جایزه محشرترین ابزار

This page is a translated version of the page Coolest Tool Award and the translation is 89% complete.
Outdated translations are marked like this.

جوامع ویکی در سرتاسر جهان دارای موارد استفاده و نیازهای فنی متنوعی هستند. توسعه‌دهندگان داوطلب اغلب اولین کسانی هستند که این موارد استفاده را پیدا کرده و به آنها رسیدگی می‌کنند. آنها با ایده‌های جدید آزمایش می‌کنند، راه‌حل‌های محلی و جهانی می‌سازند و تجربه را در نرم‌افزار ما افزایش می‌دهند.

unframed
unframed

ابزارهای فوق‌العاده بسیار زیادی در اینجا وجود دارد.

وقت آن است که این را جشن بگیریم!

جایزه جالب ترین ابزار 2024

The fifth edition of the Coolest Tool Award returns with an in-person event for the first time since 2019! The winners will be announced at Wikimania 2024.

The call for nominations is now closed. Thank you very much for your ideas & recommendation(s)!

The award is organized & selected by the Coolest Tool Academy. Members of the 2024 edition are: Gbemisola Esho, Joris Quarshie, Doğu Abaris, Tricia Burmeister, Mike Peel, Will Kent, Leon Ziemba, Tamsin Braisher, Seyram Komla Sapaty, Onyinyechi Onifade, and Deb Tankersley

این چطور کار می‌کند؟

 
unframed

آکادمی محشرترین ابزار

این جایزه توسط "آکادمی جالب ترین ابزار" سازماندهی و انتخاب شده است. این گروه با معیارهای مختلفی انتخاب می‌شود که تداوم را تضمین می‌کند (تا ۲ نقطه از سال‌های گذشته)، برندگان سال قبل، ترکیبی از ویراستاران / توسعه‌دهندگان / کارکنان بنیاد ویکی‌مدیا، ترکیبی از جغرافیا و زبان‌ها. این کار برای به حداقل رساندن سوگیری انجام می شود. از افرادی که علاقه مند به سازماندهی جایزه جالبترین ابزار در نسخه بعدی هستند دعوت می شود تا با ما تماس بگیرند. :-)

فرآیند نامزدی

روند نامزدی بین 2 تا 3 هفته باز است تا به افراد فرصت داده شود تا نامزدهای ابزار مورد علاقه خود را ارسال کنند.

شما می توانید چندین ابزار را نامزد کنید و تشویق می شوید که این کار را انجام دهید! هرچه بیشتر بهتر باشد، "آکادمی" برای شناختن همه ابزارهای جالب در اکوسیستم به کمک شما نیاز دارد.

«ابزار» چیست؟

ابزار یک نرم افزار در اکوسیستم ویکی مدیا است که از دیدگاه شما مفید است. برخی از نمونه‌های «ابزار» عبارتند از: ابزارها، برنامه‌های افزودنی مدیاویکی، وب‌سایت‌ها و سرویس‌های وب، APIها، برنامه‌های کاربردی تلفن همراه، برنامه‌های دسکتاپ، ربات‌ها، نوت‌بوک‌های PAWS، اسکریپت‌های کاربر و غیره.

مهم‌ترین چیز این است که کار جامعه فنی برجسته شود، مهم نیست ابزار به چه شکل یا شکلی باشد :-)

فرآیند انتخاب

پس از پایان فرآیند نامزدی، "آکادمی" گرد هم می آیند تا در مورد ورودی ها و روند انتخاب بحث کنند، سپس آنها به صورت جداگانه ابزارهای نامزد شده را بررسی می کنند، و در نهایت آخرین جلسه ای وجود دارد که در آن "آکادمی" دوباره تشکیل جلسه می دهد و در مورد نامزدها بحث می کند. در نهایت جوایز را در دسته های مختلف اختصاص دهید.

مراسم جایزه

پروژه های برنده شده در مراسم اهدای جوایز اختصاصی اعلام می شوند. بسته به موقعیت یا با یک رویداد جنبش موجود، یا در صورت عدم امکان، در یک رویداد مجازی قرار می‌گیرد.

نسخه‌های پیشین

See a full list of winners from all years at: Coolest Tool Award/Full history.

منابع