Fundraising/Translation/Ways to Give new/pl

This page is a translated version of the page Fundraising/Translation/Ways to Give new and the translation is 71% complete.
Outdated translations are marked like this.

Karty kredytowe/płatnicze

Jeśli chcesz przekazać darowiznę za pomocą karty kredytowej/płatniczej, cyfrowego portfela lub przelewu internetowego (dostępne tylko w wybranych państwach), wybierz kontynent i państwo zamieszkania, by zapoznać się z dostępnymi metodami płatności.

PayPal

Jeśli chcesz przekazać darowiznę za pomocą serwisu PayPal, wybierz walutę z poniższej listy, by przejść dalej.

Darowizny comiesięczne

Kliknij tutaj, jeśli chcesz skorzystać z opcji darowizny okresowej i aktywować comiesięczne płatności, które będą automatycznie pobierane z Twojej karty kredytowej/płatniczej lub konta w serwisie PayPal.

Czeki (przesyłane pocztą)

Jeśli chcesz przekazać darowiznę za pomocą czeku, wystaw go na Wikimedia Foundation, Inc. Prosimy nie przesyłać gotówki pocztą.

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA


For large checks $10,000 and over, please use the San Francisco address below:

Wikimedia Foundation, Inc.
1 Montgomery Street
Suite 1600
San Francisco, CA 94104
USA

Darowizny w postaci papierów wartościowych

Jeśli chcesz przekazać darowiznę w postaci papierów wartościowych, przekaż swojemu maklerowi naszą nazwę oraz numer naszego konta maklerskiego. Po dokonaniu transakcji prosimy o wysłanie e-maila pod adres benefactors@wikimedia.org w celu jej zweryfikowania.

Wikimedia Foundation, Inc. 
Bank of America

DTC Eligible Securities
The Depository Trust Company (DTC)
DTC Account Number: 0955
Ref: #16-200-2942639
Account Name: Wikimedia Foundation – Gift Account

Jeśli potrzebujesz pomocy, prosimy o kontakt z:

stock contacts here

Przelew bankowy

Nasze konta tylko do wpłat to:

Bank: Citibank
Address: 590 Market Street, San Francisco, California, 94104 USA
Przelewy krajowe (USA)
ABA/ACH# 321171184
A/C# 203129580
Międzynarodowe przelewy bankowe
SWIFT code CITIUS33
A/C# 203129580
Please include the word "Donation" in the Additional/Special Instructions field

The international option is for wire transfers only. We accept a range of currencies, and Citibank will convert your currency into USD. We do not have currency-specific IBAN accounts, or a SEPA certified account.

Please note we cannot automatically confirm the receipt of bank transfer donations, so please retain a confirmation of the transfer from your bank. If you would like to receive a tax receipt, we advise contacting your bank to create a transfer via Bill Pay (USA), or donating via a different method.

The Foundation does not charge a transfer fee for donations, but your local bank may. We highly recommend checking with your bank before initiating a transfer to make sure you understand any charges that you may incur by making a donation to Wikimedia.

For more information or if you have any question regarding Bank Transfers, please email donate@wikimedia.org

Darowizny spadkowe

Twoja darowizna na rzecz Wikimedia Foundation przyczynia się do utrzymania Wikipedii dla kolejnych pokoleń. Darowiznę możesz określić w dowolnej wysokości w testamencie lub tzw. funduszu powierniczym (ang. living trust). W celu uzyskania dodatkowych informacji zapoznaj się z naszą stroną na ten temat lub skontaktuj się z nami pod adresem e-mail $benefactors-email.

Zakładowe programy charytatywne

Zakładowe programy charytatywne (ang. matching gifts programs) są wspaniałym i łatwym sposobem na podwojenie lub nawet potrojenie darowizny na rzecz Wikimedia Foundation.

Sprawdź, czy Twój pracodawca wesprze darowiznę na rzecz Wikimedia Foundation.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zakładowego programu charytatywnego w Twoim miejscu pracy, prosimy o kontakt pod adresem e-mail matching@wikimedia.org.

To nominate or register the foundation to receive matching gifts, please provide the following contact information:

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA

Wolontariat pracowniczy

Wiele przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie prowadzi programy, w ramach których za każdą godzinę przepracowaną przez swoich pracowników na rzecz organizacji charytatywnych przekazują darowizny pieniężne na rzecz owych organizacji (tzw. Volunteer Hour Match programs). Dowiedz się więcej na ten temat.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie tego typu programów, prosimy o kontakt pod adresem e-mail matching@wikimedia.org.

Dobrowolne potrącenia z wynagrodzenia

Niektórzy pracodawcy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie umożliwiają przekazanie darowizn na rzecz Wikimedia Foundation w łatwy i wygodny sposób za pomocą dobrowolnych potrąceń z wynagrodzenia. Sprawdź, czy Twój pracodawca daje taką możliwość i prześlij wszystkie niezbędne dokumenty na adres:

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA


Fundusze powierzone

Fundusze powierzone pozwalają na połączenie najkorzystniejszych ulg podatkowych i elastyczności w przekazywaniu darowizn na wskazane przez Ciebie cele. Jeśli chcesz wesprzeć Wikimedia Foundation ze środków Twojego funduszu powierzonego, prosimy o zapoznanie się z poniższymi odnośnikami:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat funduszy powierzonych lub jeśli Twój fundusz powierzony nie znajduje się na powyższej liście, prosimy o kontakt pod adresem e-mail benefactors@wikimedia.org.

Amazon Pay

Jeśli chcesz przekazać darowiznę za pośrednictwem systemu płatności firmy Amazon (Amazon Pay), kliknij tutaj, wybierz odpowiednią kwotę i naciśnij przycisk „Amazon Pay”. Darowizny przekazane za pośrednictwem systemu płatności Amazon będą przetwarzane wyłącznie w dolarach amerykańskich. Prosimy o zwrócenie uwagi na to, że darowizny przekazywane w walucie innej niż dolar amerykański mogą być odrzucone lub do przekazanej kwoty mogą być doliczone dodatkowe opłaty wynikające z konieczności przeliczenia płatności z waluty miejscowej. W celu uzyskania dodatkowych informacji na ten temat prosimy o skontaktowanie się z Twoim bankiem.

Bitcoin

Złóż dotację w Bitcoinach

Możesz też stworzyć powtarzalną płatność w Bitcoinach

Proszę zwrócić uwagę, że Wikimedia Foundation może zwrócić darowizny Bitcoinów tylko w Bitcoinach. Ponieważ sami nie przechowujemy Bitcoinów, zwroty będą przeliczane na podstawie dolarów amerykańskich, które otrzymaliśmy z natychmiastowej wymiany w momencie wpłacania darowizny, z przeliczeniem kursu sprzedaży Bitcoina przez nasz procesor płatności podczas wydawania zwrotu. Wikimedia Foundation nie odpowiada za zmiany wartości spowodowane wahaniami kursu wymiany.

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się poprzez e-mail donate@wikimedia.org