העורך החזותי/ידיעון/2015/אפריל

This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2015/April and the translation is 100% complete.


מאז הידיעון האחרון, צוות העריכה תיקן באגים רבים ועבד על הביצועים של העורך החזותי, על שירות הציטוטים ציטואיד, ועל תמיכה בשפות עם דרישות קלט ייחודיות. דו"חות מצב נשלחים לאתר mediawiki.org. רשימת המטלות לביצוע בין אפריל ליוני זמינה בפבריקטור.

העורך החזותי

הידעת?

עם ציטואיד בעורך החזותי, אפשר ללחוץ על סמל "ספר עם סימנייה" ולהדביק את ה־URL למקור מהימן:

צילום מסך של החלון הראשון של ציטואיד

ציטואיד מחפש את המקור בשבילך ומחזיר את התוצאות. לחצו על הכפתור הירוק "הוספה" כדי לקבל את התוצאות שלו ולהוסיף אותם לערך:

צילום מסך של תוצאות התחלתיות של ציטואיד

אחרי הוספת ציטוט אפשר לשנות אותו. יש לבחור את הערת השוליים וללחוץ על כפתור "עריכה" בתפריט ההקשר כדי לעשות שינויים.

במדריך למשתמש יש מידע נוסף על השימוש בעורך החזותי.

פגישות מיון המטלות השבועיות נשארות פתוחות למתנדבים, בכל יום רביעי ב־11:00 זמן פסיפי (18:00 UTC ו־21:00 שעון ישראל). אינכם חייבים להגיע לפגישה כדי להציע באג לקטגוריה של Q4 blocker – באג שחיוני לתקן ברבעון הנוכחי. כדי לעשות את זה, לכו לפבריקטור ושייכו את הבאג לפרויקט Editing team's Q4 blocker. מידע נוסף על הפגישות ועל ההצטרפות לפגישות אפשר למצוא בדף mw:Talk:VisualEditor/Portal.

תיקונים שנעשו לאחרונה

העורך החזותי עכשיו מהיר יותר באופן ניכר. במקרים רבים, פתיחת דף בעורך החזותי מהירה יותר מאשר בעורך הקוד. המערכת החדשה שיפרה את מהירות הקוד ב־37% ואת מהירות הרשת כמעט ב־40%.

צוות העריכה מוסיף בהדרגה אפשרות מילוי אוטומטי של ציטוטים. זה זמין כעת בוויקיפדיות בצרפתית, איטלקית ואנגלית. שירות ציטואיד לוקח URK או DOI למקור מהימן ומחזיר ציטוט ביבליוגרפי מלא ומעוצב. אחרי היצירה תוכלו לשנות את הציטוט באותה השיטה שבה משנים כל עריכה או ציטוט קיים בעורך החזותי. מתוכננת תמיכה בISBN‏, PMIDs ומזהים אחרים. מאוחר יותר, עורכים יוכלו לשפר את הדיוק ולהקטין את הצורך בתיקונים ידניים באמצעות תרומה להגדרות של שירות ציטואיד בכל אתר ואתר.

ציטואיד דורש נתוני תבנית (TemplateData) טובים בתבניות הציטוטים שלכם. אם אתם רוצים לבקש את האפשרות הזאת, אנא שלחו בקשה ל־פרויקט Citoid בפבריקטור. הוסיפו לשם קישורים לנתוני תבניות של תבניות הציטוט החשובות ביותר בוויקי שלכם.

כלי בתווים המיוחדים שופר, בהתאם למשוב ממשתמשים פעילים. אחרי שזה נעשה העורך החזותי הופעל לכל המשתמשים של ויקיפדיות ברשימת Phase 5 ב־30 במרץ. זה השפיע על ויקיפדיות ב־53 שפות בינוניות וקטנות, בהן אפריקאנס, אזרית, ברטונית, קירגיזית, מקדונית, מונגולית, טטרית, וולשית.

ממשיכה העבודה על תמיכה בשפות עם דרישות קלט מורכבות, כגון קוריאנית ויפנית. השפות האלה משתמשות ב־עריכה עם שיטות קלט ("IME"). שיפורים שנעשו לאחרונה לתזוזת סמן ולמקשי backspace ו־delete, יפשטו את ההקלדה לכותבים בשפות האלה.

העיצוב של תהליך בחירת התמונה משתמש עכשיו בדגם "masonry fit". תמונות בתוצאות החיפוש מוצגות באותו הגובה, אבל ברוחב משתנה, בדומה ללבֵנים מגודל שונה בקיר לבנים, או למצב packed בגלריות תמונות. סגנון זה עוזר לכם למצוא את התמונה הנכונה הודות לכך שניתן לראות פרטים רבים בתמונות.

עכשיו אפשר לגרור ולשחרר קטגוריות כדי לשנות את סדר הופעתן בדף.

החלון שנפתח כשאתם עורכים ציטוט, תמונה, קישור, או מרכיב אחר נקרא "תפריט הקשר". עכשיו הוא מציג מידע שימושי, כגון יעד הקישור, או שם הקובץ של התמונה. הצוות גם הוסיף כפתור "עריכה" מפורש לתפריט ההקשר, שעוזר לעורכים חדשים לפתוח את הכלי כדי לשנות את הפריט.

תבניות בלתי־נראות מסמנות כחלק מפאזל כדי שאפשר יהיה לעבוד אתם. משתמשים יוכלו גם לראות ולערוך עוגני HTML בכותרות של פסקאות.

משתמשים בעורך הגרפי של נתוני תבנית יכולים להגדיר מחרוזת בתור טקסט אופציונלי למאפיין "מיושן" (deprecated) בנוסף לערך הבוליאני, שיגיד למשתמשי התבנית מה כדאי להם לעשות. (T90734)

מבט לעתיד

הכלי להוספת תווים מיוחדים בעורך החזותי ישתמש בקרוב באותם התווים כמו עורך קוד הוויקי. למפעילים בכל ויקי תהיה אפשרות ליצור חלקים מותאמות לתווים נפוצים בראש ברשימה. הוראות להתאמה מקומית של הרשימה מופיעות באתר mediawiki.org.

הצוות דן בבדיקות של העורך החזותי עם משתמשים חדשים בוויקיפדיה האנגלית, כדי לראות אם המטרות של התאמת העורך החזותי למשתמשים האלה הושגו. התזמון אינו ידוע, אבל זה כנראה יקרה בקרוב. (T90666)

בואו נעבוד יחד

אתם יכולים לעשות או לבטל מינוי או לשנות את הדף שהידיעון הזה נשלח אליו באתר מטא. אם אינכם קוראים את זה עכשיו בשפה המועדפת עליכם, אנא עזרו לנו לתרגם! הירשמו לרשימת התפוצה Translators או צרו אתנו קשר ישיר כדי שנודיע לכם מתי הגיליון הבא מוכן לתרגום. תודה!

Elitre (WMF)