Новини Вікімедіа, квітень 2015
Ознайомтеся з новинами з блогу Вікімедіа за квітень 2015 року.
"Is Wikipedia a dance?" video by Michael Epaka, CC BY-SA 4.0. Roger Moore photo by Allan warren, CC BY-SA 3.0. Freedom of Panorama map by Quibik, CC BY-SA 3.0. "Wiki Loves Earth" photo by Mikipons, CC BY-SA 3.0. Mexican Edit-a-thon photo by Thelmadatter, CC BY-SA 4.0. Collage by Andrew Sherman, CC BY-SA 4.0.
Тепер Ви можете поділитися фактом з Вікіпедії з друзями у соціальних мережах, як показано тут.Video by Victor Grigas also on YouTube and Vimeo, CC BY-SA 3.0.
Оновлений додаток Вікіпедії на iOS дозволить Вам легко ділитися фактами з друзями з Вашого iPhone або iPad. Іншими новими можливостями є великі зображення на початку кожної статті, покращений пошук та пропозиції для подальшого ознайомлення. Завантажте сьогодні!
Студенти завантажили фото другого дня марафону в міському кампусі Університету. Photo by Thelmadatter, CC BY-SA 4.0.
У березні 2015 року освітня програма Інституту технологій та вищої освіти у Монтерреї (Wiki Learning) провела триденний марафон редагування у Мехіко. Участь взяли близько 300 студентів, які створили чи відредагували більше 200 статей в іспанській Вікіпедії. Також вони завантажили сотні фото та 27 інформаційних радіопрограм.
Перегляньте цю веселу ТБ-рекламу: “Вікіпедія? А це хіба не новий танок?” Video by Michael Epaka also on YouTube, CC BY-SA 4.0
Перші телевізійні сюжети про Вікіпедію в Камеруні були створені в рамках кампанії підвищення обізнаності з Вікіпедією в цій західноафриканській країні, де інформація про Вікіпедію та її використання були все ще доволі слабкими. Йоланда Пенса, дослідник з Університету прикладних досліджень і мистецтв Південної Швейцарії (SUPSI) та колишня керівник досліджень ВікіАфрика організувала цю кампанію поширення інформації разом з Майком Епака та іншими членами Дуал’Арт, неприбуткової організації з Дуала в Камеруні.
Портрет Роджера Мура (вище) британського фотографа Алана Воррена.Crop by Andrew Sherman, "Sir Roger Moore 3.jpg" by Allan warren, CC BY-SA 3.0.
Британський фотограф Алан Воррен відзняв чималу колекцію фотографій знаменитостей, від Роджера Мура до Софі Лорен і принца Чарльза. За кілька років він завантажив безліч свої фото до Вікісховища. Його роботи привернули нашу увагу і ми звернулись до нього по інтерв'ю.
“футболка Free Knowledge”.Photo by Nirzar Pangarkar, CC BY-SA 4.0.
Магазин Вікіпедії, який нещодавно відкрився, рясніє від нових товарів: до прикладу, олівець, який можна посадити, і з нього виросте шавлія, календула або базилік. У магазин додано нові дизайни футболок та інші речі. Всі прибутки йдуть на підтримку Вікіпедії.
Карта Європейського континенту Map by Quibik, CC BY-SA 3.0.
Європейське законодавство щодо авторських прав дуже складне, як видно на цій мапі: лише в країнах, позначених зеленим, можна фотографувати будинки в загальнодоступних місцях згідно з законом, відомим як "свобода панорами". Прихильники вільного поширення знань добиваються прийняття цього закону всіма членами Європейського Союзу. Щоб підняти це питання, давній редактор Вікімедіа поїхав до Брюсселя, щоб зустрітись із членами Європарламенту та пояснити їм, чому необхідно реформувати авторське право.
"Вікі любить землю" збирає надзвичайні фотографії з усіх куточків землі, як наприклад з Aiguamolls de l’Empordà в Іспанії — ця фотографія стала одним з переможців минулорічного конкурсу.Photo by Mikipons, CC BY-SA 3.0.
Конкурс "Вікі любить землю-2015", який розпочався 1 травня, запрошує завантажувати фото об'єктів природи. Цей міжнародний фотоконкурс організований спільнотою Вікімедіа з допомогою її українського та польського регіональних відділень. Сподіваємося на Вашу участь!
Andrew Sherman, Інтерн з цифрових комунікацій, Фонд Вікімедіа