חסימות גלובליות / שאלות נפוצות

This page is a translated version of the page Global blocks/FAQ and the translation is 69% complete.
Outdated translations are marked like this.

מהי חסימה גלובלית?

חסימה גלובלית היא כלי המאפשר לדיילים לחסום כתובות IP או טווחי IP בעייתיים בכל מיזמי קרן ויקימדיה (למעט ב'מטא־ויקי'), על־מנת לעצור השחתה , ספאם או התנהגות בלתי הולמת אחרת הפוגעת באתרים שלנו, או להפחיתן.

בסדר, אבל למה חסמו אותי? תוכלו לעזור לי?

כל הנפגעים מחסימת IP גלובלית מקבלים הודעה ובה נתוני החסימה, ובכללם ה־IP/טווח ה־IP החסום, תחילת החסימה, סוף החסימה, חסימת משתמשים (במידה שנעשתה), מספר זיהוי החסימה וסיבת החסימה. נא עיינו היטב בנתונים אלה.

חסימות גלובליות אינן משפיעות על מטא־ויקי, אך דיילים שמבצעים חסימות גלובליות עשויים לחסום את ה־IP גם במטא. לפעמים הם גם משביתים את הגישה לדף השיחה שלכם.

אם נהגתם כראוי ונחסמתם, ייתכן שספק האינטרנט הקצה לכם כתובת IP מתחלפת (כך שהחסימה כוונה לבעלים קודם), או שמישהו אחר הפר את הכללים מכתובת ה־IP / מטווח ה־IP שלכם. בנוסף, ייתכן שאתם משתמשים בשרת פרוקסי פתוח.

מה אוכל לעשות?

Please make sure to verify that you do not use (or disconnect from) open proxies, VPNs or similar services and try to edit again. If that didn't worked then you may attempt the following:

  • You may lodge an appeal with the Unblock Ticket Request System. If you have an account, please make sure that you have a valid and confirmed email address registered in your account preferences.
  • תוכלו לשלוח דוא"ל לדיילים (או לstewards wikimedia org) עם הנתונים שקיבלתם בהודעת החסימה בצירוף הערותיכם.
  • אם ברשותכם משתמש רשום שעדיין יכול לערוך במטא:
  • אם אינכם רשומים, תוכלו לבקש יצירת חשבון עבורכם באמצעות פנייה לדיילים (stewards wikimedia org) או בדרך אחרת – למשל באמצעות שירות בקשת חשבון בוויקיפדיה האנגלית המשתמש בטופס ידידותי, או דרך הטופס העברי. יהיה עליכם לבחור שם משתמש, ולספק כתובת דוא"ל תקפה ופעילה, אליה תישלח אליכם סיסמא אקראית שנוצרה על ידי המערכת.

מקרים מיוחדים

  • שרת פרוקסי פתוח, צמתי יציאה של Tor, שימוש ב־VPN או שירותים אנונימיים אחרים: מדיניות ויקימדיה (ראו: "איסור פרוקסי פתוח") היא חסימת שירותים מסוג זה בשל אפשרות השימוש בהם לרעה. אם קיים צורך בשימוש באחד מהם, למשל כיוון שיש צנזורה במדינתכם, נא בצעו את אחת האפשרויות האמורות לעיל.
  • חסימות שביצעה קרן ויקימדיה: חסימות שביצעו קרן ויקימדיה, מחלקותיה או עובדיה, רק הקרן תוכל לשנות או להסיר (ראו: "פעולות משרד"). במקרה כזה אנא שלחו דוא"ל ל־ca wikimedia org או ל־legal wikimedia org – הם היחידים שיוכלו לטפל בשאלות ובתלונות על חסימות מסוג זה.

קיבלתי חסינות חסימות IP גלובלית אך עדיין אין באפשרותי לערוך

  • לידיעתך, חסינות חסימות IP גלובלית מאפשרת לך לעקוף רק חסימות IP גלובליות. אם כתובת ה־IP / טווח ה־IP שלך חסומים מקומית (בויקי מסוימת), החסינות הגלובלית לא תעקוף את החסימה, יהיה עליך לבקש חסינות חסימות חסימות IP נוספת בויקי זו.
  • Global IP block exemptions do not allow you to bypass a global block applied to an account. If your account is globally blocked, you should appeal using the procedures outlined above.

יש לי שאלות נוספות, היכן אוכל להעלות אותן?

  לשאלות או לבקשות נוספות פנו לטופס יצירת קשר עם הדיילים. עליכם לכלול את כל המידע הנוגע לעניין.