Глобальний фільтр зловживань

This page is a translated version of the page Global AbuseFilter and the translation is 38% complete.
Outdated translations are marked like this.
Shortcut:
GAF

Глобальний фільтр зловживань — це запропоноване доповнення до розширення AbuseFilter, яке значно посилить відповідь на крос-вікі вандалізм та спам, а також підвищить контроль спільноти над цими глобальними діями.

Технічні деталі

Глобальний фільтр зловживань дозволить привілейованим користувачам (імовірно, стюардам та ще якійсь групі користувачів) створювати, змінювати і вилучати фільтри, що діють у більшості проектів Вікімедіа. Окремі фільтри можуть бути розроблені для певних вікі, які знаходяться чи не знаходяться у списку. Набір проектів, на які впливатиме кожен фільтр, буде визначено тим, на що він націлений, і засвідчуватиме, що фільтр не увімкнений там, де не повинен бути. Глобальний AbuseFilter розташовуватиметься на Меті і редагуватиметься користувачами, що мають прапорець abusefilter-modify-global. Глобальні фільтри можуть бути вимкнені і позначені приватними, як і локальні фільтри.

Детальні журнали для локальних і глобальних фільтрів доступні з окремими правами, тобто локальні спільноти можуть зберегти бажані налаштування локального журналу AbuseFilter, тоді як для глобальних фільтрів буде встановлено глобальний стандарт.

Глобальний фільтр зловживань матиме такі опції:

  • Можливість записувати в журнал дії, які запускають глобальний фільтр.
  • Можливість помічати теґом редагування у локальних вікі для подальшого перегляду.
  • Можливість попереджати користувачів, які запускають фільтр.
    • Ще не відомо, як працюватиме ця функція.
    • Також треба брати до уваги локалізацію/переклад. Зараз попередження беруться з повідомлень у просторі назв MediaWiki. Якимось чином вони мають бути перекладені і виведені в іншій вікі.
  • Можливість попереджати дію у локальній вікі, якщо вона запускає глобальний фільтр.
  • Змінна, що визначає проект, у якому фільтр має спрацювати; ймовірно, буде використано project_title.

Конкретні зміни, що запровадять фільтр, можна побачити у цьому записі коду та цій зміні gerrit.

Locally disabled actions

Some AbuseFilter actions have been added[1] to $wgAbuseFilterLocallyDisabledGlobalActions. Prior to this change, the management of the action was by convention that global abuse filters would not apply these actions.

Global filters with the below locally disabled actions enabled will still log the hit, but will not apply the disabled action.

  • blockautopromote
  • block
  • rangeblock

Правила

Глобальні фільтри зловживань будуть використані для попередження спаму і вандалізму у багатьох вікі Вікімедіа. Таким чином, вони мають бути розраховані лише зупиняти те, що впливає на багато вікі. Глобальні фільтри мають бути якомога конкретніші і увімкнені на якомога коротший час. Після тижня, що минув без жодних вдалих дій, фільтри мають бути вимкнені, щоб попередити помилкові спрацювання. Винятком у цих правилах є фільтри, призначені лише для позначення редагувань без подальших дій. Ці фільтри можуть бути залишені назовсім, оскільки їхня ціль — фільтрувати редагування для подальшого перегляду і вони не роблять жодних автоматичних дій.

Графік впровадження

Глобальні фільтри редагувань спершу були увімкнені на metawiki, mediawikiwiki та тестових вікі у лютому 2013 року.[2] У вересні 2013 їх було увімкнено на ще трьох вікі: incubatorwiki, specieswiki та outreachwiki.[3] 25 січня 2014 року глобальні фільтри зловживань було увімкнено у всіх малих вікі.[4] Глобальні фільтри зловживань були увімкнені у всіх середніх вікі у листопаді 2014 року.[5] Приватні вікі та fishbowl-вікі було виключено. Наступний крок — розібратися з проблемами інтернаціоналізації.[6]

In June 2018, global abuse filters were still enabled on all small wikis and all medium-sized wikis, but also on some big wikis: enwikisource, frwiki, ptwiki, specieswiki, wikidatawiki (with specificities in the main and Property namespaces), incubatorwiki, mediawikiwiki, metawiki, testwiki and test2wiki.[7] In July 2023, global abuse filters were enabled on nearly all large Wikimedia projects,[8] except projects explicitly opted out.[9]

Opted out projects

This is a list of Wikimedia projects where global abuse filters are not active:

Wikis that wish to be excluded from the framework of global abuse filters can do so by achieving a consensus of the community and then creating a Wikimedia site request in Phabricator. Before doing so, it is important to understand that disabling global abuse filters may allow for more vandalism to go through. It is advisable to consult Special:AbuseLog before deciding to disable global abuse filters on a wiki.

Активні фільтри

See Special:AbuseFilter for the full list.

Notes