ЦентраленРазглас

This page is a translated version of the page CentralNotice and the translation is 23% complete.
Other languages:
Avañe'ẽ • ‎Bahasa Melayu • ‎Deutsch • ‎English • ‎Ido • ‎Lëtzebuergesch • ‎Malti • ‎Nordfriisk • ‎Sunda • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎asturianu • ‎català • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎galego • ‎italiano • ‎occitan • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎suomi • ‎svenska • ‎čeština • ‎Ελληνικά • ‎беларуская (тарашкевіца)‎ • ‎български • ‎македонски • ‎русский • ‎українська • ‎ייִדיש • ‎العربية • ‎سنڌي • ‎فارسی • ‎پښتو • ‎मराठी • ‎मैथिली • ‎हिन्दी • ‎বাংলা • ‎ქართული • ‎中文 • ‎日本語 • ‎粵語 • ‎ꯃꯤꯇꯩ ꯂꯣꯟ • ‎한국어

Централен разглас (CentralNotice) е МедијаВики додаток којшто дава можност за достава на соопштенија на големо во Викимедиините викија преку HTML банери во горниот дел на прозорецот на прелистувачот. Оваа страница служи како портал кон други ресурси поврзани со централниот разглас. CentralNotice campaigns should engage our audiences and seek to educate them about the Wikimedia movement and projects, encourage their participation in the movement or showcase high quality content and new features, with an emphasis on high impact and good user experience.

Доколку би сакале да ...