Візуальний редактор/Розсилка новин/2015/Квітень

This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2015/April and the translation is 100% complete.


З моменту останнього розсилання новин команда розробників виправила чимало помилок та попрацювала над якістю роботи Візуального редактора, над сервісом додавання приміток Citoid, а також над підтримкою для мов із складними вимогами до методів вводу тексту. Звіти про перебіг виконаних робіт публікуються на on Mediawiki.org. Список завдань, запланованих до виконання у квітні — червні можна переглянути на Фабрикаторі.

Візуальний редактор

Чи знали Ви?

Використовуючи інструмент Citoid у Візуальному редакторі, можна натиснути іконку «книжечка з закладкою» та вставити URL-посилання на надійне джерело:

Скріншот першого діалогу Citoid

Citoid підшукує відповідну інформацію і повертає вже заповнені дані про джерело. Клацніть зелену кнопку «Вставити», аби прийняти отримані результати та додати їх до статті:

Скріншот початкових результатів сервісу Citoid

Після додавання примітки, Ви можете змінити її. Виберіть виноску та клацніть кнопку «Редагувати» у контекстному меню, аби внести зміни.

Посібник користувача має більше інформації стосовно того, як користуватися Візуальним редактором.

Щотижневі зустрічі з визначення пріоритетних завдань є так само відкритими для волонтерів, як і раніше, і відбуваються щосереди о 11:00 (опівдні) PDT (18:00 UTC). Вам не потрібно відвідати зустріч для того, аби номінувати баґ як «Q4 blocker». Натомість, зайдіть на Фабрикатор та «приєднайте» відповідний баґ до проекту «Q4 blocker» команди розробників. Дізнайтеся, як взяти участь у зустрічі, а також як номінувати баґи на сторінці mw:Talk:VisualEditor/Portal.

Останні покращення

Візуальний редактор тепер став значно швидшим. В багатьох випадках відкриття сторінки у Візуальному редакторі стало навіть швидшим, аніж відкриття її у редакторі вікірозмітки. Нова система підвищила швидкість коду редактора на 37%, та швидкість інтернет-мережі майже на 40%.

Команда розробників поволі додає функції автозаповнення для приміток. Наразі така функція доступна лише у французькій, італійській та англійській Вікіпедіях. Сервіс Citoid бере посилання на надійне джерело у форматі URL або DOI, і повертає автозаповнену, автоматично відформатовану бібліографічну примітку. Після створення її, Ви матимете можливість змінити примітку чи додати до неї додаткову інформацію — в той же спосіб, як це робиться із будь-якою іншою вже існуючою приміткою у Візуальному редакторі. Планується також підтримка ISBN, PMID та інших ідентифікаторів. Пізніше редактори зможуть покращити точність автозаповнення та мінімізувати потребу в ручних виправленнях, змінивши відповідні налаштування сервісу Citoid для кожного веб-сайту.

Щоб Citoid працював, шаблони цитувань (на кшталт «cite web») повинні мати максимально заповнений блок TemplateData. Якщо Ви хотіли б увімкнути цю функцію у своїй вікі, будь ласка, подайте запит на неї у проект Citoid на Фабрикаторі. Додайте посилання на TemplateData найважливіших шаблонів цитувань, що використовуються у Вашій вікі.

Вставка спеціальних символів була покращена на основі відгуків від активних користувачів. Після цього, 30 березня, Візуальний редактор став доступним для усіх користувачів у Вікіпедіях зі списку Фази 5. Це торкнулося 53-х середніх та малих Вікіпедій, зокрема африкаанс, азербайджанської, бретонської, киргизької, македонської, монгольської, татарської та валлійської.

Продовжується робота, спрямована на підтримку мов зі складними вимогами до методів вводу, таких як корейська та японська. Ці мови використовують редактори методів вводу («input method editor», «IME»). Останні покращення поведінки курсора, клавіатурних кнопок «backspace» та «delete» допоможуть спростити набирання тексту у Візуальному редакторі для користувачів, що використовують такі мови.

Дизайн процесу вибору зображення тепер використовує модель «masonry fit». Знімки в результатах пошуку відображаються з однаковою висотою, але з різною шириною, так само як цеглини різних розмірів у цегляній кладці, або режим «packed» у галереях зображень. Цей стиль допомагає користувачам віднаходити потрібне зображення, полегшуючи перегляд деталей на пропонованих варіантах зображень.

Тепер категорії можна перетягувати мишкою, аби змінювати порядок їх відображення на сторінці.

Випадне вікно, що з'являється при клацанні на примітку, зображення, посилання чи інший елемент, тепер зветься «контекстне меню». Тепер воно відображає додаткову корисну інформацію, таку як назва сторінки, на яку веде посилання, або назва файлу зображення. Розробники також додали недвозначну кнопку «Редагувати» у контекстне меню, яка має допомогти новим редакторам відкрити відповідний інструмент для зміни елементів.

Невидимі шаблони позначені іконкою «шматочок пазла», аби з ними теж можна було працювати. Користувачі також зможуть переглядати та редагувати якірці у заголовках розділів.

Користувачі, що використовують інтерфейс GUI редактора TemplateData тепер можуть заповнювати інструкцію для «застарілого» параметра на додачу до дійсного його значення, яка має повідомляти користувачам, яким саме чином тепер поле параметра треба заповнювати. (T90734)

Забігаючи наперед

Інструмент вставки спеціальних символів у Візуальному редакторі невдовзі використовуватиме той же набір спеціальних символів, що й редактор вікірозмітки. Адміністратори кожної вікі також матимуть можливість створення додаткової секції із символами, що використовуються найчастіше, яка буде розміщена вгорі списку. Інструкції щодо того, як додати таку секцію, будуть опубліковані на mediawiki.org.

Розробники обговорюють тестування Візуального редактора з новими користувачами англійської Вікіпедії, аби пересвідчитись, чи досягли вони своїх цілей, які полягали в тому, щоб зробити Візуальний редактор максимально зручним для таких користувачів. Час завершення цих обговорень невідомий, але консультація може завершитися порівняно скоро. (T90666)

Працюймо разом

  • Діліться своїми думками та ставте запитання на сторінці mw:VisualEditor/Feedback.
  • Чи можете Ви перекладати з англійської на будь-яку іншу мову? Будь ласка, перегляньте цей список, аби дізнатись, чи не потрібне здійснення якихось додаткових перекладів інтерфейсу вашою мовою. Зв'яжіться з нами, аби отримати обліковий запис, якщо Ви хотіли б допомогти!
  • Дизайнерська дослідницька команда хоче поспостерігати за роботою справжніх редакторів. Будь ласка, зареєструйтесь у їхній дослідницькій програмі.
  • Подавайте у Фабрикаторі запити на мовні відповідники іконок «Bold» та «Italic» для меню форматування тексту.

Підписуйтесь, відписуйтесь або змінюйте на Меті сторінку, на яку надходить ця розсилка новин. Якщо Ви читаєте це не своєю улюбленою мовою, тоді будь ласка, допоможіть нам з перекладами! Підпишіться на поштову розсилку для перекладачів або зв'яжіться з нами безпосередньо, аби ми могли повідомити Вас, коли буде готовий наступний випуск. Дякуємо!

Elitre (WMF)