Wikimedia user groups/Requirements

This page is a translated version of the page Wikimedia user groups/Requirements and the translation is 100% complete.
Chcete pomoci překládat? Přeložte chybějící zprávy.
Esperanta Vikimanio 2011 MB20.jpg

{{#switch: Requirements-intro| = | Requirements-intro = Skupiny uživatelů Wikimedie jsou určeny k jednoduchým a flexibilním přidruženým společnostem s mnohem menšími požadavky než mají pobočky a tématické organizace. Dokonce ani přidružené společnosti, které doufají, že se stanou pobočkou nebo tematickou organizací, neočekávají, že splní požadavky na tyto přidružené modely, aby mohly požádat o uznání skupiny uživatelů Wikimedie. | Eligibility requirements body = Požadavky na vytvoření oficiálně uznávané skupiny uživatelů Wikimedie jsou zamýšleny jako lehké a snadno sledovatelné.

  1. Tři aktivní editoři Wikimedie
    Nejméně 3 členové s 300 nebo více příspěvky do projektu Wikimedie na registrovaném účtu, který existuje více než 6 měsíců v kvalitní komunitě (což znamená, že v současné době nejsou pozastaveni nebo nemají jinak znemožněnou účast). I když skupiny uživatelů by měly přivítat vstup lidí, kteří nejsou aktivními přispěvateli do projektů Wikimedie, a jsou povinni umožnit novým členům připojit se, neměli by se příliš vzdalovat od komunity. Aktivní zapojení přispěvatelů do projektů Wikimedie je nezbytné, aby uživatelská skupina mohla oživit své skutečné iniciativy v projektech Wikimedie.
  1. Souhlasíte s dohodou o uživatelských skupinách Wikimedie a kodexem chování
    Vaše skupina musí souhlasit se Smlouvou o uživatelské skupině Wikimedie a kodexem chování - která nastiňuje základní očekávání od Skupiny uživatelů Wikimedie, jako je dokumentace aktivit na wiki, které fungují v rámci Zásad vedení Wikimedie, a dodržování Pravidel pro ochranné známky. Po odeslání vaší žádosti, budete požádáni o souhlas s dohodou skupiny uživatelů Wikimedie a kodexem chování.

Pokud vaše skupina uživatelských aplikací není schopna splnit tato kritéria, můžete je přesto použít. Rádi bychom znali malou motivaci, proč si myslíte, že tato kritéria nejsou pro vaši iniciativu důležitá. Ve své motivaci prosím odpovězte na tyto dvě otázky

  1. Jak by vaše skupina uživatelů mohla přispět k poslání hnutí Wikimedie
  2. Jak zázemí zakládajících členů přispívá k úspěchu vaší uživatelské skupiny

Příklady aplikací, které by mohly mít dobré důvody pro nesplnění kritérií, jsou věci jako výzkumné skupiny nebo jiné iniciativy, které nevyžadují, abyste byli aktivním přispěvatelem.

Vezměte prosím na vědomí, že pokud nesplníte výše uvedená tři kritéria, Výbor pro přidružené organizace bude potřebovat více času na projednání vaší žádosti (a doufejme, že ji schválí), může to zahrnovat i další komunikaci se zakládajícími členy aplikace skupiny uživatelů. Sledujte proto v doručené poště emaily na toto téma, abyste na ně mohli rychle reagovat. | What are Wikimedia user groups = Skupiny uživatelů Wikimedie jsou určeny k jednoduchým a flexibilním přidruženým společnostem, které jsou alternativou k [[Special:MyLanguage/Wikimedia chapters|pobočkám] a k [[Special:MyLanguage/Wikimedia thematic organizations]tematickým organizacím]] - které vyžadují formálnější požadavky. Skupiny uživatelů jsou vysoce ceněny jako rovnocenní hráči v hnutí Wikimedie. Jejich cílem je zmocnit a zapojit lidi po celém světě ke sběru a rozvoji vzdělávacího obsahu na základě bezplatné licence nebo ve veřejné sféře a šířit jej efektivně a celosvětově.

Uznání Výboru pro přidružené organizace umožňuje skupině požádat o použití ochranné známky Wikimedie a získat granty. Uznání však není vyžadováno k tomu, aby skupina mohla vykonávat nebo provádět jakákoli práce typických skupin uživatelů. Je to volitelný další krok s připojenými výhodami a některými požadavky. | Why should we apply = Uznání od Výboru pro přidružené organizace umožňuje skupině požádat o použití ochranné známky Wikimedie a získat určité granty. Uznání však není vyžadováno k tomu, aby mohla vykonávat nebo provádět jakákoli práce typických skupin uživatelů, je to volitelný další krok s připojenými výhodami a některými požadavky.

Výhody pokud se stanete uznávanou skupinou uživatelů Wikimedie zahrnují:

  • Můžete používat loga Wikimedie v souladu s Pravidly pro používání ochranných známek bez jakéhokoli dalšího povolení. Pobočky mohou používat i jiná loga, která nejsou součástí pravidel pro používání ochranných známek (jako je logo Wikimedia Foundation), na základě licence k ochranné známce u nadace Wikimedia Foundation a schválení právním týmem nadace Wikimedia Foundation.
  • Přijímat rozsáhlé, ale omezené množství zboží Wikimedie pro použití v činnostech a úsilí o pomoc.
  • Veřejné uznání příslušnosti skupiny k nadaci Wikimedia Foundation.
  • Styčná podpora Výboru pro přidružené organizace během a po schvalovacím procesu.
  • Jedno stipendium k účasti na konferenci Wikimedie, která se koná každoročně v Berlíně pro pobočky hnutí Wikimedie.

Bez uznání mohou skupiny stále:

| How-to - Gather the people = Na nejzákladnější úrovni jsou pobočky o lidech – jako skupina, geograficky svázaná, která chce přispívat a podporovat projekty Wikimedie jako celek jinými způsoby než úpravami.

Pro vytvoření uživatelské skupiny jsou vyžadovány nejméně tři osoby. Ale doporučujeme shromáždit ve vaší skupině alespoň 10 lidí.

Důrazně doporučujeme, abyste se cítili oprávněni zapojit se do činností a plánování ještě před zahájením schvalovacího procesu. | How-to - Develop your goals and scope = Až shromáždíte dostatek lidí, kteří mají zájem o nastavení skupiny uživatelů, zahajte konverzaci přesných cílů a rozsahu vaší skupiny. Zkuste tyto otázky jako inspiraci:

  • Čeho chcete dosáhnout jako skupina? Jaký je váš rozsah? Například chcete mít měsíční setkání na konkrétní téma, chcete oslovit školy, muzea? Jak se vaše poslání snaží zlepšit projekty Wikimedie?
  • Do jakých aktivit se chceme zapojit (např. pomoc, získávání finančních prostředků, vztahy s veřejností, publikování)?

Při určování vašich cílů a struktury můžete kontaktovat stávající pobočky Wikimedie a požádat o radu a inspiraci. | How-to - Select your user group name = Když nastavíte své stránky na wiki, budete muset svou skupinu uživatelů pojmenovat. Jméno a logo uživatelské skupiny by mělo podporovat nezávislejší činnost a odrazovat od záměny s jinými organizacemi Wikimedie. Skupiny uživatelů by měly mít možnost používat naše loga v souladu s našimi Pravidly pro používání ochranné známky bez jakéhokoli dalšího schválení. Skupiny uživatelů mohou používat jiná loga, která nejsou součástí zásad ochranných známek (jako je logo Wikimedia Foundation), na základě licence k ochranné známce s WMF a schválení právním týmem WMF.

Obecně jsou podporována kreativní a popisná jména. Zde je však několik příkladů, které mohou pomoci vašemu nápadu:

  • Wikimedia Community User Group _____ : An independent club of Wikimedia volunteers
  • Wikimedians of _____ User Group : an independent group of volunteer Wikimedians
  • Wikipedians of _____ User Group : an independent group of volunteer Wikimedians
  • MediaWiki Group _____ : an independent group of volunteer Wikimedians
  • Wikipedia Editors for _____ : an independent group of volunteer Wikimedians
  • Any name that does not involve a Wikimedia trademark, such as "Wiki User Group _____"

Ve všech případech má Výbor pro přidružené organizace za úkol zajistit, aby jméno odpovídalo čtyřem kritériím navrženým právním oddělením WMF a chránit tak hnutí a členy skupin uživatelů. V případě pochybností a pokud potřebujete pomoc s nalezením vhodného jména, se obraťte na Výbor pro přidružené organizace. | How-to - Set up a wiki page for your group = Jakmile máte skupinu zájemců, je čas dokumentovat, kdo jste, a nastavit nějaké komunikační prostředky. Pro vnější svět musíte určit dvě kontaktní osoby, které lze identifikovat na nadaci Wikimedia Foundation. Ve skupině přemýšlejte o nastavení wiki stránky, na které se lidé mohou připojit. Možná vytvořte emailovou konferenci nebo diskusní stránku nebo jiné fórum, kde můžete diskutovat o svých projektech. | How-to - Apply for recognition = Nyní jste připraveni požádat o uznání, pokračujte ve čtení návodu k Žádosti o uznání. | How do we apply for recognition = Jakmile shromáždíte skupinu, stránku wiki a velké nápady, co chcete dělat, navštivte stránku aplikací skupiny uživatelů a požádejte o uznání. Výbor pro přidružené organizace vám může položit několik otázek, zkontrolovat vaši žádost a případně je předloží nadaci Wikimedia Foundation, aby vaši skupinu uznala za oficiální skupinu uživatelů Wikimedie. Počáteční uznání je obvykle jeden rok a poté je přezkoumáno. Pokud je skupina neaktivní, může být uznání pozastaveno nebo odstraněno.

Zpoždění během procesu schvalování žádosti nejčastěji vyplývají z neúplných žádostí nebo aplikací, které je třeba před schválením upravit. Abyste tomu zabránili a pomohli urychlit schvalovací proces vaší skupiny, před odesláním přihlášky prosím dvakrát zkontrolujte tento seznam:

  1. Splňuje vaše jméno požadavky na přidružené pobočky? Skupinové diskuse mezi skupinami uživatelů Wikimedie týkající se jejich jména mohou nějakou dobu trvat a obecně se chcete vyhnout tomu, aby se konverzace po odeslání přihlášky nemusela znovu zapojit. Před odesláním žádosti se můžete obrátit na Výbor pro přidružené organizace a požádat o informace o svém jménu.
  2. Má vaše skupina jasný rozsah a účel, který je důsledně a jasně vysvětlen? Pokud vaše stránka Meta vysvětlí vaši skupinu uživatelů způsobem, který se liší od vaší aplikace, a pokud se liší od činností, které vaše skupina provádí - může to zpozdit schválení aplikace, protože je pro rozhodnutí pouze schválen uživatel, který vyjadřuje jasný rozsah a účel. Skupina a smlouva o uživatelské skupině, kterou budou dva primární kontakty podepisovat s nadací Wikimedia Foundation. Vaše prohlášení o rozsahu a účelu by mělo jasně a stručně vysvětlit, čeho vaše skupina doufá dosáhnout a kdo by měl zájem o připojení. Uvědomujeme si, že se to může časem vyvíjet, ale v době podání žádosti byste měli mít jasný závazek ke konkrétnímu prohlášení.
  3. Jsou vaši dva primární kontakty ochotny se identifikovat s nadací Wikimedia Foundation? Někdy může ochrana osobních údajů způsobit, že někdo změní názor, což může zpozdit poslední kroky v procesu rozpoznávání skupin uživatelů.
  4. Je vaše skupina připravena přijmout nové členy a již v připraveném stavu zahrnuje alespoň tři editory Wikimedie? Skupiny, které mají uzavřený nebo omezený model členství, mohou vyžadovat další diskusi a revizi. Skupiny, které nemají alespoň tři aktivní členy a které nejsou také dobrými aktivními editory Wikimedie, nebudou schváleny.
  5. Jsou vaši určení vedoucí a skupina jako celek ochotni dodržovat dohodu skupiny uživatelů Wikimedie a kodex chování? Všichni vedoucí, kteří jsou v aplikaci jmenováni, se musí před odesláním žádosti dohodnout. Žadatelé, u kterých se zjistí, že porušují dohodu nebo kodex chování, nebudou schváleni. Stávající skupiny uživatelů Wikimedie, u kterých se zjistí, že porušují dohodu nebo kodex chování, mohou mít zrušen status příslušnosti.

| What should we do next = Nyní se můžete soustředit na své každodenní podnikání a propagovat projekty Wikimedie podle svého poslání. Není potřeba žádného dalšího papírování, pokud jste svou přihlášku odeslali, souhlasili jste se smlouvou o uživatelské skupině Wikimedie a s kodexem chování.

Pokud se chcete dozvědět něco o možných projektech, můžete se vždy podívat na to, čeho jiné organizace dosáhly nebo co v současné době dělají.

Nezapomeňte, že vždy můžete požádat o pomoc Výbor pro přidružené organizace a další přidružené společnosti. Je možné, aby skupiny uživatelů Wikimedie požádaly nadaci o granty. Na druhé straně, my bychom také chtěli čas od času slyšet o vašich aktivitách. Můžete publikovat veřejné zprávy nebo se obraťte na přidružená spojení.

Hodně štěstí!

| #default =
Requirements-intro

}}


Podmínky způsobilosti

{{#switch: Eligibility requirements body| = | Requirements-intro = Skupiny uživatelů Wikimedie jsou určeny k jednoduchým a flexibilním přidruženým společnostem s mnohem menšími požadavky než mají pobočky a tématické organizace. Dokonce ani přidružené společnosti, které doufají, že se stanou pobočkou nebo tematickou organizací, neočekávají, že splní požadavky na tyto přidružené modely, aby mohly požádat o uznání skupiny uživatelů Wikimedie. | Eligibility requirements body = Požadavky na vytvoření oficiálně uznávané skupiny uživatelů Wikimedie jsou zamýšleny jako lehké a snadno sledovatelné.

  1. Tři aktivní editoři Wikimedie
    Nejméně 3 členové s 300 nebo více příspěvky do projektu Wikimedie na registrovaném účtu, který existuje více než 6 měsíců v kvalitní komunitě (což znamená, že v současné době nejsou pozastaveni nebo nemají jinak znemožněnou účast). I když skupiny uživatelů by měly přivítat vstup lidí, kteří nejsou aktivními přispěvateli do projektů Wikimedie, a jsou povinni umožnit novým členům připojit se, neměli by se příliš vzdalovat od komunity. Aktivní zapojení přispěvatelů do projektů Wikimedie je nezbytné, aby uživatelská skupina mohla oživit své skutečné iniciativy v projektech Wikimedie.
  1. Souhlasíte s dohodou o uživatelských skupinách Wikimedie a kodexem chování
    Vaše skupina musí souhlasit se Smlouvou o uživatelské skupině Wikimedie a kodexem chování - která nastiňuje základní očekávání od Skupiny uživatelů Wikimedie, jako je dokumentace aktivit na wiki, které fungují v rámci Zásad vedení Wikimedie, a dodržování Pravidel pro ochranné známky. Po odeslání vaší žádosti, budete požádáni o souhlas s dohodou skupiny uživatelů Wikimedie a kodexem chování.

Pokud vaše skupina uživatelských aplikací není schopna splnit tato kritéria, můžete je přesto použít. Rádi bychom znali malou motivaci, proč si myslíte, že tato kritéria nejsou pro vaši iniciativu důležitá. Ve své motivaci prosím odpovězte na tyto dvě otázky

  1. Jak by vaše skupina uživatelů mohla přispět k poslání hnutí Wikimedie
  2. Jak zázemí zakládajících členů přispívá k úspěchu vaší uživatelské skupiny

Příklady aplikací, které by mohly mít dobré důvody pro nesplnění kritérií, jsou věci jako výzkumné skupiny nebo jiné iniciativy, které nevyžadují, abyste byli aktivním přispěvatelem.

Vezměte prosím na vědomí, že pokud nesplníte výše uvedená tři kritéria, Výbor pro přidružené organizace bude potřebovat více času na projednání vaší žádosti (a doufejme, že ji schválí), může to zahrnovat i další komunikaci se zakládajícími členy aplikace skupiny uživatelů. Sledujte proto v doručené poště emaily na toto téma, abyste na ně mohli rychle reagovat. | What are Wikimedia user groups = Skupiny uživatelů Wikimedie jsou určeny k jednoduchým a flexibilním přidruženým společnostem, které jsou alternativou k [[Special:MyLanguage/Wikimedia chapters|pobočkám] a k [[Special:MyLanguage/Wikimedia thematic organizations]tematickým organizacím]] - které vyžadují formálnější požadavky. Skupiny uživatelů jsou vysoce ceněny jako rovnocenní hráči v hnutí Wikimedie. Jejich cílem je zmocnit a zapojit lidi po celém světě ke sběru a rozvoji vzdělávacího obsahu na základě bezplatné licence nebo ve veřejné sféře a šířit jej efektivně a celosvětově.

Uznání Výboru pro přidružené organizace umožňuje skupině požádat o použití ochranné známky Wikimedie a získat granty. Uznání však není vyžadováno k tomu, aby skupina mohla vykonávat nebo provádět jakákoli práce typických skupin uživatelů. Je to volitelný další krok s připojenými výhodami a některými požadavky. | Why should we apply = Uznání od Výboru pro přidružené organizace umožňuje skupině požádat o použití ochranné známky Wikimedie a získat určité granty. Uznání však není vyžadováno k tomu, aby mohla vykonávat nebo provádět jakákoli práce typických skupin uživatelů, je to volitelný další krok s připojenými výhodami a některými požadavky.

Výhody pokud se stanete uznávanou skupinou uživatelů Wikimedie zahrnují:

  • Můžete používat loga Wikimedie v souladu s Pravidly pro používání ochranných známek bez jakéhokoli dalšího povolení. Pobočky mohou používat i jiná loga, která nejsou součástí pravidel pro používání ochranných známek (jako je logo Wikimedia Foundation), na základě licence k ochranné známce u nadace Wikimedia Foundation a schválení právním týmem nadace Wikimedia Foundation.
  • Přijímat rozsáhlé, ale omezené množství zboží Wikimedie pro použití v činnostech a úsilí o pomoc.
  • Veřejné uznání příslušnosti skupiny k nadaci Wikimedia Foundation.
  • Styčná podpora Výboru pro přidružené organizace během a po schvalovacím procesu.
  • Jedno stipendium k účasti na konferenci Wikimedie, která se koná každoročně v Berlíně pro pobočky hnutí Wikimedie.

Bez uznání mohou skupiny stále:

| How-to - Gather the people = Na nejzákladnější úrovni jsou pobočky o lidech – jako skupina, geograficky svázaná, která chce přispívat a podporovat projekty Wikimedie jako celek jinými způsoby než úpravami.

Pro vytvoření uživatelské skupiny jsou vyžadovány nejméně tři osoby. Ale doporučujeme shromáždit ve vaší skupině alespoň 10 lidí.

Důrazně doporučujeme, abyste se cítili oprávněni zapojit se do činností a plánování ještě před zahájením schvalovacího procesu. | How-to - Develop your goals and scope = Až shromáždíte dostatek lidí, kteří mají zájem o nastavení skupiny uživatelů, zahajte konverzaci přesných cílů a rozsahu vaší skupiny. Zkuste tyto otázky jako inspiraci:

  • Čeho chcete dosáhnout jako skupina? Jaký je váš rozsah? Například chcete mít měsíční setkání na konkrétní téma, chcete oslovit školy, muzea? Jak se vaše poslání snaží zlepšit projekty Wikimedie?
  • Do jakých aktivit se chceme zapojit (např. pomoc, získávání finančních prostředků, vztahy s veřejností, publikování)?

Při určování vašich cílů a struktury můžete kontaktovat stávající pobočky Wikimedie a požádat o radu a inspiraci. | How-to - Select your user group name = Když nastavíte své stránky na wiki, budete muset svou skupinu uživatelů pojmenovat. Jméno a logo uživatelské skupiny by mělo podporovat nezávislejší činnost a odrazovat od záměny s jinými organizacemi Wikimedie. Skupiny uživatelů by měly mít možnost používat naše loga v souladu s našimi Pravidly pro používání ochranné známky bez jakéhokoli dalšího schválení. Skupiny uživatelů mohou používat jiná loga, která nejsou součástí zásad ochranných známek (jako je logo Wikimedia Foundation), na základě licence k ochranné známce s WMF a schválení právním týmem WMF.

Obecně jsou podporována kreativní a popisná jména. Zde je však několik příkladů, které mohou pomoci vašemu nápadu:

  • Wikimedia Community User Group _____ : An independent club of Wikimedia volunteers
  • Wikimedians of _____ User Group : an independent group of volunteer Wikimedians
  • Wikipedians of _____ User Group : an independent group of volunteer Wikimedians
  • MediaWiki Group _____ : an independent group of volunteer Wikimedians
  • Wikipedia Editors for _____ : an independent group of volunteer Wikimedians
  • Any name that does not involve a Wikimedia trademark, such as "Wiki User Group _____"

Ve všech případech má Výbor pro přidružené organizace za úkol zajistit, aby jméno odpovídalo čtyřem kritériím navrženým právním oddělením WMF a chránit tak hnutí a členy skupin uživatelů. V případě pochybností a pokud potřebujete pomoc s nalezením vhodného jména, se obraťte na Výbor pro přidružené organizace. | How-to - Set up a wiki page for your group = Jakmile máte skupinu zájemců, je čas dokumentovat, kdo jste, a nastavit nějaké komunikační prostředky. Pro vnější svět musíte určit dvě kontaktní osoby, které lze identifikovat na nadaci Wikimedia Foundation. Ve skupině přemýšlejte o nastavení wiki stránky, na které se lidé mohou připojit. Možná vytvořte emailovou konferenci nebo diskusní stránku nebo jiné fórum, kde můžete diskutovat o svých projektech. | How-to - Apply for recognition = Nyní jste připraveni požádat o uznání, pokračujte ve čtení návodu k Žádosti o uznání. | How do we apply for recognition = Jakmile shromáždíte skupinu, stránku wiki a velké nápady, co chcete dělat, navštivte stránku aplikací skupiny uživatelů a požádejte o uznání. Výbor pro přidružené organizace vám může položit několik otázek, zkontrolovat vaši žádost a případně je předloží nadaci Wikimedia Foundation, aby vaši skupinu uznala za oficiální skupinu uživatelů Wikimedie. Počáteční uznání je obvykle jeden rok a poté je přezkoumáno. Pokud je skupina neaktivní, může být uznání pozastaveno nebo odstraněno.

Zpoždění během procesu schvalování žádosti nejčastěji vyplývají z neúplných žádostí nebo aplikací, které je třeba před schválením upravit. Abyste tomu zabránili a pomohli urychlit schvalovací proces vaší skupiny, před odesláním přihlášky prosím dvakrát zkontrolujte tento seznam:

  1. Splňuje vaše jméno požadavky na přidružené pobočky? Skupinové diskuse mezi skupinami uživatelů Wikimedie týkající se jejich jména mohou nějakou dobu trvat a obecně se chcete vyhnout tomu, aby se konverzace po odeslání přihlášky nemusela znovu zapojit. Před odesláním žádosti se můžete obrátit na Výbor pro přidružené organizace a požádat o informace o svém jménu.
  2. Má vaše skupina jasný rozsah a účel, který je důsledně a jasně vysvětlen? Pokud vaše stránka Meta vysvětlí vaši skupinu uživatelů způsobem, který se liší od vaší aplikace, a pokud se liší od činností, které vaše skupina provádí - může to zpozdit schválení aplikace, protože je pro rozhodnutí pouze schválen uživatel, který vyjadřuje jasný rozsah a účel. Skupina a smlouva o uživatelské skupině, kterou budou dva primární kontakty podepisovat s nadací Wikimedia Foundation. Vaše prohlášení o rozsahu a účelu by mělo jasně a stručně vysvětlit, čeho vaše skupina doufá dosáhnout a kdo by měl zájem o připojení. Uvědomujeme si, že se to může časem vyvíjet, ale v době podání žádosti byste měli mít jasný závazek ke konkrétnímu prohlášení.
  3. Jsou vaši dva primární kontakty ochotny se identifikovat s nadací Wikimedia Foundation? Někdy může ochrana osobních údajů způsobit, že někdo změní názor, což může zpozdit poslední kroky v procesu rozpoznávání skupin uživatelů.
  4. Je vaše skupina připravena přijmout nové členy a již v připraveném stavu zahrnuje alespoň tři editory Wikimedie? Skupiny, které mají uzavřený nebo omezený model členství, mohou vyžadovat další diskusi a revizi. Skupiny, které nemají alespoň tři aktivní členy a které nejsou také dobrými aktivními editory Wikimedie, nebudou schváleny.
  5. Jsou vaši určení vedoucí a skupina jako celek ochotni dodržovat dohodu skupiny uživatelů Wikimedie a kodex chování? Všichni vedoucí, kteří jsou v aplikaci jmenováni, se musí před odesláním žádosti dohodnout. Žadatelé, u kterých se zjistí, že porušují dohodu nebo kodex chování, nebudou schváleni. Stávající skupiny uživatelů Wikimedie, u kterých se zjistí, že porušují dohodu nebo kodex chování, mohou mít zrušen status příslušnosti.

| What should we do next = Nyní se můžete soustředit na své každodenní podnikání a propagovat projekty Wikimedie podle svého poslání. Není potřeba žádného dalšího papírování, pokud jste svou přihlášku odeslali, souhlasili jste se smlouvou o uživatelské skupině Wikimedie a s kodexem chování.

Pokud se chcete dozvědět něco o možných projektech, můžete se vždy podívat na to, čeho jiné organizace dosáhly nebo co v současné době dělají.

Nezapomeňte, že vždy můžete požádat o pomoc Výbor pro přidružené organizace a další přidružené společnosti. Je možné, aby skupiny uživatelů Wikimedie požádaly nadaci o granty. Na druhé straně, my bychom také chtěli čas od času slyšet o vašich aktivitách. Můžete publikovat veřejné zprávy nebo se obraťte na přidružená spojení.

Hodně štěstí!

| #default =
Eligibility requirements body

}}


Porovnání požadavků na přidružené modely
Požadavky Pobočky Tematické organizace Uživatelské skupiny Wikimedie
Porovnání požadavků na přidružené modely 10 10 3
Doporučené minimální členy 20 20 10
Zaměření Zeměpisné Tematické Jakýkoli pokrok, který podporuje Wikimedie
Mise sladěná s nadací Wikimedia Foundation MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg
Dodržování pokynů pro pojmenování a zásad ochranných známek MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg
Informace o skupině zveřejněné na wiki Wikimedie MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg
Plány aktivit nebo snahy o pokrokové projekty Wikimedie MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg
Umožňuje novým členům MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg
Dva určené kontakty pro nadaci Wikimedia Foundation MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg
Legálně začleněn MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg
Upravitelné předpisy schválené Výborem pro přidružené organizace MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg
Dva roky činnosti před podáním žádosti MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg
Vyžaduje schválení Radou nadace Wikimedie MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg
Správní rada volená členy, včetně nových členů MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg
Informace o činnosti a finanční zprávy pravidelně zveřejňované na Meta-Wiki MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg
Schopnost reprezentovat hnutí Wikimedie v oblasti zaměření MW-Icon-CheckMark.svg MW-Icon-CheckMark.svg
Typická doba vývoje 2–3 years 2–3 years 1–4 months
Předpokládaný čas ke schválení 4–6 months 4–6 months 1–3 weeks