Новини Вікімедіа, березень 2014

This page is a translated version of the page Wikimedia Highlights, March 2014 and the translation is 100% complete.

Головні моменти звіту Фонду Вікімедіа і технічного звіту за березень 2014 року, з підбіркою найважливіших подій руху Вікімедіа

Новини Фонду Вікімедіа

 
Скріншот вспливаючого вікна (огляд статті Клод Моне, який показаний в статті Каміль Донсьє)

Нова Бета-функція: Спливаючі вікна, що показують огляди статей

Спливаючі вікна є коротким оглядом статті Вікіпедії чи іншої вікісторінки, який показується, коли читач наводить курсор на посилання на цю сторінку. Огляд складається з головного абзацу та назви статті. Користувач може включити цю функцію, увійшовши у свій обліковий запис та натиснувши посилання «Бета» вгорі справа. Спливаючі вікна були придумані завдяки Виринаючим вікнам, які використовуються багатьма досвідченими вікіпедістами в англійській Вікіпедії та будь-де в іншому місці. Вони були модифіковані, щоб зробити їх більш зручними для випадкових читачів.

Типографічне оновлення: Новий вигляд для тексту на сайтах Вікімедіа

Наприкінці березня було оголошено про типографське оновлення повнорозмірних версій сайтів Вікімедіа. Це типографське оновлення повністю відповідає заданим чотирьом вимогам: 1. Читабельність, 2. Однаковий вигляд на різних пристроях, 3. Наявність гарнітур на усіх платформах (Mac OS X, Windows, Linux, та на мобільних операційних системах), та 4. Доступність (навіть для читачів з порушеннями зору).

Найпомітнішою зміною стало те, що заголовки віднині відображаються шрифтом з зарубками. Крім того, колір тексту було змінено на темно-сірий замість чисто чорний, а колір фону залишився чистий білий. Також було збільшено розмір шрифту, що використовується у основній частині тексту.

Вказані зміни планується опублікувати у квітні з урахуванням виправлень на основі відгуків користувачів.

 
Сью Гарднер обговорює пропозицію WMF FDC

Проект щорічного плану опубліковано для зворотнього зв'язку зі спільнотою та FDC

У березні Фонд працював над підготовкою проекту щорічного плану 2014/15 для публікації у вигляді чернетки, пропозиції до Комітету з розподілу коштів (FDC). Відповідь від комітету та період розгляду спільнотою (1-30 квітня) буде взято до уваги, коли план буде завершуватись. Як частину пропозиції до FDC, Фонд опублікував новий всеосяжний огляд поточної довгострокової роботи, яку проводить персонал ФВМ та волонтери для підтримки проектів Вікімедіа.

Дані та тенденції

Загальна кількість унікальних відвідувачів за лютий:

474 млн (-4,28% у порівнянні з січнем; -1,83% у порівнянні з попереднім роком)
(База даних ComScore для всіх проектів Фонду Вікімедіа; ComScore випустять березневі дані в кінці квітня)

Кількість запитів сторінок за березень:

21 042 млрд (+0,2% у порівнянні з лютим; -2,3% у порівнянні з попереднім роком)
(Серверний журнал з усіх проектів Wikimedia Foundation з мобільними версіями включно, але не враховуючи Вікідані та головну сторінку порталу Вікіпедія.)

Активних зареєстрованих редакторів за лютий 2014 (>= 5 редагувань за місяць, не враховуючи ботів):

75 958 (-6.80% у порівнянні з січнем / -2.06% у порівнянні з попереднім роком)
(База даних з усіх проектів Wikimedia Foundation.)

Картка звіту (об'єднання різних статистичних даних та прогнозів щодо проектів ФВМ):

http://reportcard.wmflabs.org/

(Визначення)

Фінанси

 
Доходи та витрати Фонду Вікімедіа в порівнянні з планом станом на 28 лютого 2014 року
 
Витрати Фонду Вікімедіа за групами за станом на 28 лютого 2014 року

(На момент складання звіту фінансова інформація була доступна лише за лютий 2014 року.)

Вся фінансова інформація представлена в вигляді звітів за місяц та за рік станом на 28 лютого 2014.

Доходи 39 242 310
Витрати:
 Група розвитку 10 750 112
 Група збору коштів 2 739 036
 Грантодавча група 1 078 075
 Група програм 1 205 135
 Гранти 3 887 562
 Група управління 469 783
 Група права/пропаганди спільноти/комунікацій 2 425 548
 Група фінансів/кадрів/адміністрування 4 542 676
Загальні витрати 27 097 927
Загальний залишок (12 144 383)
у доларах США
  • Доходи за січень складають 1,07 млн доларів США у порівнянні з запланованим 0,01 млн доларів США, приблизно на 1,06 млн доларів США, або 18244%, більше плану.
  • Дохід з початку року становить 39,24 млн доларів США замість запланованих 45,05 млн доларів США, тобто приблизно на 5,81 млн доларів США, або 13%, менше плану.
  • Витрати за лютий складають 4.35 млн. долларів, хоча було заплановано витратити 4.41 млн. долларів. Приблизно 63 тис. долларів, чи 1%, було зекономлено завдяки нижчим витратам на персонал, капітальні витрати, інтернет-хостинг, позаконтрактні послуги та витрати на відрядження. Але трохи більше, ніж зазвичай було витрачено на оплату юридичних послуг, гранти та коміссії при платежах.
  • Витрати за рік складають 27.1 млн. долларів, хоча було заплановано витратити 31.8 млн. долларів. Приблизно 4.7 млн. долларів, чи 15%, було зекономлено завдяки нижчим витратам на персонал, капітальні витрати, інтернет-хостинг, налоги, коміссії при платежах, підвищення кваліфікації персоналу та витрати на відрядження. Але трохи більше, ніж зазвичай було витрачено на послуги за контрактом, гранти та налоги на наймання.
  • Залишок готівки становить 52,44 млн доларів США на 28 лютого 2014.
Відео зі щомісячної зустрічі з питань показників та діяльності Фонду Вікімедіа за березень (3 квітня 2014)

Інші новини руху Вікімедіа

 
Зображення року 2013

Зображення року 2013

У березні було оголошено результати голосування за "Зображення року 2013" на Вікісховищі. Результат було вибрано з 952 зображень номінованих користувачами у 2013 році. Протягом двох етапів голосування, 4070 користувачів віддали свій голос за зображення, що їм сподобалось, поставивши новий рекорд за кількістю учасників. Переможцем став німецький учасник Стефан Краузе, з художнім зображенням лампи, нитка розжарювання якої загорілась через потрапляння кисню усередину через пробиту поверхню.

Вікімедіа Росія добилась змін у російському законодавстві про авторське право

12 березня було підписано декілька змін до Цивільного кодексу Росії, котрі сприятимуть розвитку проектів Вікімедіа. Було створено легальні основи для існування вільних ліцензій, що дозволить редакторам Вікіпедії краще захищати свої авторські права, та закон про свободу панорами для об'єктів у публічних місцях (таких як будівлі або клумби), що дасть можливість відновити сотні зображень, котрі було видалено раніше. Російське регіональне відділення Вікімедіа виступало за такі зміни з 2009 року.

See also