Новини Вікімедіа, червень 2013

This page is a translated version of the page Wikimedia Highlights, June 2013 and the translation is 97% complete.

Головні моменти звіту Фонду Вікімедіа і технічного звіту за червень 2013 року, з підбіркою інших найважливіших подій руху Вікімедіа

Новини Фонду Вікімедіа

Перший семінар з методів оцінки успішності організованих заходів Вікімедіа

22-23 червня відбувся перший семінар з розробки і оцінки успішності програм (організованих заходів) руху Вікімедіа. Захід проведено Фондом Вікімедіа у Будапешті (Угорщина) спільно з регіональним відділенням — Wikimedia Magyarország. Семінар зібрав 21 керівника програм з 15 країн для вивчення основних концепцій оцінки програм. Успіх самого семінару також було оцінено: опитування, проведені до і після семінару, показали, що більшість учасників почали краще розуміти ці терміни і методи.

 
Одне із завдань стало легшим завдяки Візуальному редактору (VisualEditor): посилання тепер можна додавати і редагувати у форматі, зручнішому ніж теги <ref> всередині вихідного вікітексту сторінки.

Підготовка до запуску Візуального редактора та Універсального мовного селектора

У червні завершилась робота над основними новими рисами Візуального редактора (візуального інтерфейсу редагування вікісторінок без розмітки), в рамках підготовки до його запуску для усіх зареєстрованих користувачів у англомовній Вікіпедії 1 липня. Він стане доступним для більшості інших вікімедійців до кінця липня.

Також у червні почав функціонувати у всіх проектах Вікімедіа Універсальний мовний селектор. Він дає гнучку можливість користувачам обирати мовні налаштування, наприклад мову інтерфейсу, шрифти та методи вводу (розкладки клавіатури). До 1 липня він став доступним у понад 150 вікі.

 
Універсальний мовний селектор: зареєстрований користувач обирає мову для меню інтерфейсу в англомовній Вікіпедії, якій він віддає перевагу.

Спільноту запрошено до обговорення оновлення політики приватності

У рамках підготовки до оновлення політики приватності Фонду Вікімедіа (першого з 2008 року) команда юридичної та адвокаційної підтримки спільноти (LCA) запрошує взяти участь впродовж обговорення спільнотою, що триватиме до 18 липня. Метою було отримання початкового відгуку про те, які є питання щодо приватності у членів спільноти, що вони вважають важливим і що вони б хотіли бачити у наступній редакції політики приватності. Спільноту також запрошують відгукнутись щодо практик використання торгових марок Вікімедіа.

Дані та тенденції

Загальна кількість унікальних відвідувачів за травень:

522 млн (+0,97% в порівнянні з квітнем; +5,97% в порівнянні з попереднім роком)
(База даних ComScore для всіх проектів Фонду Вікімедіа; ComScore випустять червневі дані в кінці липня)

Відвідування сторінок за червень:

21,1 млн (+0,7% в порівнянні з травнем; +17,1% в порівнянні з попереднім роком)
(дані серверного журналу, для всіх проектів Фонду Вікімедіа, включаючи мобільний доступ)

Активні зареєстровані редактори за травень 2013 (>= 5 редагувань в основному просторі/місяць, включаючи ботів):

80,611 млн (-0,19% в порівнянні з квітнем; -1,92% в порівнянні з попереднім роком)
(дані Бази даних, для всіх проектів Фонду Вікімедіа).

Картка звіту (об'єднання різних статистичних даних та прогнозів щодо проектів ФВМ):

http://reportcard.wmflabs.org/

(Визначення)

Фінанси

 
Доходи та витрати Фонду Вікімедіа в порівнянні з планом станом на 31 травня 2013 року
 
Витрати Фонду Вікімедіа по групах за станом на 31 травня 2013 року

(На момент складання звіту фінансова інформація була доступна лише за травень 2013 року.)

Уся представлена фінансова інформація відображає період з 1 липня 2013 року по 31 травня 2013-го.

Доходи $50 559 430
Витрати:
Група розвитку $13 523 471
Група збору коштів $3 265 731
Група з грантів і програм $8 284 686
Група управління $692 321
Група правової підтримки спільноти/комунікацій $2 777 192
Група фінансів/HR/адміністрування $5 272 075
Загальні витрати $33 815 476
Загальний залишок $16 743 954
  • Доходи за травень складають USD 0,12 млн у порівнянні з запланованим USD 0,28 млн, приблизно на USD 159 тис., або 57%, менше плану.
  • Дохід з початку року становить USD 50,56 млн замість запланованих USD 45,79 млн, тобто на 4,77 млн доларів США або 10% більше плану.
  • Expenses for the month of May is $2.97MM versus plan of $4.01MM, approximately $1.04MM or 26% under plan, primarily due to lower personnel expenses, internet hosting, and grant expenses (FDC grants) partially offset by higher capital expenses, outside contract services, and travel expenses.
  • Year-to-date expenses is $33.82MM versus plan of $38.08MM, approximately $4.26MM or 11% under plan, primarily due to lower personnel expenses, internet hosting, grant expenses (FDC grants), and travel expenses partially offset by higher legal expenses, bank fees, outside contract services, and personal property tax expenses.
  • Залишок готівки становить 42,7 млн доларів США на 31 травня 2013.
Відео зі щомісячної зустрічі з питань показників та діяльності Фонду Вікімедіа за червень (11 липня 2013)

Інші важливі події

 
María Sefidari
 
Phoebe Ayers

Результати виборів до Правління та FDC

Результати виборів руху Вікімедіа 2013 були оголошені 24 червня. Два нових члени приєднаються до Опікунської ради Фонду Вікімедіа у серпні: María Sefidari (User:Raystorm) та Phoebe Ayers (User:phoebe, що уже були опікунами від відділень у 2010-2012 роках). Samuel Klein (User:Sj) був переобраний.

Уперше відбулись вибори на два місця у Комітет з розподілу коштів (FDC), який було сформовано минулого року для розподілу пожертвуваних коштів організаціям руху Вікімедіа. До семи членів-волонтерів комітету, призначених раніше, приєднаються Delphine Ménard (User:notafish) та Cristian Consonni (User:CristianCantoro). Вибори також підтвердили Susana Morais (User:Lusitana) у ролі омбудсмена FDC.

Враховано 1809 дійсних голосів, у порівнянні з бл. 3368 на виборах 2011 року.

"Flow Funding" підтримує аерофотозйомку Гамбурга з повітряної кулі

 
Вулиця "Dammtorwall" у Гамбургу
 
Будівля на вході до Old Elbe tunnnel
 
Вікіпедисти готуються до польоту на кулі

8 червня п'ять Вікіпедистів зробили фотополіт над Гамбургом (Німеччина) на повітряній кулі, винайнятій спеціально для цього проекту. Понад 2000 фотографій було завантажено на Сховище за результатами проекту. Менша швидкість та нижча висота польоту повітряних куль у порівнянні з літаками мають великі переваги для аерофотозйомки міст.

У своєму проектному звіті (англ.) організатор подає 20 (позитивних і негативних) уроків, які вона отримала. Уже плануються наступні проекти польотів на повітряній кулі над інщими містами Німеччини.

Проект був одним з перших, фінансованих в рамках експерименту "Flow Funding". Flow Funding є децентралізованим процесом, у якому досвідченим членам спільноти довіряють рішення щодо фінансування заходів, які підтримують місію Вікімедіа. У пілотній фазі кожен учасник Flow Funding міг розпоряджатися від 500 до 2000 дол. США. Фонд Вікімедіа потім перераховує ці гроші напряму отримувачу гранту, обраному членом Flow Funding.

 
Наукове зображення вимерлої фоси гігантської (Cryptoprocta spelea), завантажене в рамках проекту wikiArS

Студенти мистецтва і дизайну ілюструють Вікіпедію

 
Лого ініціативи wikiArS

У червні декілька студентів, що беруть участь у постійній ініціативі wikiArS завантажили свої роботи на Сховище. Ідея wikiArS полягає у тому, що студенти напрямків мистецтво і дизайн створюють ілюстрації до статей Вікіпедії, такі як малюнки відомих людей чи вимерлих тварин або анімації, що пояснюють фізичні явища. wikiArS розпочато у 2011 році каталонськими вікімедійцями і підтримано індивідуальним грантом (IEG) Фонду Вікімедіа на початку цього року.

Офлайн Вікіпедія для ув'язнених

З березня 2013 року в'язні тюрми Bellevue у місті Ґордієр (Швейцарія) можуть запросити доступ до нецензурованої офлайн-копії французької Вікіпедії, базованої на програмному забезпеченні Kiwix. Інтернет-доступ суворо обмежений для ув'язнених, більшість з них відбувають довгі строки. Але 18 з них мають або орендують комп'ютер і всі користуються пропозицією від Вікіпедії. Проект було організовано відділенням Вікімедіа Швеція з вікімедійцем-волонтером за підтримки працівників в'язниці. Відділення повідомляє про дуже позитивні відгуки від учасників проекту і високий інтерес швейцарських медіа.