Wikimedia Vakfı seçimleri/2017/Bildirimler/Wikimedia Vakfı Mütevelli Heyeti 2017 Seçimlerinin Başlaması

Info The election ended 11 Haziran 2017. No more votes will be accepted.
The results were announced on 19 Haziran 2017. Please consider submitting any feedback regarding the 2017 election on the election's post mortem page.

Mesajın çok-kanallı toplu gönderimi için özür dileriz.

Wikimedia Vakfı Seçim Komitesi adına, 2017 Wikimedia Vakfı Mütevelli Heyeti seçimleri için adaylığını koyma sürecinin yakında başlayacağını duyurmaktan memnuniyet duyuyorum.

Mütevelli Heyeti, Wikimedia Vakfı'nın uzun vadeli sürekliliğinden sorumlu bir karar-verme mercisi olduğundan, Mütevelli Heyeti seçiminin büyük katılımla gerçekleşmesine önem veriyoruz. Bu rol hakkında daha fazla bilgiye Wikimedia Foundation elections/2017/Board of Trustees adresinden erişilebilir. Lütfen Mütevelli Heyeti'nin adaylığa çağrı metnini şuradan okuyunuz: Wikimedia Foundation elections/2017/Board of Trustees/Call for candidates.

Adaylık süreci 7 Nisan (00:00 UTC) 20 Nisan (23:59 UTC) arasında sürecektir.

Adaylara sormak üzere soruları da 7 Nisan-20 Nisan arasında kabul edeceğiz. Sorularınızı Meta-Wiki'den iletebilirsiniz.

20 Nisan'da soru iletme dönemi sona erdiğinde, Seçim Komitesi soruları birleştirip yanıtlamaları için adaylara 21 Nisan'dan itibaren iletecektir.

Bu sürecin amacı Wikimedia Vakfı Mütevelli Heyeti'ndeki topluluğun seçtiği 3 koltuğu doldurmaktır. Seçim sonuçlarını Heyetin kendisi yeni üyelerini belirlemede kullanacaktır.

Kurul seçimlerine ilişkin programın tamamı aşağıda belirtilmiştir. Tüm tarihler, 'kapsayıcıdır' ', yani, ilk günün başından (UTC), son günün sonuna kadar sürer.

  • 7 Nisan (00:00 UTC) – 20 nisan (23:59 UTC) – Heyet adaylıkları
  • 7 Nisan – 20 Nisan – Mütevelli Heyeti üye adaylarına soru iletme dönemi
  • 21 Nisan-30 Nisan- Mütevelli Heyeti üye adayları soruları yanıtlar
  • 1 Mayıs-14 Mayıs- Mütevelli Heyeti oylama dönemi
  • 15 Mayıs-19 - Mütevelli Heyeti oy kontrolü
  • 20 Mayıs- Mütevelli Heyeti sonuç bildirgesi hedefi

Mütevelli Heyeti seçimlerinin yanı sıra aşağıdaki roller için de yakında seçim yapacağız:

Bu sene Mütevelli Heyeti seçimleri FGK ve Ombudsman seçimlerinden önce yapılacaktır. Mütevelli Heyeti seçimleri açıklandıktan sonra Mütevelli Heyeti'ne seçilmeyen adayların FGK ve Ombudsman pozisyonlarına aday olmaları mümkündür ve teşvik edilir.

Bu seneki seçimler hakkında daha fazla bilgi şurada bulunmaktadır: Wikimedia Foundation elections/2017.

Lütfen kendi projenizin köy çeşmesine seçim hakkında not yayımlamaktan çekinmeyin. Seçime dair her türlü soru Meta'daki tartışma sayfasında yer alabilir veya seçim komitesi e-posta listesi olan board-elections@wikimedia.org adresine gönderilebilir.


Seçim Komitesi adına,

Katie Chan, Başkan, Wikimedia Foundation Elections Committee

Joe Sutherland, Topluluk Avukatı, Wikimedia Vakfı