Strategie / Změny ve Wikimedia / 2017 / Cyklus 1

This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia movement/2017/Cycle 1 and the translation is 100% complete.

Krok 1: Zjistěte si více, než začnete

 

  Tento dokument poskytuje počáteční přehled o možných tématech, která mohou být předmětem dalších diskusí o našem budoucím pohybu a strategii do budoucna. Bude dále aktualizován a zdokonalován na základě probíhajícího výzkumu a debat. Zde se můžete dozvědět více o:

  • Očekávané trendy v populaci, vzdělávání a technologiích
  • Naše hnutí a ekosystém: kdo dnes jsme?
  • Jak se vyvíjíme jako hnutí (trendy v příspěvcích, obsahu a čtenářích)

Krok 2: Diskuse o naší budoucnosti

Jedna velká otázka

Naším cílem jako hnutí je určit směr, který sladí a inspiruje nás všechny na naší cestě k roku 2030. To nám pomůže lépe zorganizovat a priorizovat naše aktivity v rámci hnutí a zároveň by tyto cíle měly být dostatečně flexibilní, aby se mohly přizpůsobovat novým podmínkám v průběhu času.

Velkou otázkou, na kterou že se snažíme odpovědět, je následující:

Co chceme vybudovat nebo společně dosáhnout během příštích 15 let?

 

  Podělte se o své názory na Meta-Wiki

  Čtěte a komentujte to, co si myslí ostatní

  Zapojujte se do diskuse i v rámci jiné skupiny nebo komunity

Můžete také:

Podělte se o své myšlenky v soukromém průzkumu (Dotazy v angličtině)
Tento průzkum je prováděn formou služby třetí strany. Informace o zachování soukromí a zpracování dat naleznete v dokumentu: "Movement Strategy March 2017 Survey Privacy Statement"

Následující kroky: Syntéza a okruhy pro diskusi

 

  Diskuze budou průběžně sumarizovány a tříděny podle témat. Hlavní body jednání budou sdíleny mezi jednotlivými wiki, aby bylo snazší zjistit, co si ostatní myslí v rámci celého hnutí.


 

  V současné době jsme v prvním cyklu diskuse. Budou následovat další dva cykly, do kterých se můžete zapojit. V nich se pokusíme zaměřit na výběr vhodných témat do srpna 2017.