העורך החזותי/ידיעון/2014/נובמבר

This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2014/November and the translation is 97% complete.
Outdated translations are marked like this.

מאז הידיעון האחרון, צוות העריכה תיקן באגים רבים ועבד על תמיכה בעריכת טבלאות ושימוש בשפות שאינן נכתבות באלפבית לטיני. העדכונים השבועיים שלהם נמצאים באתר mediawiki.org. סיכום בלתי־רשמי מהסקירה רבעונית מופיעות באתר מטא.

העורך החזותי
צילום מסך באייפאד, שמראה איך לעבור מעורך אחד לאחר.

הידעתם?

העורך החזותי זמין גם בגרסה הניידת של ויקיפדיה. היכנסו ולחצו על סמל העיפרון כדי לפתוח את הדף לעריכה. לחצו על לחצן ההגדרות (בצורת גלגל־שיניים) בפינה השמאלית העליונה כדי לבחור באיז עורך להשתמש. יש לבחור "⧼Mobile-frontend-editor-visual-editor⧽" כדי להשתמש בעורך החזותי, או "⧼Mobile-frontend-editor-source-editor⧽" כדי להשתמש בעורך ישן.

הפעולה הזאת תזכור אם השתמשתם בעורך הקוד או בעורך החזותי ותפעיל את אותו העורך בפעם הבאה שתערכו ערך.

במדריך למשתמש יש מידע על שימוש בעורך החזותי. לא כל האפשרויות זמינות באתר הנייד.

תיקונים אחרונים

תמיכה בסיסית בהוספת טבלאות ושינוי מספר השורות והעמודות הותקן בוויקיפדיות. אפשרויות מתקדמות, כמו גרירת עמודות למקומות אחרים, יתווספו מאוחר יותר.

כדי לעזור לעורכים למצוא את הפריטים החשובים ביותר מהר יותר, פריטים אחדים בסרגל עריכה מוסתרים מאחורי פריט "More", כגון "Underline" בתפריט העיצוב.

בוויקיפדיה הצרפתית אמורות להיות מוצגות תוצאות חיפוש טובות יותר לקישורים, תבניות, ומדיה, כי מנוע החיפוש החדש הופעל שם לכל המשתמשים. השינוי הזה צפוי השבוע בוויקיפדיות בסינית ובגרמנית, ובשבוע הבא גם באנגלית.

שיטת "חיילי השחמט" הוחלפה ברובה. באגים בשיטה הזאת גרמו לעתים להופעת תו בצורת חייל שחמט בטקסט של הדף. השינוי הזה יאפשר גם תמיכה טובה יותר בשפות שאינן נכתבות באלפבית לטיני, ותמיכה מלאה עוד יותר תגיע בתקווה בקרוב.

העורך החזותי מסופק עכשיו לעורכים שמשתמשים באינטרנט אקספלורר 10 או 11 במכשירים נייחים וניידים. עדיין אין תמיכה באינטרנט אקספלורר 9.

קיצור המקשים לפריטים בסרגל הכלים מוצגים עכשיו בתפריטים.

העורך החזותי יחליף את העיצוב הנוכחי בעיצוב חדש שפותח על־ידי צוות חוויית המשתמש. העיצוב של תיבות הדו־שיח כבר שונה בגרסה הניידת. העיצוב למחשבים רגילים ישתנה בקרוב. אתם מוזמנים לראות השוואה בין עיצוב ה־"Apex" הישן לבין עיצוב ה־"MediaWiki" החדש, שיחליף אותו.

תוקנו כמה באגים שנוגעים לקישורים פנימיים וחיצוניים. שיפורים לחיפושים במדיה־ויקי פתרו בעיה מרגיזה: אם חיפשתם את השם המלא של הדף או הקובץ שרצית לקשר אליו, לפעמים מנוע החיפוש לא הצליח למצוא את הדף. קישור בתוך תבנית לדף מקומי שאינו קיים מוצג עכשיו כקישור אדום, בדיוק כמו בקריאת הדף. בגלל טעות, למשך כשבועיים זה השפיע על קישורים חיצוניים בתוך תבניות. פתיחת קישור ממוספר אוטומטית כגון [1] עם לוח המקשים הייתה פותחת כלי קישור שגוי. כל הטעויות האלה תוקנו.

נתוני תבנית (TemplateData)

כלי לעריכה מהירה של נתוני תבנית (TemplateData) הוטמע בכל אתרי הוויקי של קרן ויקימדיה ביום חמישי 6 בנובמבר. כלי זה היה זמין ב־40 הוויקיפדיות הגדולות ביותר וכעת לכל אתרי הוויקי יש גישה אליו. כלי זה מקל על הוספת TemplateData לתיעוד של התבנית. כשהכלי הזה מופעל, הוא מוסיף כפתור מעל כל חלון עריכה לתבנית (כולל דפי משנה של התיעוד). כדי להשתמש בו יש לערוך את התבנית או את דף המשנה ואז להקיש על כפתור "Edit template data" למעלה. למידע נוסף אתם מוזמנים לקרוא את דף העזרה של TemplateData. תוכלו לנסות את עורך ה־TemplateData ב־בארגז חול באתר Mediawiki.org. זכרו שיש למקם את TemplateData או בדף המשנה של התיעוד או בדף התבנית עצמו. רק בלוק אחד של TemplateData משמש כל תבנית.

ניתן להשתמש בהגדרה החדשה "ערך אוטומטי כדי לטעון מראש ערך לפרמטר של תבנית. ניתן לעשות זאת כדי להחליף תאריכים למשל בדוגמה הזאת, או כדי להוסיף את הערך השכיח לפרמטר הזה. הערך האוטומטי יכול להיות מבוטל על־ידי העורך על ידי הקלדת של משהו שונה באותו השדה.

ב־TemplateData ניתן להגדיר פרמטר כ"נדרש". תיבת הדו־שיח בעורך החזותי תתריע בפני העורכים אם הם לא ממלאים פרמטר נדרש והם לא יוכלו למחוק את הפרמטר הזה. אם התבנית יכולה לתפקד ללא הפרמטר אז אנא סמנו אותה כ"suggested" או כ"optional" ב־TemplateData.

מבט לעתיד

צוות העורך החזותי מתכנן להוסיף אפשרויות מילוי אוטומטי לציטוטים בקרוב. המראה של תיבת דו־שיח לחיפוש המדיה תשתפר כדי להקל על בחירת התמונות ולאפשר לה להיות יותר חזותית. הצוות כותב פרטים על עבודה מתוכננת במפת הדרכים של העורך החזותי.

המדריך למשתמש מתעדכן להוספת מידע על עריכת טבלאות. The translations of the user guide for most languages except Spanish, French, and Dutch are significantly out of date. Please help complete the current translations for users who speak your language. Talk to us if you need help exporting the translated guide to your wiki.

You can influence VisualEditor's design! Tell the VisualEditor team what you want changed during the office hours via IRC. The next sessions are on Wednesday, 19 November at 16:00 UTC and on Wednesday 7 January 2015 at 22:00 UTC. You can also share your ideas at mw:VisualEditor/Feedback.

בנוסף, חוקרת חוויית המשתמש אבי ריפסטרא מחפשת עורכים שיראו לה איך הם עורכים את ויקיפדיה. אנא הירשמו לתכנית המחקר אם תרצו לשמוע על ההזדמנויות בתחום.

אם תרצו להשתתף בתרגום הידיעון אנא עשו מינוי על רשימת התפוצה של המתרגמים או צרו אתנו קשר ישיר כדי שנוכל להודיע לכם שהמהדורה הבאה מוכנה לתרגום. חתמו או הסירו חתימה באתר מטא. תודה! — Elitre (WMF)