Глобальні права

This page is a translated version of the page Global rights and the translation is 100% complete.

Ця сторінка документує глобальні права, зокрема процес пропонування та створення глобальних груп, засади, що лежать в основі використання цих глобальних прав і обмеження у їх використанні.

Засади

Засадами глобальних груп користувачів у проектах Фонду Вікімедіа є те, що вони встановлені для надання функціоналу, що відсутній у локальних проектах. Глобальні права не спрямовані на заміну прав на локальних проектах і всі глобальні права мусять використовуватись відповідно із локальними правилами, що регулюють це використання. За відсутності у проекті спеціальних правил для глобальних прав користувачів на локальному проекті, обов'язковими є правила, що регулюють використання еквівалентних локальних прав. Якщо користувач, що використовує глобальні права користувача необізнаний із локальними правилами, або нездатний прочитати правила через мовний бар'єр, то цьому користувачу слід мати на увазі, що порушення локальних правил призведе, до позбавлення глобальних прав.

Пропонування нових груп

Усі пропозиції, щодо нових або істотно змінених глобальних груп користувачів повинні бути опубліковані та обговорені таким чином, та за такий проміжок часу, що дозволить взяти участь усім членам спільнот проектів Фонду Вікімедіа. Мінімально це повинно включати сповіщення у сільських помпах (або еквівалентах) усіх проектів, та бажано сповіщення у списках спостереження (або угорі сайтів (sitenotice)) для усіх важливих пропозицій.

Зловживання глобальними правами

Будь-які зловживання глобальними правами користувачів призведуть до негайного позбавлення цих прав. Зловживання — це умисне порушення локальних чи глобальних правил, або послідовне порушення локальних чи глобальних правил через незнання або нездатність (через мовний бар'єр) зрозуміти локальні правила. Зловживання глобальними правами повинно бути негайно повідомлене стюардам Вікімедіа через: stewards wikimedia.org

Затвердження глобальних груп

Затвердження глобальних груп робиться на основі критерій, встановлених у глобальних правилах використання кожних окремих глобальних прав. Індивідуальні правила глобальних прав мають враховувати необхідний рівень довіри і методи підтвердження, що відповідність вимогам встановлена.

Увімкнення та вимкнення глобальних груп

Кожен проект має технічну можливість увімкнути або вимкнути певні глобальні групи за допомогою наборів вікі. Процес вимкнення повинен ініціюватись локальними проектами відповідно до локальних процедур отримання консенсусу для зміни правил.

Див. також