Групи користувачів Вікімедіа/Вимоги

This page is a translated version of the page Wikimedia user groups/Requirements and the translation is 100% complete.

Групи користувачів Вікімедіа призначені бути простими та гнучкими афіліатами із меншими вимогами, аніж у регіональних відділень та тематичних організацій. І навіть ті афіліати, що сподіваються стати регіональними відділеннями чи тематичними організаціями, не мусять відповідати вимогам саме цих моделей приєднання, аби здобути статус групи користувачів Вікімедіа.


Критерії відповідності

Please note that New user group applications are Paused and will resume in September 2024
Вимоги для того, аби заснувати офіційно визнану групу користувачів Вікімедіа, мають бути нескладними та легкими у виконанні.

  1. # Три активні редактори Вікімедіа
    Щонайменше 3 учасники із 300 або більше редагувань у внеску до якогось проекту Вікімедіа із зареєстрованих облікових записів, які існують вже більше як 6 місяців, при чому мають добре становище в спільноті (тобто на поточний момент не заблоковані, чи в будь-який інший спосіб обмежені в участі). У той час як групи користувачів повинні вітати вклад людей, які не є активними дописувачами у проектах Вікімедіа, і в той час, як такі групи мають дозволяти новим учасникам вступати в них, вони, все ж, не повинні відхилятися надто далеко від спільноти. Активне залучення дописувачів до проектів Вікімедіа є необхідним для того, аби така група користувачів змогла внести справжні ініціативи у дію в проектах Вікімедіа.
  2. Згода на дотримання умов договору та норм поведінки груп користувачів Вікімедіа
    Ваша група повинна погодитись на дотримання умов договору та норм поведінки груп користувачів Вікімедіа, — які окреслюють базові очікування від груп користувачів Вікімедіа, такі як вікі-документування активності, діяльність у рамках засадничих принципів Вікімедіа, та відповідність правилам використання торгових знаків. Коли подасте заявку, Вас попросять погодитися з умовами договору про групи користувачів Вікімедіа та кодексу поведінки.

Якщо ваш запит на статус групи користувачів не відповідає вказаним критеріям, ви все ще можете його подати, однак ми хотіли б отримати коротеньке мотивування, чому ви думаєте, що ці критерії є неважливими для вашої ініціативи. Будь ласка, дайте відповіді на ці два запитання, пишучи таке мотивування:

  1. Яким чином ваша група користувачів робитиме свій внесок у місію Руху Вікімедіа
  2. Яким чином фон із членів-засновників посприяє успіхові вашої групи користувачів

Прикладами заявок, що мають добрі причини для невідповідності критеріям, є, скажімо, дослідницькі групи чи інші ініціативи, які не вимагають від своїх учасників бути активними дописувачами.

Будь ласка, візьміть до уваги, що якщо ви не відповідаєте трьом критеріям, окресленим вище, Комітет з приєднання потребуватиме більше часу для обговорення вашої заявки (і, будемо сподіватись, схвалить її), також це може потребувати залучення додаткового спілкування з членами-засновниками, що подали заявку на статус групи користувачів, тому будь ласка, переглядайте свою поштову скриньку, шукаючи повідомлення на цю тему, щоб не запізнюватись з відповідями на ймовірні питання.


Порівняння вимог до моделей приєднання
Вимога Відділення Тематичні організації Групи користувачів Вікімедіа
Мінімальна кількість активних редакторів Вікімедіа 10 10 3
Рекомендована мінімальна кількість членів 20 20 10
Фокус Географічний Тематичний Будь-що для прогресу Вікімедіа
Місія узгоджується з цілями Фонду Вікімедіа
Дотримання настанов щодо найменування та політики щодо товарних знаків.
Інформація про групу публікується у вікі Вікімедіа
Плани щодо діяльності чи зусиль для забезпечення прогресу проектів Вікімедіа
Можливість залучення нових членів
Дві призначені контактні особи для Фонду Вікімедіа
Легально інкорпоровані
Статут, затверджений Комітетом з приєднання, із можливістю внесення поправок
Два роки діяльності перед поданням заявки
Необхідне затвердження Радою повірених Фонду Вікімедіа
Рада правління обирається членами організації (в т. ч. й новими)
Звіти про діяльність та фінансові звіти публікуються регулярно на Мета-вікі
Здатність репрезентувати рух Вікімедіа у сфері свого фокусу
Типовий період розвитку 2–3 years 2–3 years 1–4 months
Прогнозований час для затвердження 4–6 months 4–6 months 1–3 weeks