Meta:Deletion policy

This page is a translated version of the page Meta:Deletion policy and the translation is 82% complete.
Outdated translations are marked like this.
Shortcut:
WM:DP
Правила вилучення сторінок Мета-вікі перелічують обставини, за яких адміністратори можуть вилучати сторінки. Хоча кожен дописувач може очистити будь-яку сторінку, ця сторінка залишиться доступною для перегляду і старіші версії можуть переглядатися через історію редагувань. Коли ж сторінку вилучено, не-адміністратори не можуть бачити історію попередніх редагувань. Тільки адміністратори здатні вилучати та відновлювати сторінки.

Існує два процеси вилучення сторінок: вилучення за консенсусом та критерії швидкого вилучення.

Вилучення за консенсусом спільноти

Будь-який користувач може запропонувати сторінку до вилучення на Meta:Requests for deletion, вказавши будь-яку причину.

Процедура

Щоб номінувати сторінку на вилучення, будь ласка, слідуйте таким інструкціям:

 • Додайте, будь ласка, шаблон {{RFD}} угорі сторінки. Якщо це шаблон, то, можливо, шаблон вилучення треба огорнути в теґи <noinclude></noinclude>.
 • Створіть новий підрозіл на Meta:Requests for deletion вказавши доречний заголовок.
 • Ви мусите сповістити того, хто створив сторінку, вилучення якої Ви запитуєте. Будь ласка, також розгляньте можливість сповіщення основних дописувачів сторінки шаблоном {{subst:RfD notice}}.

Коли сторінку, або список сторінок, було номіновано на вилучення, користувачі можуть обговорити запит, він буде відкритим принаймні один тиждень. Наприкінці обговорення адміністратор визначить консенсус і відповідно вилучить чи залишить сторінку. У будь-якому разі запит буде заархівовано. Якщо сторінку залишено, адміністратор, що підвів підсумок залишить згадку про пропозицію вилучення на сторінці обговорення сторінки вказавши результат обговорення шаблоном {{deletion requests}}. Адміністраторам, що вилучають матеріали в рамках цього процесу, рекомендовано використовувати постійні посилання на обговорення для можливості майбутнього перегляду обговорення.

Критерії швидкого вилучення

Правила вилучення Метазвікі дозволяють адміністраторам вилучати сторінки, що відповідають одному, чи кільком критеріям нижче. Щоб запропонувати сторінку до швидкого вилучення, будь ласка, додайте угорі неї {{delete|Причини для вилучення сторінки}}. Це додасть сторінку до категорії швидкого вилучення.

Загальні

 1. Немає змістовного вмісту чи історії: Це включає тестові редагування (як-то, «asdf» чи «Я правда можу створити тут сторінку?»), очевидну нісенітницю, пошкоджені зображення, обґрунтовано очищені сторінки та вандалізм.
 2. Переопублікований вміст: попередньо вилучений відповідно до цих правил вилучення вміст, за винятком суттєво переписаного таким чином, що ставить під сумнів попередню причину вилучення.
 3. Заблокований дописувач: вміст створений та редагований виключно безстроково заблокованим або глобально заблокованим користувачем, після того як його було заблоковано. Умови використання дозволяють «відмовляти, відключати чи обмежувати доступ до участі будь-якому користувачу, що порушує» ці умови. Будь ласка, зауважте, що вилучення за цим критерієм може бути контроверсійним і відповідно поставленим під сумнів іншими.
 4. Надлишковий вміст: ідентичний до іншого, без значної різниці між ними.
 5. Порушення авторських прав: вміст, що є чистим та доведеним порушенням авторських прав, або ж вміст раніше вже вилучений як порушення авторських прав.
 6. Запит автора: вилучення за запитом автора, за умови, що автор є єдиним значущим дописувачем, запит не зроблено з поганими намірами і вміст не несе користі Мета-вікі. Цей критерій включає запити користувачів вилучити сторінки в їх особистому просторі, при цьому діють такі ж обмеження.
 7. Вміст, що очевидно не є цільовим тут, це енциклопедичні статті, словникові визначення, та інші матеріали, що краще підходять до розміщення в будь-якому з інших проектів Вікімедіа.
 8. Реклама або інша неприйнятна промоція включно зі спамом.
 9. Сторінки-випади: вміст створений виключно щоб атакувати, погрожувати чи чорнити будь-якого користувача, особу чи організацію. Див. Резолюцію щодо біографій живих людей та §4 наших Умов використання.
 10. Можливе порушення авторських прав: коли підтвердження вільного статусу або ж наявності дозволу не може бути отримано, або ж статус щодо авторських прав не вдалось прояснити впродовж 7 днів після позначення його шаблоном {{possible copyright violation}}.

Статті

 1. Статті, що було transwiki-імпортовано до іншого проекту, або які вже й так там, при цьому м'яке перенаправлення є недоречним.

Зображення

 1. Невільні файли: файли, що є очевидним порушенням авторських прав, ліцензовані під будь-якою невільною ліцензією, включно з будь-якою формою добропорядного використання, або ж такі, модифікація чи комерційне використання яких є недозволеним.
 2. Файли без джерела та/або ліцензії, за умови що пройшов принаймні один тиждень з моменту сповіщення завантажувача.
 3. Файл доступним на Вікісховищі, або ж був перенесений туди з Мета-вікі після встановлення, що він відповідає критеріям включення Вікісховища.
 4. Пошкоджені, відсутні, або порожні файли. Файли, що є пошкодженими, відсутніми, порожніми, або ж містять надлишкову чи явно непричетну до метаданих інформацію.

Translations

 1. Not a translation, pages that are obviously untranslated or non-sense.
 2. Low quality/machine translation, pages that are machine-generated translations and/or full of errors.
 3. Not translation documentation

Інше

 1. Рутинне прибирання, що дуже малоймовірно буде контроверсійним (як-то підготовка до перейменування чи об'єднання історії).
 2. Непотрібні або поламані перенаправлення, що не містять серйозної історії редагувань.
 3. Непотрібне обговорення: сторінка обговорення вилученого чи неіснуючого вмісту.
 4. Порожні категорії. Категорії, що є порожніми принаймні тиждень, за винятком тих, у яких вказано, що їх потрібно залишити навіть якщо вони порожні.
 5. Aged "looks useless" pages: (see below).

Спеціальні процедури для певних матеріалів

Будь-яка сторінка, позначена шаблоном {{looks useless|тут причини}}, може бути вилучена через 60 днів. Будь-який користувач може прибрати цю позначку, за умови, що він залишить пояснення чому він вважає, що вміст не є некорисним на сторінці обговорення сторінки. Користувача, який помістив шаблон «looks useless» є обов'язковим сповістити. Якщо його не влаштує пояснення, цей користувач має замість повернути шаблон натомість відкрити запит на вилучення як це описано вище. Адміністратор, що здійснюватиме вилучення може на власний розсуд перетворити запит на обговорення щодо вилучення або ж і цілком його відхилити.

Вилучення версій

Вилучення версій це функція рушія Медіавікі, що дозволяє адміністраторам та користувачам з відповідними правами приховувати окремі редагування від користувачів, що не є адміністраторами. Проекти Вікімедіа засновані на принципі прозорості, але іноді окремі версії можуть бути приховані, бо їх вміст порушує правила. Вилучення версій також дозволяє приховувати записи журналів, але ця функція призначена лише для дуже невідповідного вмісту й не дозволена до використання у звичайному випадку. Застосування вилучення версій до записів журналів повинне використовуватись тільки щодо дуже невідповідного вмісту, оскільки дії в журналах (як-то блокування) призначені до легкого перегляду будь-ким.

Відновлення

Будь-який користувач, що не погоджується з вилученням може запропонувати сторінку чи версію до відновлення на сторінці Meta:Requests for deletion#Requests for undeletion. Процедура є схожою на процедуру вилучення за консенсусом спільноти. Пропонуючи сторінку до відновлення, будь ласка, сповістіть адміністратора, що здійснив вилучення. Після принаймні одного тижня після публікації запиту непричетний адміністратор обробить запит. Сторінки може бути відновлено якщо вони відповідають правилам включення або ж вилучення було здійснено з порушенням правил вилучення. Лише відсутності коментарів у запиті щодо відновлення, як правило, не є достатньо.

Див. також