Афіліати руху Вікімедіа/Настанови щодо найменування

This page is a translated version of the page Wikimedia movement affiliates/Naming guidelines and the translation is 100% complete.
Комітет з приєднання вимагає від афіліатів руху Вікімедіа дотримуватися настанов, поданих нижче, при визначенні назви організації-афіліата. Зв'яжіться із Комітетом з приєднання або своїм зв'язковим, якщо у вас виникнуть якісь запитання.Передумови Критерії Відділення Тематичні організації Групи користувачів Вікімедіа
Передумови

Ці настанови щодо найменування афіліатів руху Вікімедіа надаються Комітетом з приєднання на основі внеску і під проводом юридичної й адвокаційної команди спільноти.

Для захисту брендів і товарних знаків Вікімедіа, назви груп користувачів мають затверджуватися до їх офіційного визнання, і будь-які групи, що бажають використовувати товарні знаки «Вікімедіа» у своїх назвах, повинні отримати підтвердження цього перед тим, як широко використовувати такі назви.

Дозвіл використовувати назву надається шляхом договору групи з Фондом Вікімедіа. Перед тим як підписувати договір, група повинна отримати офіційне затвердження своєї назви за настанов і сприяння Комітету з приєднання та юридичної й адвокаційної команди спільноти. Після розгляду пропозицій вашої групи, схеми найменування інших організацій, складу цілей вашої групи, Комітет з приєднання може запропонувати іншу назву, що відрізняється від тієї, яку ви подали у своїй початковій пропозиції. Після того як афіліат затверджується Комітетом з приєднання, група отримає договір, який пояснює ролі і відповідальність, які лежать на них як на групі користувачів, тематичній організації, чи регіональному відділенні. Ви можете переглянути зразок Договору про статус групи користувачів Вікімедіа, Договору про статус тематичної організації, і Договору про статус регіонального відділення.

Якщо афіліат має будь-які особливі юридичні потреби, пов'язані з назвою, така організація повинна повідомити про цю проблему Комітету з приєднання під час процесу офіційного визнання. У такому випадку організація-афіліат при здійсненні будь-якої діяльності, пов'язаної з Вікімедіа, повинна щонайменше використовувати тимчасову назву, що відповідає настановам.Передумови Критерії Відділення Тематичні організації Групи користувачів Вікімедіа
Критерії

Ці настанови було розроблено, в значній мірі, на основі чотирьох критеріїв, визначених юридичною й адвокаційною командою спільноти:

 1. Уникнення плутанини -- Цей підхід допомагає захистити організації від юридичний дій, зазвичай спрямованих проти Фонду Вікімедіа. У минулому, через хибне розуміння проблем, позивачі надсилали юридичні скарги Фондові Вікімедіа, наслідком чого ставало те, що Фондові доводилося захищатися (успішно) на дорогих судових процесах через вміст проектів Вікімедіа різними мовами. ЗМІ теж мали подібні труднощі із розрізненням Фонду Вікімедіа, регіональних відділень і руху Вікімедіа загалом. Фонд Вікімедіа вважає, що ця політика найменування допомагає уникати потенційного (і хибного) сприйняття, наче афіліати руху якимсь чином несуть юридичну відповідальність за контент, що потрапляє на проекти Вікімедіа.
 2. Точність -- Описова назва може точніше віддзеркалювати фокус афіліата. Використання «Вікімедіа» в назві може призвести до плутанини, коли різні афіліати хочуть зосередитися на одній і тій же тематичній області, але в різних проектах Вікімедіа (напр., «Редактори з військової історії у Вікіпедії» та «Редактори з військової історії у Вікіджерелах»).
 3. Уникнення послаблення бренду -- Бренд Вікімедіа є цінним і репрезентує неймовірні об'єми важкої роботи й добрих намірів спільноти Вікімедіа. Тому ми повинні вичерпно й обережно розглядати природу й мету кожної групи, що працює під торговою маркою «Вікімедіа», кожен випадок вивчаючи окремо.
 4. Уникнення ексклюзивності (не стосується регіональних відділень) -- Цей підхід допомагає уникати враження, наче певна тематична організація чи група користувачів має ексклюзивне право на репрезентацію всієї тематичної області в межах руху Вікімедіа. Тематичні організації та групи користувачів за своєю тематикою можуть перетинатися з іншими такими групами (напр., «Історія», «Скандинавська історія» і «Військова історія»), а користувачі не зобов'язані вступати в такі організації-афіліати, якщо вони хочуть відредагувати статтю в межах тематичного фокусу цих афіліатів. Фонд Вікімедіа рекомендує використовувати імена, що передбачають можливість створення численних подібних груп, спрямованих на здійснення нашої спільної місії.Передумови Критерії Відділення Тематичні організації Групи користувачів Вікімедіа
Відділення

Юридично коректною назвою регіонального відділення є «Вікімедіа [назва країни місцевою мовою]».

Приклади прийнятних назв:

 • Вікімедіа Вікікраїна
 • Об'єднані місця об'єктів Вікімедіа
 • 维基媒体示例 (Вікімедіа Приклад)

Неприйнятні форми назв:

 • Фонд Вікімедіа Вікікраїни
 • Вікіпедія Вікікраїна
 • Вікікраїнська Вікіпедія
 • Вікімедіа ВікікраїниПередумови Критерії Відділення Тематичні організації Групи користувачів Вікімедіа
Тематичні організації

Тематичні організації мають обирати унікальні описові назви, що чітко вказують на їхній стосунок до руху Вікімедіа. Уточнення в назвах можуть служити для безпосереднього пов'язування груп із рухом Вікімедіа.

Торгова назва може відрізнятися від вашої юридичної назви, але оскільки офіційне заснування в певній країні має відбутися вже після завершення процесу офіційного визнання, ваша група матиме змогу зареєструватися під юридичною назвою, що відповідає торговій назві.

Приклади прийнятних назв:

 • Редактори природничих наук на Вікіджерелах
 • Редактори Посоху Асклепія у Вікіпедії
 • Друзі тубільних мов у Вікіпедії

Неприйнятні форми назв:

 • Редактори з природничих наук Фонду Вікімедіа
 • Природничі науки Вікіпедії
 • Адвокати ВікімедіаПередумови Критерії Відділення Тематичні організації Групи користувачів Вікімедіа
Групи користувачів Вікімедіа

Як зазначено в посібнику зі створення груп користувачів, креативні й описові назви для груп користувачів Вікімедіа є дуже рекомендованими. Ці назви мають бути наочними і містити набір слів, що окреслює статус групи саме як групи користувачів Вікімедіа.

Приклади прийнятних назв:

 • Група користувачів спільноти «Вікікраїна»
 • Група користувачів «Вікімедійці Вікікраїни»
 • Група користувачів «Вікіпедисти Вікікраїни»
 • MediaWiki-група «Вікікраїна»
 • Редактори з природничих наук Вікіпедії

Неприйнятні форми назв:

 • Фонд Вікімедіа Вікікраїни
 • Вікімедіа Вікікраїна
 • Вікіпедія Вікікраїна
 • Розробники MediaWiki