ویرایشگر دیداری/خبرنامه/۲۰۱۶/فوریه

This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2016/February and the translation is 100% complete.


این خبرنامه را در زبان دیگری بخوانیدفهرست ثبت‌نام برای این خبرنامهٔ چندزبانه

ویرایشگر دیداری

آیا می‌دانستید؟

در میان ویرایشگران باتجربه، ویرایشگر جدولِ ویرایشگر دیداری یکی از محبوب‌ترین ویژگی‌ها است.

نماگرفت یک منوی بالاپرنده را برای عملیات ستونی نشان می‌دهد

اگر بالای یک ستون یا پایان یک سطر را انتخاب کنید، به‌سرعت می‌توانید ستون‌ها و سطرهایی را درج کرده یا حذف کنید.

اکنون، شما همچنین می‌توانید ستون‌ها و سطرها را بازچینی کنید. برای جابه‌جایی سطر یا ستونی با همسایه‌اش، بر حرکت به قبل یا حرکت به بعد کلیک کنید.

شما می‌توانید راهنمای کاربر را که اطلاعات بیشتری دربارهٔ چگونگی استفاده از ویرایشگر دیداری دارد، خوانده و به ترجمهٔ آن کمک کنید.

از خبرنامهٔ پیشین، تیم ویرایشگر دیداری باگ‌های بسیاری را برطرف کرده است. میز کار آن‌ها در فابریکاتور در دسترس است. اولویت‌های کنونی آن‌ها بهبود پشتیبانی از نویسه‌های ژاپنی، کره‌ای، عربی، هندی، و هان، و بهبود رابط کاربری برگهٔ ویرایش تکی است.

واپسین دگرگونی‌ها

شما می‌توانید پس از آن‌که آغاز به ویرایش کردید از ویرایشگر ویکی‌متن به ویرایشگر دیداری جابه‌جا شوید. این عملکرد تقریباً در تمام ویرایشگرها و بیشتر ویکی‌ها به‌جز ویکی‌واژه‌ها و ویکی‌نبشته‌ها در دسترس است.

بیشتر صفحه‌های بازخورد محلی برای ویرایشگر دیداری به mw:VisualEditor/Feedback تغییرمسیر داده شده است.

شما اکنون می‌توانید سطرها و ستون‌ها در جدول‌ها را دوباره‌چینی کرده، همچنین یک سطر، ستون یا هر انتخابی از سلول‌ها را کپی و در جای تازه‌ای بچسبانید.

ویرایشگر فرمولدارای دو گزینه است: شما می‌توانید ویرایش سریع را انتخاب کنید تا تنها کد لاتک را دیده و تغییر دهید، یا ویرایش را انتخاب کنید تا از تمام ابزار استفاده نمایید. ابزار کامل پیش‌نمایش فوری و فهرست گسترده‌ای از نمادها را ارائه می‌کند.

دگرگونی‌های آینده

پروژهٔ برگهٔ ویرایش تکی برگه‌های Edit و Edit source را به یک برگهٔ Edit ترکیب خواهد کرد. این ویژگی شبیه سامانه‌ای است که اکنون در وب‌گاه تلفن همراه استفاده می‌شود. (T102398) در ابتدا، برگهٔ Edit هر محیط ویرایشی که شما آخرین‌بار استفاده کرده‌اید را باز خواهد کرد. واپسین انتخاب ویرایشی‌تان برای کاربران ثبت‌نام‌کرده به‌عنوان یک ترجیح حساب کاربری، و برای کاربران ثبت‌نام‌نکرده به‌عنوان یک کوکی ذخیره خواهد شد. کاربران ثبت‌نام‌کرده این انتخاب‌ها را در برگهٔ Editing از Special:Preferences خواهند داشت:

  • Remember my last editor،
  • Always give me the visual editor if possible،
  • Always give me the source editor، و
  • Show me both editor tabs. (این وضعیت کاربرانی است که اکنون ویرایشگر دیداری را استفاده می‌کنند.)

ویرایشگر دیداری برای یافتن پیوندها و پرونده‌ها از همان موتور جستجوی ویژه:جستجو استفاده می‌کند. این جستجو به‌زودی در یافتن اشتباه‌های تایپی و املایی بهتر خواهد شد. این بهبودها در ویرایشگر دیداری نیز پدیدار خواهد شد.

ویرایشگر دیداری حداکثر تا فاز ۶ ویکی‌پدیا در طول چند ماه آینده به همهٔ ویرایشگران ارائه خواهد شد. این تغییر، زبان‌های زیر، در میان دیگر زبان‌ها را تحت تأثیر قرار خواهد داد: ژاپنی، کره‌ای، اردو، فارسی، عربی، تامیلی، مراتی، مالایالم، هندی، بنگالی، آسامی، تایلندی، آرامی.

بیایید با هم کار کنیم

اگر اکنون این خبرنامه را به زبان مورد علاقه‌تان نمی‌خوانید، پس لطفاً در ترجمه‌ها به ما کمک کنید! در فهرست رایانامهٔ مترجم‌ها ثبت‌نام کرده یا مستقیماً با ما تماس بگیرید، بنابراین زمانی‌که شمارهٔ بعدی آماده باشد می‌توانیم آگاهتان سازیم. Thank you!