکرم ، جیمبو ولز

همکنون اهدا کنید »

بیشتر بدانید edit

Sitenotice edit

لطفا بخوانید: درخواست شخصی بنیانگذار ویکی‌پدیا جیمی ولز