VisualEditor/Newsletter/2018/Luty

This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2018/February and the translation is 97% complete.
Outdated translations are marked like this.


Przeczytaj w innym językuLista subskrybujących ten wielojęzyczny newsletter

Czy wiesz?

Czy wiesz, że możesz skorzystać z narzędzia wizualnych diffów na dowolnej stronie?

Zrzut ekranu pokazujący wyświetlanie porównania zmian w formie dwukolumnowego porównania wikikodu

Czasami trudno jest dostrzec istotne zmiany w diffie ukazującym wikikod. Ten zrzut ekranu pokazuje porównanie wikikodu (kliknij aby powiększyć) pokazującego, że fragmenty tekstu zostały poprzestawiane, ale nie podświetla usunięcia słowa lub dopisania nowego zdania.

Jeżeli włączysz w funkcjach eksperymentalnych "⧼visualeditor-preference-visualdiffpage-label⧽", będzie dostępna nowa opcja. Na górze każdej strony z porównaniem zmian będą widoczne przyciski pozwalające wybrać system porównywania edycji.

Przełącznik opcji porównania wizualnego i wikikodu; zaznaczona jest opcja wizualna

Kliknij jeden z przycisków, aby przełączyć między porównaniem wikikodu i wizualnym.

W porównywaniu wizualnym dodany tekst, usunięcia, nowe linki i zmiany w formatowaniu będą podświetlane. Inne zmiany, takie jak na przykład zmiana rozmiaru ilustracji, zostaną opisane słownie na bocznej stronie.

Zrzut ekranu pokazujący te same zmiany w artykule. Większość zmian jest zaznaczanych odpowiednim formatowaniem tekstu.

Ten zrzut ekranu pokazuje tę samą edycję co w przykładzie porównania wikikodu. Porównanie wizualne podświetla usunięcie jednego słowa i dopisanie nowego zdania.

Możesz przeczytać i pomóc przetłumaczyć przewodnik użytkownika, który zawiera więcej informacji o tym, jak korzystać z edytora wizualnego.

Od ostatniego wydania tego newslettera, zespół Editing poświęcał czas głównie na edytor wikikodu 2017, który jest dostępny wewnątrz edytora wizualnego jako funkcja eksperymentalna, oraz na prace nad narzędziem do wizualnego porównywania. Ich główny panel organizacji pracy znajduje się w Phabricatorze. Możesz znaleźć linki do list wykonanych zadań dla każdego tygodnia na stronie mw:VisualEditor/Weekly triage meetings.. Ich bieżące priorytety to naprawa błędów, wspieranie edytora wikikodu 2017 oraz prace nad narzędziem porównywania wizualnego.

Ostatnie zmiany

Pracujmy razem

Elitre (WMF)