Wikimedia Foundation elections/2021/2021-08-18/2021 Voting Opens/pl

This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/2021-08-18/2021 Voting Opens and the translation is 100% complete.

Głosowanie w wyborach do Rady Powierniczej WMF jest już otwarte. Kandydaci ze społeczności zostali poproszeni o zgłoszenie swojej kandydatury. Po trwającym trzy tygodnie okresie zgłoszeń, w wyborach wystartuje 19 kandydatów.

Rada Powiernicza Fundacji Wikimedia nadzoruje działania Fundacji. Członkowie Rady chcą wprowadzić do swojego składu szerszy zestaw kompetencji i zwiększyć różnorodność. Podzielili się swoimi opiniami co do oczekiwanego zestawu umiejętności nowych członków.

Społeczność Ruchu Wikimedia ma możliwość wyselekcjonowania kandydatów, którzy mają cechy, które najlepiej zaspokoją potrzeby całego ruchu przez kilka następnych lat. Oczekuje się, że Rada Powiernicza wybierze czterech kandydatów, którzy zdobyli najwięcej głosów do pełnienia funkcji powierników w kolejnej kadencji. Kadencja ta rozpocznie się we wrześniu i będzie trwała 3 lata. Dowiedz się więcej o Radzie Powierniczej w tym krótkim filmie.

Głosowanie trwa do 31 sierpnia.

Poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji o procesie wyborczym.

Poznaj kandydatów

Kandydaci pochodzą z ogółu społeczności wikimediów. Żeby oddać świadomy głos, dobrze jest się z nimi zapoznać. Społeczności mogły podczas kampanii zadawać pytania kandydatom. Kandydaci udzielili odpowiedzi na Meta, na pytania wybrane przez Komisję Wyborczą.

Głosuj

Głosowanie w wyborach do Rady Powierniczej w 2021 roku rozpoczęło się 18 sierpnia 2021 i zakończy 31 sierpnia 2021. Komisja Wyborcza wybrała Pojedynczy głos przechodni jako system głosowania. Zaletą tego jest to, że wyborcy mogą uszeregować swoje wybory według preferencji. Dowiedz się więcej o wymaganiach wobec wyborców, tym jak głosować i przeczytaj najczęściej zadawane pytania.

Prosimy o pomoc w doborze tych osób, które najlepiej pasują do potrzeb ruchu. Głosuj i rozpowszechniaj informacje o wyborach, aby jak najwięcej osób mogło głosować na kandydatów. Wybrani pomogą kierować Wikimedia Foundation i wspierać potrzeby ruchu w najbliższej przyszłości.

Z wyrazami szacunku,

Komisja Wyborcza