This page is a translated version of the page Coolest Tool Award and the translation is 100% complete.

Społeczności z różnych stron świata, skupione wokół projektów wiki, mają zróżnicowane potrzeby. Programiści-wolontariusze są zazwyczaj pierwszymi, którzy potrafią je dostrzec i realizować. Próbują różnych pomysłów, tworząc lokalne i globalne rozwiązania, ukierunkowane na poprawę wrażeń użytkowników.

unframed
unframed

Istnieje niewiarygodnie dużo różnorakich narzędzi.

Czas więc to uczcić!

Coolest Tool Award 2024

The fifth edition of the Coolest Tool Award returns with an in-person event for the first time since 2019! Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na Wikimanii 2024.

Zgłaszanie nominacji zakończyło się. Dziękujemy za rekomendacje!

The award is organized & selected by the Coolest Tool Academy. Members of the 2024 edition are: Gbemisola Esho, Joris Quarshie, Doğu Abaris, Tricia Burmeister, Mike Peel, Will Kent, Leon Ziemba, Tamsin Braisher, Seyram Komla Sapaty, Onyinyechi Onifade, and Deb Tankersley

Jak to działa?

 
unframed

Coolest Tool Academy

Konkurs organizuje i rozstrzyga zespół Coolest Tool Academy. Jest to grupa wybrana na podstawie zestawu kryteriów (takich jak ciągłość; mieszanka edytorów, deweloperów i pracowników WMF; zróżnicowanie geograficzne i językowe). Ma to na celu zminimalizowanie uprzedzeń oraz obiektywną ocenę zgłoszeń. Chętni do przeprowadzania konkursu w przyszłym roku mogą się śmiało do nas zgłaszać. :)

Proces nominacji

Nominacje będziemy przyjmować przez 2–3 tygodnie, aby dać ludziom czas na zgłoszenie swoich ulubionych narzędzi.

Możesz zgłosić wiele narzędzi i do tego zachęcamy! Im więcej, tym lepiej! Akademia potrzebuje również twojej pomocy, aby poznać wszystkie świetne narzędzia w całym ekosystemie.

Czym jest „narzędzie”?

Narzędzie to oprogramowanie, działające w ekosystemie Wikimediów, które z twojego punktu widzenia jest przydatne. Kilka przykładów narzędzi to: gadżety, rozszerzenia MediaWiki, strony i usługi internetowe, interfejsy API, aplikacje mobilne i desktopowe, boty, notatniki PAWS, skrypty użytkowników itp.

Najważniejsze to zwrócić uwagę na pracę społeczności technicznej, niezależnie od tego, jaką formę narzędzia przyjmują. :)

Proces selekcji

Kiedy faza nominacji się zakończy, Akademia zbiera się i omawia zgłoszenia oraz proces selekcji. Następnie jej członkowie przyglądają się narzędziom. Na końcu odbywa się jeszcze jedno spotkanie, podczas którego członkowie Akademii dyskutują nad zgłoszeniami, by przyznać im nagrody w określonych kategoriach.

Ceremonia przyznania nagród

Nagrodzone projekty zostaną ogłoszone podczas ceremonii, która (zależnie od sytuacji) może być zorganizowana razem z innym wydarzeniem lub zdalnie.

Wcześniejsze edycje

Zobacz pełną listę zwycięzców z wszystkich lat: Coolest Tool Award/Full history.

Zasoby