Fundraising/Translation/Ways to Give new/sk

This page is a translated version of the page Fundraising/Translation/Ways to Give new and the translation is 78% complete.
Outdated translations are marked like this.

Kreditná/debetná platobná karta

Pre dary prostredníctvom kreditnej/debetnej karty, eWallet alebo internetového bankového prevodu (vybrané krajiny) vyberte svoj kontinent a potom krajinu pre dostupné platobné metódy.

PayPal

Pre príspevky prostredníctvom služby PayPal vyberte menu a pokračujte.

Mesačný dar

Pre automatický mesačný príspevok prostredníctvom kreditnej/debetnej karty alebo služby PayPal [kliknite sem https://donate.wikimedia.org/wiki/Special:FundraiserRedirector?monthly=true&utm_medium=Waystogive&utm_source=Waystogive&utm_campaign=C11_Waystogive].

Šek (poštou)

Šek vypíšte v prospech „Wikimedia Foundation Inc.“ Peniaze poštou neposielajte.

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA


For large checks $10,000 and over, please use the San Francisco address below:

Wikimedia Foundation, Inc.
1 Montgomery Street
Suite 1600
San Francisco, CA 94104
USA

Darovanie akcií

Na presun akcií od Vášho makléra na nášho poskytnite svojmu maklérovi naše meno a číslo účtu. Po dokončení transakcie pošlite e-mail na benefactors@wikimedia.org, aby sme ju mohli overiť.

Wikimedia Foundation, Inc. 
Bank of America

DTC Eligible Securities
The Depository Trust Company (DTC)
DTC Account Number: 0955
Ref: #16-200-2942639
Account Name: Wikimedia Foundation – Gift Account

Ak potrebujete s niečím poradiť, obráťte sa prosím na:

stock contacts here

Bankový prevod

Naš účet určené len na vklad sú:

Bank: Citibank
Address: 590 Market Street, San Francisco, California, 94104 USA
Domáce (USA) prevody
ABA/ACH# 321171184
A/C# 203129580
Medzinárodné bankové prevody
SWIFT code CITIUS33
A/C# 203129580
Please include the word "Donation" in the Additional/Special Instructions field

The international option is for wire transfers only. We accept a range of currencies, and Citibank will convert your currency into USD. We do not have currency-specific IBAN accounts, or a SEPA certified account.

Vezmite prosím do úvahy, že nemôžeme automaticky potvrdiť prijatie darov prostredníctvom bankového prevodu, a preto si ponechajte potvrdenie o prevode od Vašej banky. Ak si želáte príjmový doklad, odporúčame Vám, aby ste sa obrátili na Vašu banku a vytvorili prevod prostredníctvom služby Bill Pay (USA) alebo prispeli inou metódou.

Nadácia si neúčtuje pri daroch poplatok za prevod, ale možno si ho účtuje Vaša banka. Dôrazne odporúčame, aby ste si to overili vo Vašej miestnej banke predtým, ako vykonáte prevod, a uistili sa, že rozumiete všetkým poplatkom, ktoré Vám môžu vzniknúť v súvislosti s darom nadácii Wikimedia.

Ak potrebujete ďalšie informácie alebo ak máte otázky týkajúce sa bankových prevodov, napíšte na e-mailovú adresu donate@wikimedia.org.

Darovanie prostredníctvom závetu

Váš dar nadácii Wikimedia Foundation zaručuje, že Wikipedia tu bude i pre ďalšie generácie. Darovanie prostredníctvom závetu je charitatívny dar v akejkoľvek výške určený prostredníctvom Vášho závetu alebo životného fondu. Tu sa môžete dozvedieť viac o darovaní prostredníctvom závetu alebo napíšte e-mail na $benefactors-email.

Znásobenie daru

Znásobenie daru je skvelý spôsob, ako jednoducho zdvojnásobiť alebo dokonca strojnásobiť Váš dar nadácii Wikimedia Foundation.

Kliknutím sem zistíte, či Váš zamestnávateľ znásobí Váš dar nadácii Wikimedia Foundation.

Ak máte otázky týkajúce sa znásobenia daru zo strany Vášho zamestnávateľa, napíšte e-mail na adresu matching@wikimedia.org

To nominate or register the foundation to receive matching gifts, please provide the following contact information:

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA

Dary na základe dobrovoľnej práce

Mnohé spoločnosti v Spojených štátoch a Kanade poskytujú finančné príspevky neziskovým organizáciám podľa hodín dobrovoľnej práce vykonanej ich zamestnancami. Viac o programe poskytovania darov na základe dobrovoľnej práce sa dozviete tu.

Ak máte otázky týkajúce sa programu poskytovania darov na základe dobrovoľnej práce, napíšte e-mail na adresu matching@wikimedia.org

Zrážka zo mzdy

Niektorí zamestnávatelia v Spojených štátoch a Kanade ponúkajú jednoduchý a pohodlný spôsob, ako prispieť nadácii Wikimedia prostredníctvom zrážky zo mzdy. Overte si, či Vaša firma takúto možnosť ponúka, a všetku potrebnú dokumentáciu odošlite na:

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA


Fondy odporučené darcom

Fondy odporučené darcom (DAF) umožňujú kombinovať najvýhodnejšie daňové výhody s flexibilitou podporiť preferované veci. Ak chcete nadácii Wikimedia Foundation odporučiť grant priamo z Vášho DAF, pozrite si odkazy nižšie:

Ak máte ďalšie otázky alebo DAF podľa Vášho výberu nie je uvedený, napíšte nám na e-mailovú adresu benefactors@wikimedia.org.

Amazon Pay

Môžete darovať v amerických dolároch cez Amazon. Vyberte sumu a kliknite na tlačidlo „Amazon Pay“. Ak prispievate cez Amazon v mene inej ako americké doláre, vezmite prosím do úvahy, že zdroj Vášho financovania môže byť zamietnutý alebo môže dôjsť k ďalším poplatkom súvisiacim s prevodom poplatku do inej meny. Odporúčame Vám, aby ste sa obrátili na svoju banku, ktorá Vám poskytne ďalšie informácie.

Bitcoin

Darujte bitcoiny

Alternatívne môžete uskutočniť opakovaný dar bitcoinov

Upozorňujeme, že nadácia Wikimedia Foundation môže vracať peniaze cez sieť Bitcoin len vo forme bitcoinov. Keďže bitcoiny neskladujeme, vrátenie peňazí bude vypočítané podľa čiastky v amerických dolároch, ktorú sme dostali po okamžitom prevode meny v čase poskytnutia daru na základe predajného kurzu bitcoinu nášho spracovateľa platieb v čase vrátenia peňazí. Nadácia Wikimedia Foundation nie je zodpovedná za žiadnu zmenu hodnoty vyplývajúcu z výkyvov menových kurzov.

Ak máte otázky, napíšte na e-mailovú adresu donate@wikimedia.org