استراتژی / جنبش Wikimedia / سال 1396 / دور اول

This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia movement/2017/Cycle 1 and the translation is 100% complete.

گام اول: پیش از آغاز بیاموزید

 

  این مستند یک بررسی اجمالی اولیه از همه عناوینی که در خلال مباحثه های استراتژی در رابطه با جنبش ما و آینده مان ممکن است پیش آید، ارائه می دهد که به صورت پیوسته و با فراهم شدن اطلاعات بهتر، بهبود داده خواهد شد. در اینجا می توانید در مورد موارد زیر بیشتر بیاموزید:

  • گرایشات آتی در مورد جمعیت، آموزش و تکنولوژی
  • جنبش و اکوسیستم ما: اکنون ما که هستیم
  • به عنوان یک جنبش چگونه تکامل پیدا می کنیم (گرایشات در مورد مشارکت ها، محتوا )

گام دوم: بحث در مورد آینده مان

یک سوال بزرگ

هدف ما به عنوان یک جنبش ترسیم یک خط سیر است که بتواند الهام بخش ما در مسیرمان تا سال 1408 باشد. این خط سیر به ما کمک خواهد کرد که فعالیت های خود را بهتر اولویت بندی و سازماندهی کرده و از طرف دیگر به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا در طول این زمان طولانی قابل اعمال باشد.

سؤال بزرگی که در جستجوی پاسخ آن هستیم به شرح زیر است:

در طول 15 سال آینده به کمک یکدیگر چه چیزی می خواهیم بنا کنیم؟

 

  نظرات خود را در فراویکی به اشتراک بگذارید

  نظرات دیگران را بخوانید و در مورد آن ها نظر بدهید

  در بحث‌های گروه‌ یا انجمنی دیگر شرکت کنید

همچنین برایتان این امکان وجود دارد که:

نظرات خود را در پیمایشی محرمانه با ما به اشتراک بگذارید (سؤالات به زبان انگلیسی هستند)
این پیمایش توسط یک سرویس خارجی میزبانی می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد محرمانگی و نحوهٔ استفاده از داده‌ها،بیانیهٔ محرمانگی را ببینید.

گام های بعدی: ساختار و دورهای مباحثه

 

  بحث‌ها به صورت پیوسته خلاصه، و بر پایهٔ عنوان مرتب خواهند شد .نکات مهم مباحث بین ویکی‌های مختلف به اشتراک گذاشته خواهند شد تا اطلاع از نظرات سایر افراد در این جنبش ‌ساده‌تر شود


 

  در حال حاضر در دور اول مباحثه به سر می‌بریم. دو دور دیگر نیز وجود خواهند داشت که شما می‌توانید به آنها بپیوندید. در این دوره‌های آتی، سعی خواهیم کرد که تا آگوست ۲۰۱۷ میلادی در مورد جهت و تمرکز جنبش به یک هم‌گرایی برسیم.