Візуальний редактор/Розсилка новин/2016/Лютий

This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2016/February and the translation is 100% complete.


Читати це іншою мовоюСписок підписки на цю багатомовну розсилку новин

Візуальний редактор

Чи знали Ви?

Серед досвідчених редакторів, редагування таблиць у візуальному редакторі є однією з найпопулярніших функцій.

Скріншот, що демонструє спливне меню для дій зі стовпцями у таблиці

Якщо вибрати верхню комірку стовпця або останню комірку рядка, можна швидко вставляти та вилучати стовпці та рядки.

Тепер Ви можете також переставляти стовпці та рядки. Клацніть «Перемістити вліво» або «Перемістити вправо», щоб поміняти місцями два сусідні стовпці або рядки.

Ви можете ознайомитися й допомогти з перекладом посібника користувача, який містить інформацію про те, як користуватися візуальним редактором.

З останнього випуску розсилки новин Команда візуального редактора виправила чимало багів. Їхню робочу панель можна переглянути на Фабрикаторі. Їхніми поточними пріоритетними завданнями є вдосконалення підтримки японського, корейського, арабського, індо-арійського, ганьського письма, а також покращення інтерфейсу єдиної вкладки редагування.

Останні зміни

Ви можете перемкнутися з редактора вікірозмітки на візуальний редактор після того, як починаєте редагування. Ця функція доступна майже для всіх редакторів у більшості вікі, за винятком Вікісловника та Вікіджерел.

Чимало локальних сторінок для відгуків щодо візуального редактора були перенаправлені на mw:VisualEditor/Feedback.

Тепер Ви можете переставляти стовпці та рядки у таблицях, а також копіювати рядок, стовпець чи будь-який інший набір комірок, та вставляти їх на нове місце.

Редактор формул має дві опції: Ви можете вибрати «Швидке редагування», аби переглядати та змінювати лише код LaTeX, або «Редагувати», аби використовувати весь функціонал інструмента. Весь функціонал пропонує перегляд наживо, і має значний список символів.

Майбутні зміни

Проект єдиної вкладки редагування поєднає вкладки «Edit» та «Edit source» у єдину вкладку «Edit». Ця система така ж, що й у мобільній версії сайту. (T102398) Початково вкладка «Edit» відкриватиме те редакторське середовище, яке Ви використали востаннє. Ваш останній вибір редагування зберігатиметься як налаштування облікового запису для зареєстрованих користувачів, і в формі кук для анонімних користувачів. Зареєстровані редактори знайдуть ці опції у вкладці Editing на сторінці Special:Preferences:

  • Remember my last editor,
  • Always give me the visual editor if possible,
  • Always give me the source editor, і
  • Show me both editor tabs. (Цей той вигляд, який мають вкладки зараз у редакторів, що користуються візуальним редактором.)

Візуальний редактор для пошуку посилань та файлів використовує ту ж саму пошукову систему, що й Спеціальна:Пошук. Цей пошук невдовзі стане кращим у справі виявлення орфографічних та правописних помилок. Це вдосконалення пошукової системи проявиться і у візуальному редакторі.

Візуальний редактор пропонуватиметься всім користувачам у більшості Вікіпедій «Фази 6» протягом декількох наступних місяців. Це вплине на такі мови, серед інших: японська, корейська, урду, перська, арабська, тамільська, маратхі, малаялам, гінді, бенгальська, асамська, тайська, арамейська.

Працюймо разом

Якщо Ви читаєте це не своєю улюбленою мовою, будь ласка, допоможіть нам з перекладами! Підпишіться на поштову розсилку для перекладачів або зв'яжіться з нами напряму, аби ми могли повідомити Вас, коли буде готовий новий випуск. Thank you!