Візуальний редактор/Розсилка новин/2018/Лютий

This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2018/February and the translation is 100% complete.


Читати це іншою мовоюСписок підписки на цю багатомовну розсилку новин

Чи знали Ви?

Чи знали Ви, що тепер візуальне порівняння версій можна використовувати на будь-якій сторінці?

Знімок екрана, що демонструє деякі зміни вікірозмітки у двостовпцевому форматі

Іноді буває важко помітити важливі зміни при перегляді різниці версій у форматі вікірозмітки. Цей скриншот порівняння версій у форматі вікірозмітки (клацніть, щоб збільшити) показує, що абзаци поміняли місцями, але жодним чином не виділяє вилучення одного слова чи додавання нового речення.

Якщо Ви увімкнете бета-функцію «⧼visualeditor-preference-visualdiffpage-label⧽», у Вас з'явиться нова опція. Вона матиме форму нової пари кнопок вгорі кожної сторінки при перегляді різниці версій. Ця пара кнопок даватиме Вам змогу вибирати, який спосіб перегляду версій Ви хотіли б використати для будь-якого редагування.

Кнопка-перемикач між візуальним переглядом різниці версій та форматом вікірозмітки; вибрана візуальна опція

Клацніть кнопку-перемикач, щоб перемкнутись між візуальним форматом різниці версій чи форматом вікірозмітки.

При візуальному перегляді різниці версій буде виділено додавання, вилучення, нові посилання та зміни форматування. Інші зміни, такі як зміна розміру зображення, описані у формі приміток збоку.

Скриншот, що демонструє ті ж зміни до статті. Більшість змін виділено за допомогою форматування тексту.

Скриншот демонструє те ж саме редагування, що й вище в різниці версій у форматі вікірозмітки. Візуальна різниця версій виділяє вилучення одного слова та додавання нового речення.

Ви можете ознайомитися й допомогти з перекладом посібника користувача, який містить інформацію про те, як користуватися візуальним редактором.

З моменту випуску останньої розсилки новин команда з питань редагування витратила більшість свого часу на підтримку редактора вікірозмітки 2017, який доступний у межах візуального редактора як бета-функція, а також на вдосконалення нового інструмента візуального перегляду здійснених змін. Їхню робочу панель можна переглянути на Фабрикаторі. Ви можете знайти посилання на список завдань, виконаних за кожен тиждень на сторінці mw:VisualEditor/Weekly triage meetings. Їхніми поточними пріоритетами є виправлення багів, підтримка редактора вікірозмітки 2017, і покращення інструмента візуального перегляду змін.

Останні зміни

  • Редактор вікірозмітки 2017 доступний як бета-функція на стаціонарних пристроях. Він має ту ж панель інструментів, що й візуальний редактор, а тому може використовувати сервіс Citoid та інші сучасні інструменти. Команда порівнювала продуктивність різних середовищ редагування. Її учасники досліджували, скільки часу треба, щоб відкрити сторінку в редакторі й почати редагувати. Дослідження використовує дані понад мільйона редагувань за грудень та січень. Здійснено деякі зміни для покращення швидкостей роботи редактора вікірозмітки 2017 та візуального редактора. За останніми даними, редактор вікірозмітки 2017 відкривається найшвидше для більшості редагувань, тоді як для окремих редагувань найшвидшим залишається редактор 2010 року. Більше інформації буде опубліковано на сторінці mw:Contributors/Projects/Editing performance.
  • Інструмент візуального перегляду змін розроблено для візуального редактора. Тепер він доступний для всіх користувачів візуального редактора та редактора вікірозмітки 2017. При перегляді змін Ви тепер можете перемикатися між режимами цього перегляду — візуальним та стандартним режимом вікірозмітки. Також можна увімкнути нову бета-функцію «Візуальна різниця версій». Ця бета-функція дасть Вам змогу користуватися візуальним режимом перегляду змін для оцінки редагувань, здійснених іншими редакторами на сторінках історії редагувань та Special:RecentChanges. [1]
  • Підсвічування синтаксису вікірозмітки доступне як бета-функція як для редактора вікірозмітки 2017, так і для редактора вікірозмітки 2010. [2]
  • Сервіс Citoid автоматично перетворює URL, DOI, ISBN, та ідентифікатори PubMed у шаблони цитувань у форматі вікірозмітки. Він дуже популярний та корисний для редакторів, хоча його може бути трохи складно налаштувати. Ваша вікі може отримати доступ до цього сервісу. Будь ласка, ознайомтеся з інструкціями. Можете попросити команду допомогти Вам із впровадженням сервісу Citoid у Вашу вікі.

Працюймо разом

—Elitre (WMF)