Wikidata/Питання щодо впровадження

This page is a translated version of the page Wikidata/Deployment Questions and the translation is 100% complete.

Ця сторінка відповідає на деякі загальні питання, що виникають у ході дискусій про впровадження Вікіданих у Вікіпедіях.

Загальні

Чому сторінки у Вікіданих мають назви типу Q123?

Вікідані — багатомовний проект. Ми не хочемо давати елементам ідентифікатори конкретною мовою, тим самим обираючи, віддаючи їй перевагу перед усіма іншими. Тому елементи у Вікіданих отримують номери. Ці номери — їх унікальні ідентифікатори. Тим не менше, кожен елемент має помітку усіма можливими мовами, які зазвичай є просто назвами відповідних сторінок Вікіпедії. Вони використовуються у Вікіданих для полегшення пошуку та більш складних операції.

Як я дізнаюсь про вандалізм на Вікіданих, який стосується моїх статей?

Кожна зміна у Вікіданих, яка стосується статей у Вашому списку спостереження у Вікіпедії або сестринському проекті, має відображатись у ньому та в стрічці нових редагувань. Якщо Ви бачите щось некоректне, будь ласка, перейдіть на Вікідані і виправте це.

Фаза 1 (міжмовні посилання)

Вікідані було впроваджено у моєму проекті. Чи можна починати видаляти міжмовні посилання зі статей?

У бічній панелі кожної статті під списком міжмовних посилань буде клікабельна стрілка, яка переходить на Вікідані. От якщо це так, то ви можете видаляти міжмовні посилання зі статті. Не видаляйте шаблони, що позначають добрі і вибрані статті. Чи прийнятним є таке вилучення, залежить від спільноти вашого проекту.

Будь ласка, майте на увазі, що деякі боти будуть спершу вставляти назад видалені міжмовні посилання. Цей момент виправиться, коли буде оновлено ботів. Якщо це стається, можете написати повідомлення ботовласнику, заохочуючи його/її оновити його/її бота.

Якщо посилання на певну мову залишається у статті, воно перекриває інформацію щодо цієї мови, отриману з Вікіданих.

Як буде з насправді складними випадками міжмовних посилань? Як мені з ними зараз поводитись?

Можливість вказувати міжмовні посилання у вікітексті присутня, як і до цього. Тому Ви можете у таких випадках просто продовжувати робити, як раніше.

Я створив нову сторінку. Чи треба мені додавати міжмовні посилання?

З одного боку, можна просто додати посилання. Потім боти, найімовірніше, пройдуться і додадуть посилання до Вікіданих. З іншого боку, і так навіть краще, Ви можете піти на Вікідані самостійно, знайти відповідний запис (наприклад, використовуючи опцію "пошук по назві" і шукаючи статтю однією з мов, які уже існують) і вручну додати новостворену статтю до запису.

Як мені приховати посилання з Вікіданих на конкретну сторінку?

Для того щоб приховати посилання з Вікіданих, поставте магічне слово {{noexternallanglinks}}. Якщо воно використовується саме, то видалить усі посилання на цій сторінці. Це магічне слово також може використовуватись, щоб видалити окремі міжмовні посилання, якщо воно прописується з параметрами. Наприклад, {{noexternallanglinks:fr|id}} видалить міжмовні посилання на французьку та індонезійську мови.

Фаза 2 (шаблони-картки)

Коли це буде впроваджено у моєму проекті?

Фаза 2 уже запроваджена в усіх Вікіпедіях. За ними ідуть сестринські проекти.

Чи означає використання Вікіданих те, що Вікіпедія/Вікімандри/... моєю мовою будуть закидані стабами про кожнісіньке село у світі?

Ні. Вікідані забезпечують можливість легкого створення простих сторінок з повторюваним вмістом, як-то кількість населення, площа і густота сільських поселень, але це залежить від вашої спільноти, як ви вирішите використовувати цю можливість у вашому проекті. Сторінки про села все одно треба додавати — Вікідані наразі не планують робити це автоматично.

Що буде з існуючими картками?

Вони продовжуватимуть працювати, як є. Щоб увімкнути використання Вікіданих, хтось має замінити шаблон і адаптувати його.

Як ми маємо дійти згоди щодо дуже контроверсійних питань у різних проектах?

Вам і не треба. Вікідані можуть мати і підтримувати велику різноманітність тверджень і посилань. Окремі спільноти Вікіпедії зможуть вирішувати, котрому з них вони надають перевагу у своїй Вікіпедії чи сестринському проекті. У гіршому випадку, Ви зможете просто тримати у себе деякі значення локально, так, як зараз.

Як ми зможемо включити дані з Вікіданих у картки?

Є два способи. Для тривіальних речей можна використати синтаксис включення, описаний тут. Для складніших доступне Lua.

Фаза 3 (списки)

Чи означає використання Вікіданих те, що нам доведеться створювати нові списки? Ми в себе цього не робимо

Ні. Вікідані тільки забезпечують можливість створення списків легко і автоматично. Вам не доведеться цим і користуватись. Ви можете використовувати інші можливості Вікіданих, як-то центральне сховище міжмовних посилань, без використання опції автоматичного створення списку.