Запит на коментарі/Політика

This page is a translated version of the page Requests for comment/Policy and the translation is 100% complete.
Це політика, щодо Запитів на коментарі, яка діє на Meta-Wiki, щодо глобальних питань, чи локальних проблем (питань, що стосуються інших проектів). Вона регулює механізм за допомогою якого можна отримати відгук глобальної спільноти на ваш запит. За-звичай такі запити стосуються обширних змін політики. Вони також можуть бути корисними, щоб отримати ширші відповіді/коментарі, що стосуються конфліктів чи невирішених питань на інших Wikimedia проектах, в надії отримати відповіді, та рішення. — Ця політика була створена в обговоренні Запити на коментарі/Реформування RFC процесу в 2020.

Ініціювання "Запиту на коментарі"

На момент подання "Запиту на коментарі", подавач повинен:

  1. Мати Wikimedia аккаунт;
  2. бути зареєстрованим, протягом більше ніж шести місяців, до подачі "запиту";
  3. мати щонайменше 250 редагувань глобально (на усіх ресурсах Wikimedia)

Якщо "запит на коментар" стосується однієї сторони чи певної групи, ініціатор "запиту" має повідомити їх на їхній сторінці для розмови, або на wiki в питаннях чи обговореннях, чи на Meta.

Якщо "запит на коментар" стосується поведінки декількох користувачів на певному wiki, чи поведінки цілої спільноти Wikimedia wiki, позивач/ініціатор "запиту на коментар", має розмістити повідомлення, написане в нейтральному стилі, додаючи до сторінки "запиту на коментар", посилання на інші обговорення (зокрема з кнайпи/форуму (посилання)). Якщо ініціатор не може цього зробити через те що він заблокований, він може розмістити повідомлення на Дошці повідомлень для стюартів, запитуючи допомогу.

Запити на глобальне блокування мають власні вимоги, дивіться глобальні блокування.

Опрацювання "запитів на коментарі"

Мета адміністратори і стюарти можуть або закрити або перемістити до сторінок обговорення, дискусії що є непродуктивними (тобто. неконструктивними, неконсенсусними, що є персональними атаками, необгрунтованими обвинуваченнями, які не відповідають тематиці).

Мета адміністратори і стюарти, можуть блокувати користувачів через повторення непродуктивної поведінки, чи коментарів на сторінках "Запитів на коментарі", підсилюючи дії блокуванням у разі потреби. Апеляції можуть робитися на сторінці Meta:Запити на допомогу від системних адміністраторів чи бюрократів і вирішуватись через консенсус Meta адміністраторів/стюартів.

Закриття "запитів на коментарі"

Тільки Meta-адміністратори та стюарти можуть закривати "запити на коментарі". Тільки стюарти можуть закрити будь-який "запит на коментарі", що потребує дій стюарта чи зміни глобальної політики. "Запити на коментарі" можуть бути зняті їхнім подавачем, якщо там немає інших користувачів, які пропонують чи підтримують пропозицію.

Коли "запит на коментарі" починає стосуватися проекту, а колективна спільнота та/або колективні адміністратори відповідного проекту відповідним чином та з усією серйозністю залучені до питання, консенсус має визначатися, в першу чергу, базуючись на відомості та зовнішні рецензії не залучених (в дискусію) глобальних спільнот. Редагувальники, активні на відповідному wiki, беруть участь і надають відомості та аргументи звичайним чином.

"Запити на коментарі" не мають імунітету щодо Meta-wiki політики видалення. Meta адміністратори можуть закривати і/або видаляти "запити на коментарі", які підпадають під критерії видалення.

"Запити на коментарі", які є неактивними впродовж більш ніж 2х років, можуть маркуватись, як закриті через неактивність. (Дивіться Запит на коментарі/Закриття старих "запитів на коментарі").