Fotoğraf Arayan Vikipedi Sayfaları 2021/SSS ve Kampanya Kuralları

This page is a translated version of the page Wikipedia Pages Wanting Photos 2021/FAQ and Contest Rules and the translation is 74% complete.
Outdated translations are marked like this.

Fotoğraf Arayan Vikipedi Sayfaları 2021

Anasayfa Katılan Topluluklar Organizasyon Ekibi Şimdi katılın Sonuçlar Kaynaklar SSS & Kampanya Kuralları
#WPWP Kampanyası 2021 yakında!

İşte bir soru ve cevap listesi.

S1. Topluluk üyeleri için kayıt zorunlu mu yoksa isteğe mi bağlı?
Kaydolmak zorunlu değil, isteğe bağlıdır. Katılımcıların, fotoğraflarla geliştirilmiş tüm maddelerin düzenleme özetlerine yalnızca #WPWP hashtag'ini eklemeleri yeterlidir. Ancak, WPWP Kampanyasını yerel olarak organize eden bazı Wikimedia üye toplulukları kayıt isteyebilir. Böyle bir toplulukta kaydolamayan katılımcılar yerel bir ödül için uygun olmayabilir. Ancak yine de uluslararası ödül için uygun olacaktır.
S2. FIST aracını kullanırken, genellikle belirli bir dilin Vikipedi'sinde resimler buluyorum. Bu görüntüleri Wikimedia Commons'a aktarma, böylece görüntünün tüm projeler için kullanılabilir hale gelme olasılığı var mı?
Bunları yalnızca "Lisansları Wikimedia Commons lisans(lar)ıyla (CC-0, CC-BY veya CC-BY-SA) uyumluysa" Wikimedia Commons'a başka herhangi bir kısıtlama olmaksızın aktarabilirsiniz. Bazı Vikipedi dilleri, görselleri adil kullanım koşulları kapsamında barındırabilir ve adil kullanım, Wikimedia Commons lisanslarıyla uyumlu değildir.
S3. Yerel Vikipedi'ye yüklenen adil kullanım resimlerine izin veriliyor mu?
Bazı yerel Vikipediler (ör. Türkçe Vikipedi), resimlerin adil kullanımlı olmasına izin verir. Yalnızca izin verilen yerel Vikipedi dillerinde kullanımlarına izin verilir ve yine de ödüllere hak kazanırlar.
S4. Katılımcıların görsellerle geliştirilmiş tüm maddelerin düzenleme özetlerine #WPWP eklemesi zorunlu mu?
Evet. Katılımcılar, resimlerle geliştirilmiş tüm maddelerin düzenleme özetlerine #WPWP hashtag'ini eklemelidir. Lütfen WPWP Kampanya Hashtag'lerinin nasıl kullanılacağına dair kılavuza göz atın.

Kampanya kuralları


Görüntüler 1 Temmuz-31 Ağustos 2021 arasında kullanılmalıdır.

Kullanılabilecek dosya sayısında bir sınırlama yoktur. Bununla birlikte, farklı ödül kategorileri vardır (aşağıya bakınız). Ancak, Vikipedi maddelerini fotoğraflarla okunamaz hale getirmeyin. Yalnızca fotoğrafı olmayan bir maddeye fotoğraf ekleyin.

Resim ücretsiz kullanım lisansı altında veya kamu malı olarak yayınlanmalıdır. Olası lisanslar: CC-BY-SA 4.0, CC-BY 4.0, CC0 1.0.

Katılımcılar, herhangi bir Wikimedia projesinde kayıtlı kullanıcı olmalıdır. Vikipedi'de oturum açın veya kaydolun (Kendi VP'nizde ve tüm Wikimedia projelerinde kullanmak için Vikipedi'nin herhangi bir dilinde bir hesap oluşturabilirsiniz).

Kötü veya çok düşük kaliteli fotoğraflar genellikle kabul edilemez.
  1. Resim başlığı ve açıklaması net olmalı ve madde için uygun olmalıdır.
  2. Tüm resim eklemeleri, resmin ne hakkında olduğunu açıklayan bir resim açıklaması içermelidir.
  3. Resimler maddede alakalı yerlere yerleştirilmelidir.
  4. Akıcı konuşamadığınız bir dildeki maddelere fotoğraf eklemeyin. Sürekli olarak altyazısız resim, alakasız resim vb. ekleyen kullanıcılar diskalifiye edilebilir.

Katılımcılar, açıklayıcı bir düzenleme özetine ek olarak, resimlerle iyileştirilmiş tüm maddelerin düzenleme özetine #WPWP etiketini eklemelidir; örneğin, "bilgi kutusuna bir görüntüyle iyileştirme" #WPWP. Bir maddeye hashtag (#WPWP) eklemeyin. Lütfen WPWP Kampanya Hashtag'lerinin nasıl kullanılacağına dair kılavuza göz atın.