Training modules/Dealing with online harassment/slides/what-makes-a-good-reply/hu
Jelentések kezelése: hogyan reagálj?
A legjobb amit tehetsz, hogy még akkor is segítőkészen próbálsz válaszolni, amikor semmit sem tehetsz.
- Válaszolj azonnal: ez valószínűleg a legfontosabb szempont; ne várakoztasd a másik felet egy olyan válaszra, amely talán soha nem érkezik meg. Ha tudsz azonnal cselekedni, akkor ezt hozd a bejelentő tudtára; ha az eset túl összetett, értesítsd az érintettet, hogy megkaptad a bejelentést és dolgozol az ügyön.
- Légy megértő: tételezz fel jóindulatot és azt, hogy az eset tényleg felzaklatta a másik felet. Válaszolj udvariasan, add tudtára a bejelentőnek, hogy csapatod kivizsgálja az esetet. A lehető legnagyobb mértékben kerüld a sablonválaszokat; éreztesd a jelentővel, hogy a konkrét ügyre és mint hús-vér ember reagálsz.
- Tartsd magad a megadott határidőkhöz: ha lehetséges, mondd meg a jelentőnek, hogy meddig tart a vizsgálat. Adj magadnak elég időt, mivel bármikor lehetnek hátráltató tényezők – a vizsgálatot nem teljes munkaidőben végzed, és senki nem várja el, hogy mindent eldobj az ügy megoldása érdekében.
- Legyél informatív: ez főleg akkor nehéz, ha a bejelentés magánjellegű volt. Nem mindig szükséges a nyilvánosság elé tárni az esetet, azonban érdemes legalább a bejelentővel tudatni a vizsgálat állását. Az eset előrehaladtával értesítsd a feleket e-mailben a történésekről.
- Maradj kapcsolatban: kérd meg a bejelentőt, hogy az esetet befolyásoló új bizonyítékokat továbbítsa neked; ha szükséged van ilyenekre, akkor te is felkeresheted a bejelentőt.