העורך החזותי/ידיעון/2014/דצמבר

This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2014/December and the translation is 100% complete.


מאז הידיעון האחרון, צוות העריכה תיקן באגים רבים ועבד על עריכת טבלאות ועל שיפור הביצועים. העדכונים השבועיים שלהם זמינים באתר mediawiki.org. התכניות לתקופה הקרובה מופיעות במפת הדרכים. העורך החזותי הותקן בכמה מאות אתרי ויקי נותרים בתור אפשרות בטא בסוף נובמבר, למעט אתרי ויקימילון (שמשתמשים המון בתבניות) ואתרי ויקיטקסט (שמחכים לאינטגרציה עם הרחבת ProofreadPage.)

העורך החזותי
צילום־מסך שמראה איך להוסיף ולהסיר עמודות מטבלה

הידעתם?

עריכת טבלאות בסיסית זמינה עכשיו בעורך החזותי. אפשר להוסיף ולהסיר עמודות ושורות בטבלאות בלחיצת כפתור.

במדריך למשתמש יש עכשיו יותר מידע על שימוש בעורך החזותי.

שיפורים שנעשו לאחרונה

תמיכה בסיסית בעריכת טבלאות. אפשר להוסיף ולמחוק טבלאות, להוסיף ולהסיר שורות ועמודות, להוסיף ולהסיר את כותרת הטבלה, ולמזג תאים. כדי לשנות תוכן של תא, יש ללחוץ בו פעמיים. יכולות נוספות יתווספו בחודשים הקרובים. בנוסף, העורך החזותי מתעלם עכשיו מאלמנטים מקולקלים של rowspan ו־colspan ואינו מנסה לתקן אותם.

אפשר להשתמש בחיפוש והחלפה בעורך החזותי. אפשר להגיע אליו דרך ^ Ctrl+F או ⌘ Cmd+F.

אפשר ליצור ולערוך פסקאות <blockquote> פשוטות ליצירת ציטוטים ארוכים ומוזחים. זה משנה את "Paragraph" ל־"Block quote".

נוספו קיצורי מקשים חדשים לעיצוב תוכן. הקלדת "* " בתחילת השורה תהפוך את השורה לרשימת תבליטים; הקלדת "1." או "#" תהפוך אותה לרשימה ממוספרת; הקלדת "==" תהפוך אותה לכותרת פסקה; הקלדת ": " תהפוך אותו לפסקת ציטוט. אם לא התכוונתם להשתמש בזה, אפשר פעולת ביטול לשחזר את שינוי העיצוב האוטומטי.

שני קיצורי מקשים לעזרת העורכים המנוסים הם נוספים הם "[[" לפתיחת כלי הקישור ו־"{{" לפתיחת כלי הוספת התבנית. קיצורי המקשים הקיימים, כגון ^ Ctrl-K, ימשיכו לעבוד.

אם תוסיפו קטגוריה שהועברה לשם אחר, העורך החזותי יוסיף את הקטגוריה בשמה החדש. קטגוריות ללא דף תיאור תוצגנה באדום.

חזרה האפשרות ליצור ולערוך גלריות בקוד המקור שלהן.

מבט קדימה

העיצוב הנוכחי של העורך החזותי יוחלף בערכת נושא חדשה שעיצב צוות חוויית משתמש. העיצוב החדש יוצג למשתמשים במחשבים באתר mediawiki.org בסוף דצמבר ובאתרים אחרים בתחילת ינואר. (אפשר לראות תצוגה מקדימה למתכנתים של עיצוב "Apex" הישן ושל עיצוב "מדיה־ויקי" החדש, שיחליף אותו.)

צוות העריכה מתכנן להוסיף אפשרות מילוי אוטומטי של הפניות למקורות בינואר.

השינויים העתידיים לתיבת חיפוש מדיה יהפכו את בחירת התמונות לקלה יותר.

בואו נעבוד יחד

  • שתפו אותנו ברעיונות שלכם ושאלו שאלות בדף המשוב.
  • התרגומים של המדריך למשתמש ברוב השפות אינם מעודכנים. רק התרגומים לאוקראינית, פורטוגלית, צרפתית והולנדית כמעט מלאים. אנא עזרו להשלים את התרגום בשביל משתמשים שמדברים בשפה שלכם.
  • דברו עם צוות העריכה בשעות קבלה בIRC. השיחה הבאה תיערך ביום רביעי, 7 בינואר 2014 ב־22:00 UTC (חצות בין רביעי לחמישי שעון ישראל).
  • אתם יכולים לשלוח בקשות לסמלים מתאימים ל־"Bold" ו־"Italic" לתפריט עיצוב תווים בפבריקטור.
  • צוות מחקר עיצוב רוצה לראות איך עובדים עורכים אמתיים. אנא הירשמו לתכנית המחקר שלהם.
  • אם אתם רוצים לעזור לתרגם את הידיעון הזה, אנא הירשמו לרשימת התפוצה של המתרגמים או צרו אתנו קשר ישיר, כדי שנודיע לכם מתי יהיה מוכן הגיליון הבא. אפש לעשות או לבטל מינוי באתר מטא. תודה!

Elitre (WMF)