This page is a translated version of the page Wikimedia LGBT+/Activities and the translation is 83% complete.
Wikimedia LGBT+

Šiame puslapyje pateikiama esma ir planuojama Vikimedijos LGBT+ veikla.

Projektai

Bendradarbiavimas

Pagrindinis straipsnis: Vikimedija LGBT+/Bendradarbiavimas

LGBT projektai, kurie gali būti atlikti su vartotojų grupėmis, teminėmis organizacijomis, judėjimo partneriais ar LGBT organizacijomis.

Pagrindinis straipsnis: Kiti susiję Vikiprojektai

Wikimedia LGBT encourages collaboration among various LGBT-related efforts in all Wikimedia projects. Established projects are listed on each wiki.

Informavimas

"Viskas bus gerai"

Pagrindinis straipsnis: Vikimedija LGBT+/It Gets Better

2013 m. Vikimanijoje buvo pasiūlyta, kad Wikimedia LGBT+ įvairiomis kalbomis sukurtų straipsnių ciklą "It Gets Better" (padedant vikipediečiams ir vikimediečiams).

LGBT renginiai

Pagrindinis straipsnis: Wikimedia LGBT+/LGBT+ įvykiai

LGBT informavimo veikla, kurią galima atlikti ne LGBT renginiuose.

LGBT organizacijos

Bet kuri LGBT organizacija, dirbanti su žmonėmis, kurie naudoja internetą kaip informacijos šaltinį, vertina informacijos kokybę Vikipedijoje ir panašiuose Vikimedijos projektuose. Vikipedija yra dažniausiai naudojamas šaltinis LGBT informacijai.

LGBT organizacijoms, norinčioms dalyvauti Vikipedijos projektuose, skirtuose ugdyti sąmoningumą per švietimą, reikia specializuotų veiksmų. Tarp jų poreikių yra šie:

  1. Prezentacija Vikipedijoje ir statistika apie tai, kaip asmenys naudojasi Vikipedija, paaiškinta taip, kad būtų nukreipta į LGBT organizacijas
  2. Mokymo medžiaga profesionalams, kad ji galėtų supažindinti su juos labiausiai dominančiais Vikipedijos aspektais. Dažniausiai profesionalų laikas yra ribotas, tad jie yra dėkingi už labiausiai reikiamos informacijos pateikimą, kurią jie naudos savo darbo srityje
  3. Literatūros rinkinys, tiksliai apibūdinantis Vikipedijos turinio pobūdį, tikslą ir kokybę LGBT grupėms
  4. Kontaktinis asmuo, prašantis pokalbių Vikipedijoje iš LGBT bendruomenės narių apie tai, kaip organizacija gali susisiekti su Vikipedijos bendruomene ir išmokti prisidėti prie turinio
  5. Bendruomenės ryšių kūrimo erdvė
  6. istorinė saugykla, kurioje bus renkami pavyzdžiai apie bendruomenės patirtį kuriant LGBT turinį Vikipedijoje

Wiki Loves Pride

Pagrindinis straipsnis: Wiki Loves Pride

„Wiki Loves Pride“ - globali kompanija, siekianti išplėsti ir patobulinti su LGBT susijusį turinį keliuose Vikimedijos projektuose. Wiki Loves Pride veiklos sutelktos birželį ir spalį. Birželį visame pasaulyje vyksta tūkstančiai LGBT kultūros renginių ir švenčių. Spalis yra LGBT Istorijos Mėnuo (kiti jį mini vasarį - tai gali būti pridėta ateityje) ir šį mėnesį minima „išėjimo“ diena.

Vikimedija

Sąmoningumo ugdymo veikla, kuri gali būti vykdoma Vikimanijoje ir kituose „Wikimedia“ renginiuose.

Siūlomi įvykiai

Wikimedia LGBT turinys

Wikimedia LGBT siekia skatinti ir koordinuoti LGBT turinio plėtimą visuose Vikimedijos projektuose. See also: Wikipedia:Wiki Loves Pride/Tasks.

LGBT kultūra

LGBT grupės visame pasaulyje sprendžia kaip įtraukti savo vietines bendruomenes naudojant internetinius kultūrinius išteklius. Kiekvienas miestas, kuris turi LGBT organizaciją, turi ir istoriją apie vietinį LGBT aktyvizmą, įskaitant ir teisę rinktis, bendruomenės organizacijos istoriją ir tai, kaip integracija su tarptautine LGBT bendruomene pakeitė visų gyvenimus. Kai kurios svarbiausios naujienos, kurios yra patikimi šaltiniai, dažnai publikuoja viešas bylas susijusias su LGBT problemomis, LGBT pride renginius ir LGBT organizacijų įkūrimus.

Wikimedia LGBT+ siekia paremti regionines LGBT organizacijas, kai jos sprendžia kaip dokumentuoti publikuotus patikimus šaltinius, kurie pranešė apie bendruomenės istoriją juos informuojant apie jų galimybę naudoti Wikimedia projektus kaip istorijos saugyklą, ir kad galėtų tuo dalintis tarp savęs ir parodyti visam pasauliui interneto pagalba.

WikiProject LGBT studijos

Ši organizacija skatins dalyvavimą ir gins Wikipedia:WikiProject LGBT studijas ir lygiaverčius projektus visomis kalbomis ir projektus.

Tirti ryšius

Organizacija išlieka susisiekimo taškas tyrėjams, kurie nori studijuoti LGBT informaciją Vikipedijoje. Daug organizacijų reikia patarimo kaip jos gali pritaikyti informaciją apie LGBT turinio Vikipedijoje viešą naudojimą. Ši organizacija dirbs su egzistuojančiu Tyrimų Komitetu, kuris padeda tyrėjams gauti duomenis ir bendruomenės paramą, kurios jiems reikia, kad galėtų valdyti savo Vikipedijos tyrimą savo institucijoje.

Wikipedia Loves (LGBT+) Libraries

Wikipedia Loves Libraries yra pavadinimas informavimo programos, kuri padeda bibliotekininkams ir Vikipedija bendruomenei dirbti kartu ir patenkinti bendruomenės, kuri naudoja bibliotekas ir Vikipedijos išteklius savo poreikiams tenkinti. Ši organizacija dalyvauja Wikipedia Loves Libraries programoje reklamuodama renginius LGBT, lyčių studijų, seksualumo orientacijos bibliotekose.

Archyvo katalogas

Wikimedia LGBT+ talpina tarptautinį reikšmingos medijos archyvą ir LGBT medžiagos medijos kolekcijų medijos katalogą, skatindami Vikipedijos straipsnių, kurie apibūdina šias kolekcijas ir nukreipdami lyčių ir seksualumo tyrėjus į šias kolekcijas. Jos nariai taip pat neformaliai apibūdina šias kolekcijas projekto erdvėje, kai kolekcijos nėra pakankamai dokumentuotos patikimo šaltinio, kaip dažnai būna su bibliotekų ar archyvų specialiomis kolekcijomis.

  • Niujorko Viešoji Biblioteka
    • saugo ir yra sukatalogavusi ir archyvuoja „Gay Men’s Health Crisis“ ir „ACT-UP“, kurie tikriausiai yra ankstyviausi bendruomenės organizacijos įrašai apie atsaką į HIV pradžią

Medijos užklausos

Jei bet kuris savanoris norėtų pateikti užklausą bet kuriai LGBT organizacijai, kuri taiko su Wikimedia suderinama licenciją savo medijai, kurios teisės jiems priklauso, tada Wikimedia LGBT+ peržiūrės tą prašymą ir gali jį paremti su bendruomenės parama, kai tikslas yra dalintis tuo turiniu Wikimedia Commons ar Wikisource.

Labiau tikėtina, kad organizacijos atsakys teigiamai į tuos medijos aukų prašymus, kurie yra iš įtvirtintos archyvavimo institucijos, kuri turi platų viešą poreikį ir turi galimybes tinkamai talpinti, tvarkyti, reklamuoti ir skirstyti medijos turinį ir Wikimedia LGBT yra puiki vieta atlikti šioms funkcijoms. Bet kas, kas turi pasiūlymą medijos prašymo atlikimui gali patalpinti savo idėją aptarimo puslapyje.

Siekiant visus Vikimedijos projektus paversti saugia terpe

Pagrindinis straipsnis: Wikimedia LGBT+/Saugi erdvė

LGBT populiacija susiduria su diskriminacija, nes jie yra mažuma ir kartais yra priekabiavimo aukos, tik todėl, kad yra LGBT bendruomenės nariai. Tai gali nutikti bet kur, įskaitant Wikimedia projektus.

Priekabiavimo taisyklės

Wikimedia LGBT+ dalyvauja taisyklių kūrime, kuris yra susijęs su priekabiavimu Wikimedia projektuose, su tikslu, kad visi Wikimedia projektai būtų saugi erdvė visiems dalyvauti ir kurti edukacinę medžiagą. Be kelio priekabiavimui dėl LGBT statuso užkirtimo ši organizacija taip pat siekia užkirsti kelią diskriminacijai pagrįstai lytimi, religija, etika, kultūra ir kitomis charakteristikomis. Wikimedia projektai turėtų būti smagūs, saugūs ir prieinami visiems!

Aukų ir nuskriaustųjų palaikymas

Paprasčiausiai yra neįmanoma kontroliuoti anoniminių internetinių forumų ir užkirsti kelią visiems įžeidžiantiems komentarams, taip pat tai nėra vieta, kurioje kuri nors grupė teiktų konsultacijas Vikipedijoje. Bet Wikimedia LGBT+ gali konfidencialiai rinkti ir registruoti bet kokius skundus apie priekabiavimą ar bet kokią diskriminaciją. Nors organizacija dažniausiai negali tiesiogiai imtis veiksmų gavusi skundą, organizacijos narių nuožiūra, gerbiant skundo teikėjo norus ir teises, tokie skundai gali būti potencialių Wikimedia projektų problemų tyrimų pagrindas ir gali būti naudojami darant Wikimedia projektus saugesnius.

Organizacija gali suteikti paramą vietos suteikimo forma, kad užtikrintu, kad žmonės, kurie skundžiasi diskriminacija surastų vietą pasidalinti savo rūpesčiais su žmonėmis, kurie supranta diskriminaciją ir nori, kad Wikimedia projektai būtų saugesni.

Internetinis švietimas skirtas LGBT sveikatos problemoms

Kai kurios sveikatos ir saugumo problemos neproporcingai veikia LGBT žmones, ypač HIV infekcija ir AIDS. Šis projektas remia Vikipedijos naudojimą kaip įrankį skleisti bendrą sveikatingumo informaciją LGBT asmenims ir skatina viešas sveikatingumo organizacijas kurti Vikipedijos straipsnius, kurie yra susiję su bet kuria jų misijos dalimi, siekiant šviesti LGBT asmenis.

Esminis seksualinis švietimas

Wikimedia LGBT+ pripažįsta tarptautinė LGBT problemų pripažinimą, kad problemos prasideda kai žmonės neturi prieigos prie pagrindinės informacijas apie žmogaus seksualumą ir lytį savo kalba. Ypatingą susirūpinimą kelią straipsniai, susiję su seksualine sveikata, įskaitant nėštumą, gimimų kontrolę, kontracepciją ir šeimos planavimą. Bendruomenės be galimybės diskutuoti apie heteroseksualumą, tikėtina, nebus linkusios diskutuoti apie seksualines mažumas. Bendruomenės, kurios gali atvirtai diskutuoti apie merginų sveikatą ir seksualumo pagrindus gali potencialiai mokytis ir apie LGBT. Skatinant esminį seksualinį švietimą taip pat yra skatinimas moterų teisių progresas, kuris yra vienas iš veiksnių, kuris daugumoje vietovių skatina ir LGBT teisių progresą.

ŽIV edukacija

ŽIV/AIDS yra liga, kuri neproporcingai paveikia LGBT bendruomenę. Dėl to kalti daugelis veiksnių, kurie padidina ŽIV infekcijos paplitimą populiacijoje ir vienas iš jų yra prieigos prie švietimo resursų, kurie aprašo kaip galima apsisaugoti nuo ŽIV plitimo, trūkumas.

Wikimedia LGBT+ siekia sukurti straipsnius, susijusius su HIV, visomis kalbomis. Dalis strategijos - darbas su WikiProject Medicine Translation Task Force, kurie jau turi socialinę infrastruktūrą sveikatingumo straipsnių anglų k. tobulinimo ir tų straipsnių vertimo į kitas kalbas. ŽIV/AIDS yra lyga susijusi su daugybe sveikatos veiksnių ir visi sveikatos veiksniai yra aprėpiami Wikimedia LGBT+.

Unikali veikla, kurią gali atlikti Wikimedia LGBT+ - bendradarbiavimo su ŽIV organizacijomis įvairiose šalyse koordinavimas ir darbas įvairiomis kalbomis, kad būtų palengvintas turinio vertimas ir lokalizavimas, ypač kai tai taikoma vietinei LGBT kultūrai. Dauguma šalių jau turi vyriausybės paramą ŽIV prevencijai LGBT populiacijoje ir šioms organizacijoms reikia Wikimedia LGBT+, kad joms būtų padėta įsitraukti į Wikimedia projektus, ir kad joms būtų pateikti internetiniai edukaciniai resursai.

Timeline

[not up to date]

Reports

The annual reports required by the Wikimedia Foundation Affiliations Committee are here: