Вибори Фонду Вікімедіа/2021/Часті запитання

This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/FAQ and the translation is 100% complete.

Вибори завершились 31 серпня 2021. Голоси більше не приймаються.
Результати були оголошені 7 вересня 2021. Будь ласка, не вагайтеся залишати будь-які відгуки щодо виборів 2021 року на післявиборній сторінці.

Вибори Ради 2021
Головна сторінка
Кандидати
Інформація про голосування
Система єдиного перехідного голосу
Результати
Обговорення
ЧаПи
Запитання
Організація
Переклад
Документація
Цей блок: перегляд · обг. · ред.


Часті запитання про вибори до Ради 2021

Про вибори до Ради повірених виникає багато запитань. На цій сторінці даються деякі відповіді. Маєте інші запитання? Будь ласка, додайте своє запитання на сторінці обговорення. Фасилітатори часто перевірятимуть цю сторінку. Ви також можете зв'язатися з командою фасилітаторів.

Часові рамки

Загальні запитання про Раду

З: Що таке «Рада повірених»?

В: Рада повірених Фонду Вікімедіа наглядає за діяльністю Фонду Вікімедіа. До складу Ради повірених входять повірені від спільноти і призначені повірені. Кожен повірений працює упродовж трьох років. Дописувачі Вікімедіа та афіліати можуть брати участь у виборі повірених від спільноти.

З: Хто є повіреними?

В: З 2008 року Рада мала до десяти повірених. Нещодавно це число збільшили до 16. Вісім позицій обирають через процес голосування спільнотою та афіліатами, одна зайнята Джиммі Вейлзом як засновником, до семи позицій призначаються Радою.

З: Скільки повірених буде обрано на цих виборах?

В: На цих виборах буде обрано четверо повірених і ще чотирьох оберуть у 2022. Цього року три місця буде поновлено (ті, які зарах обіймають Даріуш Ємельняк, Джеймс Гейлман і Марія Сефідарі) й одне місце нове, воно з'явилося в результаті нещодавніх змін до Статуту.

Вибори

З: Чи є вимоги для того, щоб могти проголосувати?

В: Так, є. Критерії встановила Виборча комісія. Вони перераховані на сторінці інформації про голосування.

З: Як будуть рахуватися редагування для волонтерів, які роблять внесок у різних проєктах?

В: Правило таке: один користувач — один голос. Ваш внесок рахується по всіх вікі, як у вашій домашній вікі, так і в будь-якій іншій.

З: Коли буде призначено обраних повірених?

В: Фінальне призначення має відбутися у вересні.

З: Що таке Виборча комісія і чому вона вирішує, яким буде метод голосування?

В: Виборча комісія наглядає за виборами спільноти до Ради повірених Фонду Вікімедіа та до Комітету розподілу коштів (FDC). Виборча комісії та її попередники існували з 2004 року. Виборча комісія складається з волонтерів зі спільноти.

Нове у 2021

З: Чому змінили систему голосування?

В: Задля кращої репрезентації виборців розглядалася пропорційна система голосування. Саме тому вона була темою обговорення Call for Feedback: Community Board seats. Обговорювалося, який метод голосування буде найкращим (Кондорсе, Шульце, STV), але рішення не було прийнято. Завдання обрати метод Рада передала Виборчій комісії.

З: Яку виборчу систему обрала Виборча комісія?

В: Виборча комісія обрала метод єдиного перехідного голосу. Ця система голосування дозволяє виборцям ранжувати кандидатів замість того, щоб голосувати за когось одного. Спробуємо пояснити це на прикладі з десертами. Якщо вас попросити проранжувати улюблені десерти, яким буде результат? Можливо, таким:

  • шоколад
  • печиво
  • торт

Хоча ви віддаєте перевагу шоколаду, торт все одно смачний. Замість того, щоб голосувати лише за шоколад, ви маєте змогу отримати інший десерт з власної трійки найкращих, якщо більше людей проголосують за торт, а не шоколад.

З: Цього разу проводиться масивна кампанія з популяризації виборів, чого раніше не було. Чому цього разу членів спільноти так активно агітують голосувати?

В: Обговорення Call for Feedback: Community Board seats показало, наскільки мало людей знають про Раду повірених. Глобальний показник участі низький: у 2017 році проголосували 9% виборців з усіх, хто мав право голосу, а у деяких великих спільнотах навіть менше. Важливо збільшити участь і представленість через поширення інформації.

З: На основі чого вирахувані показники явки 10% на виборах 2017 і ціль у 20% явки на цих виборах?

В: На попередніх виборах до Ради повірених кампанія з агітації не проводилася. У деяких спільнотах були волонтери, які пропагували участь у виборах, і там явка була вдвічі вищою. Прикладами є українська та в'єтнамська Вікіпедія. Підвищення глобального показника до 20% видається гарною ціллю.

З: Чому ви спрямовуєте виборчі зусилля лише на 550 проєктів? Їх же близько 800!

В: Це всі проєкти, в яких, за підрахунками, є виборці з правом голосу. Згідно з нашими даними, в інших проєктах зовсім немає виборців, що відповідають критеріям, тому що там мало редагувань або вони дуже молоді.

Волонтери на виборах

З: Хто такі «волонтери на виборах»?

В: Волонтери на виборах — це волонтери спільноти, які підтримують вибори до Ради. Вони інформують свої спільноти про те, що відбувається в процесі майбутніх виборів до Ради.

З: Навіщо потрібні волонтери на виборах?

В: Нам треба більше голосів із локальних спільнот, які візьмуть участь у виборах.

З: Скільки годин мають присвятити волонтери на виборах?

В: Це не має зайняти дуже багато часу, ми очікуємо близько години на тиждень, можливо, дещо більше під час самих виборів. Однак пам'ятайте: роль волонтера на виборах подібна до інших волонтерських ролей у русі Вікімедіа. Ніхто не визначає, скільки годин ми присвячуємо волонтерству в русі Вікімедіа, і роль волонтера на виборах така ж сама. Це залежить від конкретної людини.

З: Скільки волонтерів потрібно для спільноти або проєкту?

В: Чим більше волонтерів, тим менше роботи. Це щось нове, тож ми сподіваємося, що в кожній спільноті буде хоча б один волонтер.

З: Яка тривалість цієї ролі?

В: Ця роль активна упродовж виборчого процесу — до вересня, коли нові повірені будуть затверджені.

З: Чи буде якесь тренування для волонтерів на виборах?

В: Ми не вважаємо, що якесь тренування необхідне, бо волонтери на виборах якнайкраще знають свої спільноти, але ми розглянемо кожен запит від волонтерів на виборах. Якщо щось потрібно, звертайтеся.

З: Чи будуть настанови для полегшення волонтерам на виборах їхньої роботи?

В: Команда фасилітаторів надасть пропозиції найкращих практик і підказок з використання певних типів комунікації, а також <шаблони повідомлень>. Якщо є щось, що, на вашу думку, може бути корисним, будь ласка, дайте нам знати.

З: Чи має значення, що я можу бути волонтером більше на вихідних, а не в робочі дні?

В: Будь-хто може працювати тоді, коли їм зручно.

З: Чи можна мені виконувати роль волонтера на виборах в інших проєктах, окрім тих, де я спочатку запишуся?

В: Звичайно, можна! Просто зареєструйтеся у таблиці. Будь ласка, переконайтеся, що у вас є достатньо часу і зв'язку з проєктами, які ви обраєте.

З: Чи можу я співпрацювати з іншими волонтерами, навіть якщо вони не є волонтерами на виборах?

в: Звичайно! Будь ласка, скоординуйтеся з ними, щоб ви знати, що вже зроблено.