Річний план Фонду Вікімедіа/2023-2024/Співпраця

This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation Annual Plan/2023-2024/Collaboration and the translation is 100% complete.

Додаток з відгуками

З 18 квітня по 19 травня 2023 року Фонд Вікімедіа поширював та обговорював проєкт свого річного плану з вікімедійцями по всьому світу та у всіх вікіпроєктах. Резюме проєкту річного плану було розміщено на понад 30+ каналах спільноти, як у вікі, так і поза ними, кількома мовами. Фонд також долучився до чотирьох обговорень у спільноті (трьох глобальних конференц-звінків та очної сесії на Вікіконференції в Індії), щоб у двосторонньому діалозі з волонтерами та афіліатами обговорити наші спільні пріоритети на наступний фінансовий рік.

У підсумку, Фонд провів п'ять тематичних дискусій: одну про зовнішні тенденції та штучний інтелект і чотири про пріоритетні напрямки нашої роботи у сфері продукту і технології. Понад 690 осіб (що на ~38%[1] більше, ніж минулого року) долучилися до обговорення плану в прямому ефірі 13-ма мовами (що на 217% більше, ніж 6 мов минулого року), а понад 60 осіб обговорили план на вікі-сторінках, насамперед на сторінці обговорення нашої роботи у сфері продукту і технології та на сторінці обговорення повного проєкту річного плану. Кількість переглядів вікі-сторінок зросла на 203% - 34 604 цього року проти 17 000 минулого року. Скорочений виклад плану було перекладено більш ніж 30 мовами (що на понад 200% більше, ніж торік).

Загальний відгук

  1. Зосередженість на Продукті і Технології, зокрема на пропрацюванні цілей і ключових результатів, створила цінні можливості для зворотного зв'язку і роз'яснень між співробітниками і волонтерами.
    Цього року річний план Фонду Вікімедіа приділив значну увагу нашій роботі над продуктом і технологією, звернувши увагу як на масштаб наших зусиль у цих сферах як частку нашої загальної роботи, так і на особливий фокус на наступний рік на потребах досвідчених редакторів. З цією метою ми перед річним планом опублікували попередні проєкти «кошиків» роботи, а потім проєкт Цілей та ключових результатів (ЦКР), щоб спільнота могла внести свої пропозиції та надати зворотний зв'язок. Після цього відбулися дискусії на вікі-сторінках між співробітниками та редакторами щодо мови, фокусу, метрик і загального підходу до наших ЦКР, а також цільові фокус-групи для користувачів, найбільш залучених у різні сфери нашої запланованої роботи. У цих обговореннях взяли участь 120 осіб.
    Під час обговорення Продукту і Технології (Ціль 1: Просування знань як послуги) теми розмов були зосереджені переважно на уточненні мети окремих ключових результатів (КР), а також на визначенні можливих непередбачуваних наслідків цільових метрик у тому вигляді, в якому вони були написані спочатку. Загальні теми та відгуки, отримані Фондом включали:
    • Підтримка зосередження уваги на потребах досвідчених редакторів, особливо на позитивній взаємодії з новими редакторами, що також зменшує загальне робоче навантаження
    • Підтримка роботи, спрямованої на збільшення кількості невідхилених редагувань, особливо від редакторів з Глобального Півдня та редакторів, які працюють над гендерною тематикою та тематикою ЛГБТК+.
    • Термінологія щодо опису «редакторів з розширеними правами» / що мають доступ до непублічної інформації є складною. Нам бракує мови, яка б мала спільне смислове значення та використання у всіх вікі для цієї широкої групи дописувачів
    • Важливість створення більш спільних інструментів у всіх проєктах Вікімедіа
    • Постійна важливість надання пріоритету Toolforge
    • Потреба у більшій ясності метрик та аналітики
    • Оптимізм та обережність щодо ролі штучного інтелекту
    • Дехто вважає, що робота над зображеннями та аудіо не повинна бути менш пріоритетною
    Ці широкі теми, а також більш цілеспрямовані рекомендації будуть у наступному фінансовому році включені в підхід відділів Продукту і Технології.
  2. Окреслені пріоритети Фонду узгоджуються з пріоритетами всього руху Вікімедіа.
    Ці напрямки включають
    • Зростання загального грантового фінансування, навіть при скороченні або збереженні інших бюджетних категорій
    • Продовження інвестицій у розвиток та експерименти з регіональними та тематичними хабами
    • Постійні інвестиції у регіональні, спрямовані на спільноту ролі персоналу, та інвестування часу персоналу у розбудову довготривалих стосунків зі спільнотами
    • Забезпечення більшої доступності проєктів Вікімедіа, в тому числі для людей з вадами зору
    • Зосередження на соціальних та технічних викликах, пов'язаних з утриманням редакторів
    • Розв'язання проблем, пов'язаних із блоками інтелектуальної власності, а також проблем, пов'язаних із міз/дезінформацією, які є особливо складними для вікімедійців на Глобальному Півдні.
    На наступний рік було рекомендовано, щоб Фонд більш чітко запитував думку щодо тих областей річного плану, які мають відношення до роботи чи досвіду різних груп руху, а також конкретно вказував про перетин з іншими планами Вікімедіа та можливості для співпраці в рамках усього руху. (Детальніше про це у п'ятому пункті).
  3. Конкретність і прозорість цьогорічного проєкту річного плану отримала широке визнання як приклад «нового» Фонду.
    Загалом, обсяг, фокусні розділи та формат цьогорічного проєкту річного плану були добре сприйняті. Зокрема, волонтери висловили вдячність за деталізацію річного плану, як з точки зору запланованих заходів Фонду на наступний рік, так і з точки зору публікації детальної інформації про діяльність Фонду, компенсаційні практики, бюджетні очікування та заробітні плати керівництва. Спільноти також високо оцінили чітке узгодження плану з процесом розробки стратегії руху та рекомендаціями.
    Ще одним важливим практичним елементом цьогорічного річного плану став підхід до багатомовної взаємодії. Резюме проєкту плану було перекладено 34 мовами, а Фонд долучився до шести обговорень у прямому ефірі з перекладом на 10 мов. Ці конференц-дзвінки отримали широку підтримку: близько 510 осіб долучилися до обговорення мовою, яку вони обрали.
    У підсумку, Фонд вислухав волонтерів, які були раді спеціальному ціломісячному періоду, присвяченому зворотному зв'язку зі спільнотою.
  4. Було обговорено багато деталей плану, починаючи від зовнішніх тенденцій і деталей Фонду і закінчуючи чотирма цілями.
    Вікімедійці зацікавилися широким спектром тем у річному плані Фонду і поділилися як запитаннями, так і свіжими думками щодо нових тем, які, на їхню думку, є важливими для наших планів на наступний рік. Серед цих тем були Китай, модель збору коштів Фонду, наш вуглецевий слід, інструменти для відеоконференцій, важливість захисту авторських прав, інструменти для пакетного завантаження на Вікісховище, машинне навчання, залучення нових користувачів, рівність знань, технічна співпраця, а також наш регіональний підхід.
    Більшість змін у річному плані стосувалися виправлення типографіки та орфографії. Ці правки включають зміни в розділаз «Резюме» (зміни), "Історія" (зміни), «Зовнішні тенденції» (зміни), «Цілі» (зміни), «Безпека та залучення» (зміни), «Ефективність» (зміни) та «Детально про Фонд» (зміни). Сторінка «Інфраструктура» була дещо спрощена (зміни), а розділ про регіональні та тематичні програми був уточнений на сторінці «Рівність» (зміни). На звершення, було реорганізовано частину тексту на сторінці «Фінанси», а також додано новий вміст про грантові програми (зміни).
  5. Річне планування — це можливість долучитися до спільного з рухом планування і дізнатися про пріоритети з різних регіонів і спільнот.
    • Група Вікімедійці Вайю розповіла про роботу, яку вони проводять у спільноті, і поділилася новиною про те, що 27 лютого 2023 року нарешті народилася новина Wikipeetia süka wayuunaiki!
    • Community Wikimedia User Group Haïti розповіла про свої робітні з проєктів Вікімедіа, участь у міжнародних кампаніях та заходах Вікімедіа, а також про заклик дописувати гаїтянською креольською мовою.
    • Projeto Mais Teoria da História na Wiki поділилася частиною проєктів 2022 року та тематичним підходом: гендер, сексуальність, раса та епістемологія Глобального Півдня.
    • Вікімедійці в Африці мають намір працювати над питаннями мізінформації та дезінформації, зокрема, співпрацювати з Фондом у партнерстві з відповідними зацікавленими сторонами та підвищувати обізнаність серед регіональних волонтерів. Вони також висловили зацікавленість у просуванні дискусій про структури хабів та управління рухом.
    • Спільнота Східної та Південно-Східної Азії та Тихоокеанського регіону (ESEAP) з нетерпінням чекає на проведення Вікіманії 2023 року як способу розбудови регіональної спільноти.
    • ESEAP також працює над створенням регіонального хабу, починаючи з формування комітету для запуску цієї роботи на Вікіманії, організації конференції ESEAP 2024 року та посилення регіональних конкурсів, таких як Вікі любить Землю та Вікі любить пам'ятки.
    • Вікімедіа Австралія завершує перший рік трирічного стратегічного плану, що зосереджується на питаннях рівності та інклюзивності, залучення та розбудови потенціалу (створення офісу, оцінювання, практики управління). Вони також поглиблюватимуть роботу з партнерствами для збільшення різноманітного вмісту у вікі.
    • Вікімедіа Індонезія незабаром оприлюднить п'ятирічний план, і цей наступний рік буде зосереджений на залученні, партнерствах, дослідженнях і розбудові потенціалу.
    • Вікімедіа Тайвань зосередиться на партнерствах БоГеМА, юридичній адвокації та роботі з малими корінними мовами, щоб підтримати їх у створенні власних Вікімедіа. Вони також разом зі своїми партнерами впроваджують систему управління відносинами з клієнтами (CRM).
    • Спільнота WikiSource зацікавлена у більшій підтримці, особливо для реалізації кампаній Вікі любить рукописи.

Спільноти та окремі волонтери також внесли кілька пропозицій щодо того, як Фонд може посилити залучення та підтримку цього року:

  • Спільноти Латинської Америки та Карибського басейну попросили про ясність і запевнення щодо відповідних ролей і способів спільної роботи афіліатів та Фонду Вікімедіа у зборі коштів
  • Використання більшої кількості відео, інфографіки та інших візуальних матеріалів на додаток до коротких, узагальнюючих текстів, щоб зробити комунікацію у вікімедійному русі більш доступною.
  • Важливість координації Фонду з місцевими афіліатами перед тим, як підписувати будь-які відкриті листи
  • Потреба у більшій підтримці на місцях вікімедійців, яких переслідує влада через їхню роботу над проєктами.

Статистика

Матеріали у Вікі

Сторінка Кількість переглядів
Сторінки проєктів основного річного плану (загалом) 30,935
Головна сторінка обговорення проєкту річного плану 1,652
Оновлення річного плану від Мар'яни & Лист Селени про ознайомчий тур 480 + 490
Інші вікі-сторінки 1,047
ВСЬОГО 34 604 (на 203% більше, ніж 17 000 торік)

Обговорення наживо

Дата Обговорення Учасники (орієнтовно) Усний переклад
лютий Комітет справ спільноти, «Розмова з повіреними» 60 ES
23 березня Штучний інтелект у Вікімедіа 100 ES
26 квітня Глобальне річне планування 88 FR, PT, ES
27 квітня Глобальне річне планування 111 AR, FR, PL, RU, SW
27 квітня Фокус-група з покращення робочого процесу для «модераторів» (стюарди та комітети) 16 немає
28 квітня Вікіконференція Індія 180 HI, UR, PA
30 квітня Глобальне річне планування 70 ZH, JA, ID
3 травня Фокус-група з покращення робочого процесу для «модераторів» (користувачі Вікісховища) 12 немає
4 травня Фокус-група з покращення робочого процесу для «модераторів» (відкрита) 17 немає
5 травня Майбутні аудиторії 16 немає
18 травня Зустріч Комітету справ спільноти, «Розмова з повіреними» 30 Немає запитів

Письмовий та усний переклад

Підрахунок мов включає й ті, які ще в процесі.

  1. Деякі дані неповні

Залучення

Вікімедійці мають можливість співпрацювати з Фондом Вікімедіа на вікі до 19 травня та у різних живих обговореннях. Ця співпраця стане основою для остаточного вмісту щорічного плану Фонду Вікімедіа на фінансовий рік, який триватиме з 01 липня 2023 року по 30 червня 2024 року.

 
Слайди короткої презентації річного плану. Інші мови: (ar, zh, fr, hi, pt, uk, id, es, ru, sw, ja)

Живі розмови

Ці розмови надають учасникам руху Вікімедіа можливість поділитися своїми планами та намірами на наступний рік з Фондом та один з одним, а також дізнатися більше та висловити пропозиції щодо цього річного плану Фонду.

Учасники спільноти можуть долучитися до будь-яких із живих дзвінків, які зручні для них. Якщо ви бажаєте взяти участь у дзвінку, а усний переклад недоступний бажаною для вас мовою, надішліть електронний лист на movementcomms@wikimedia.org, і ми це для вас організуємо.

  1. 23 березня у 18:00 UTC відкритий конференц-дзвінок зі Штучного інтелекту у Вікімедіа. (відбувся)
  2. 26 квітня з : Розмова з Фондом Вікімедіа. Усний переклад буде доступний англійською, французькою, португальською та іспанською мовами. Посилання на зустріч Додайте в календар (відбулася, запис)
  3. 27 квітня з : Розмова з Фондом Вікімедіа. Усний переклад буде доступний арабською, французькою, російською та суахілі. Посилання на зустріч (відбулася, запис)
  4. 28 квітня: Розмова з Фондом Вікімедіа. Очна розмова в партнерстві з Вікіконференцією Індія. Тут буде опубліковано відеозапис цієї події та нотатки, коли вони стануть доступними (відбулася)
  5. 30 квітня з : Розмова з Фондом Вікімедіа. Усний переклад буде доступний мандаринською (китайською), японською та індонезійською мовами. Посилання на зустріч Додайте в календар (відбулася, запис)

Обговорення в фокус-групах

Окрім вищезазначених загальних розмов, відділ Продукту і технології ФВМ проводить деякі обговорення у «малих фокус-групах». Кожне з них зосереджено на обговоренні певної частини проєкту документа «цілі та ключові результати» з групою людей, на яких, ймовірно, вплинуть ці ЦКР. До них належать:

Зауважте, що ці обговорення не мають на меті бути вичерпними у своєму охопленні. Якщо учасники погодяться, будуть доступні нотатки та/або записи зустрічей. Відгуки будь-кого щодо будь-якої з ЦКР все ще вітаються у відповідному розділі сторінки обговорення проєкту.

На вікі

Коротка версія щорічного плану буде розміщена локально на різних Вікіпедіях багатьма мовами. Повна версія з супровідними перекладами буде доступна на цьому порталі Мета-вікі. Ви можете співпрацювати з нами як на локальних сторінках обговорення, так і тут, на сторінці обговорення Мета-вікі (додайте посилання) до 19 травня. Ми додамо посилання сюди, коли вміст стане доступним.

Відділ Продукту і Технології також опублікував свій проєкт документа «цілі та ключові результати» і чекає відгуків на цій сторінці обговорення протягом квітня та травня.