Універсальний кодекс поведінки/Консультації 2021

This page is a translated version of the page Universal Code of Conduct/2021 consultations and the translation is 97% complete.
Outdated translations are marked like this.
Універсальний кодекс поведінки
Цю консультацію щодо застосування Універсального кодексу поведінки заплановано на квітень 2021 року. Вона проводитиметься у окремих проектах та підсумовуватиметься централізовано. Щодо питань чи коментарів, будь ласка, використовуйте сторінку обговорення будь-якою мовою.

Фонд Вікімедіа очікує на участь [в обговореннях] повсюдних спільнот щодо застосування Універсального кодексу поведінки (УКП). Цей період для коментування заплановано тривалістю з 5 квітня по 5 травня 2021 року.

Мета цих консультацій — допомогти окреслити чіткі шляхи правозастосування УКП, щоб редакційний комітет розробив пропозиції, які широка спільнота розгляне наприкінці цього року. Пропозиції можуть як інтегруватися у вже наявні процеси, так і стосуватися додаткових шляхів, що можуть бути запропоновані. Ці консультації доповнять відгуки, що вже зібрані протягом проекту УКП. З додатковою інформацією щодо проекту УКП можна ознайомитись в огляді Універсального кодексу поведінки.

Ці консультації потребують повсюдної спільної участі, щоб Універсальний кодекс поведінки та його застосування були зрозумілими для всієї спільноти Вікімедіа.

Мета консультації

Кожна спільнота Вікімедіа має відмінні потреби і структури. Протягом цих консультацій буде зібрано і систематизовано відгуки окремих спільнот щодо таких потреб і структур, щоб дати матеріал для роботи Редакційного комітету другої фази [розробки й впровадження] Універсального кодексу поведінки. Завданням цього комітету є визначення чітких шляхів правозастосування і підготовка пропозицій для повноцінного перегляду [тексту УКП] спільнотами у кінці цього року.

Відгук від спільнот Вікімедіа збирається протягом усього проєкту УКП. Друга фаза УКП почалась у лютому 2021 з цільовим запитом до окремих спільнот Вікімедіа. Так, консультації з місцевими мовними спільнотами зробили запит до 11-ти цільових спільнот. Постійно тривають консультації з партнерами, а консультації з функціонерами Вікімедіа плануються на 10-11 квітня.

Ця консультація призначена для збору відгуків другої фази проєкту УКП від усіх спільнот Вікімедіа, особливо від тих, які ще не надали зворотного зв'язку за другою фазою проєкту. Метою цих консультацій є помогти намітити чіткі шляхи правозастосування для редакційного комітету, щоб він сформулював пропозиції до остаточного спільного огляду на кінець року. Якщо ви вже подали ваші відгуки, можете продовжувати обговорення, але якщо ви вже визначились із вашими питаннями, не чуйтеся зобов'язаними повторяти їх знов, якщо ваші відгуки до другої фази вже раз були подані.

У відповідь на відгуки шляхи правозастосування можуть бути скореговані в рамках існуючих практик або послужити для вироблення нових шляхів розв'язки. Сподіваємось почути думки як досвідчених учасників, так і нових редакторів, незнайомих з усталеними практиками вирішення конфліктів чи повідомлення про них, а також учасників, знайомих із підходами інших глобальних платформ до цих викликів. Ми б хотіли підтримати відкриту розмову, де б кожен міг поділитись баченням і навчитись досвіду інших.

Структура консультації

Дискусія світового масштабу проводиться у багатьох проєктах Вікімедіа паралельно багатьма мовами. Ми заохочуємо окремі спільноти до відвертої розмови щодо справ і обставин всередині мовних проєктів. Кожна спільнота має попросити чесних дописувачів або групу дописувачів подати репрезентативний і безсторонній підсумок, бажано англійською мовою. Якщо у спільноті нема перекладача на англійську, підсумок можна подати будь-якою мовою, а команда проєкту потурбується про переклад.

Ви можете вибрати вашу бажану мову і спосіб участі. Команда сприяння слідкує численними каналами і систематизує відгуки від різних спільнот і груп. Учасники можуть долучитись до вже початих дискусій на окремих проєктах, на Меті, або розпочати нові обговорення, використовуючи подані нижче пункти. Вам допоможуть провадити дискусії та організувати процес.

Теми обговорень

Зміст цього розділу є включенням з підсторінки обговорень.

Підтримка спільноти

  1. Як можна виміряти ефективність зусиль, спрямованих проти переслідування?
  2. Які дії можна вжити та які структури повинні бути доступними для підтримки тих, хто зазнає переслідувань, та тих, хто реагує на питання[, що виникають, щодо] поведінки?
  3. Які офіційні чи неформальні мережі підтримки доступні для дописувачів? Що необхідно для того, щоб ці групи добре функціонували, і які проблеми потрібно подолати?
  4. Які додаткові можливості є для надання ефективної підтримки дописувачам? Що може бути корисним у підтримці спільнот, дописувачів, цілей переслідування та відповідачів?


Канали надання скарг

  1. Як можна покращити шляхи звітування для осіб, що є цілями переслідування? Які типи змін зроблять подання відповідних звітів для користувачів більш [складними, а які, навпаки,] менш складними?
  2. Яким є найкращий спосіб забезпечити безпечне та належне вирішення інцидентів (I) за участю вразливих людей; в тому числі випадки (II) серйозного [на думку спільноти] переслідування або [навіть] (III) погроз насильством?
  3. З вашого досвіду, які ефективні способи реагування на тих, хто виявляє поведінку, яку можна вважати переслідуванням?
  4. Яким чином шляхи звітування мають передбачати посередництво, реформування або вказівки щодо прийнятної поведінки?


Опрацювання скарг

  1. Спрощення звітності, швидше за все, збільшить кількість звітів: як можна вдосконалити обробку звітів?
  2. Який тип додаткових ресурсів може бути корисним для виявлення та вирішення питань переслідування та інших питань щодо поведінки?
  3. Чи є кадрові, технічні, навчальні або засновані на знаннях ресурси, які Фонд може надати для допомоги волонтерам у цьому напрямку?
  4. Як слід розглядати випадки, які відбуваються поза проектами Вікімедіа, але пов’язані з ними, такі як особистісні [(офлайн)] або онлайн-зустрічі?


Дії на основі скарг

  1. Яким чином слід обробляти звіти, щоб підвищити впевненість у постраждалих користувачів у тому, що проблеми будуть вирішуватися відповідально та належним чином?
  2. Який апеляційний процес має існувати [для випадків], якщо учасники хочуть вимагати перегляду вжитих чи невиконаних дій?
  3. Коли використовуються варіанти приватної звітності, як обов'язок захищати приватне життя та почуття безпеки звітувальників має бути збалансований з необхідністю прозорості та підзвітності?
  4. Які засоби контролю конфіденційності повинні бути встановлені для відстеження даних у системі звітності, яка використовується для журналювання крос-вікі чи постійних зловмисників?


Глобальні питання

  1. Як слід розглядати питання, коли немає відповідного місцевого органу, який би реагував, наприклад, на звинувачення проти адміністраторів чи груп функціонерів?
  2. У минулому світовий рух визначав проекти, які борються з нейтралітетом та питаннями поведінки[, що спливають]: яким чином можна провести безпечний та справедливий огляд у таких ситуаціях?
  3. Як би працював глобальний орган з вирішення суперечок з вашою спільнотою?

Взяти участь

Поточні розмови наведені нижче. Якщо для вашої спільноти ще не розпочато обговорення, ви можете створити його самостійно, скопіювавши запитання з підсторінки обговорення на сторінку місцевого проєкту. Зверніть увагу, може текст потрібно перекласти. Коли будете готові, запросіть користувачів до участі та додайте посилання на сторінку [тільки-но створеного місцевого обговорення] нижче. По допомогу звертайтесь на сторінку обговорення будь-якою мовою.

Опісля започаткування обговорення у місцевому проєкті, додайте обговорення нижче:

Незавершені обговорення
Назва проєкту Посилання на місцеве обговорення Нотатки
Глобально / Мета-вікі m:Talk:Universal Code of Conduct/2021 consultations/Discussion пишіть на сторінку обговорення будь-якою мовою
Російські Вікіновини n:ru:Викиновости:Форум/Общий/Архив/2021#Консультации по Универсальному кодексу поведения
Англійська Вікіпедія w:en:Wikipedia:Universal Code of Conduct/2021 consultation
Російська Вікіпедія w:ru:Википедия:Опросы/Консультация по правоприменению Универсального кодекса поведения (2021)
Китайська Вікіпедія w:zh:Wikipedia:互助客栈/消息#通用行为准则/2021咨询
Португальська Вікіпедія pt:Wikipédia:Esplanada/geral/Código Universal de Conduta (6mai2021)