Affiliate-selected Board seats/2016/Nominations/Kunal Mehta/uk

This page is a translated version of the page Affiliate-selected Board seats/2016/Nominations/Kunal Mehta and the translation is 100% complete.

Ім'я, прізвище

Kunal presenting at Wikimania 2015
Кунал Мета

Ім'я користувача Вікімедіа

User:Legoktm

Питання для всіх кандидатів; Питання лише до цього кандидата, які не стосуються інших кандидатів

Програма кандидата

Привіт!

Я не є очікуваним кандидатом, і я безпосередньо не пов'язаний із жодним відділенням чи тематичною організацією (в основному через географічні обмеження). І у мене також є (не)щастя жити в Сан-Хосе, штат Каліфорнія, в самому серці Кремнієвої долини. І я розмовляю тільки англійською (якщо не брати до уваги мов програмування 😉).

Все ж спершу трохи передісторії про себе. Я почав редагувати Вікіпедію в 2007 році, в основному для редагування статей про хокей. Я дізнався про Pywikibot-а, і сам вивчив Python, використовуючи Вікіпідручник. З тих пір я використовував вільний контент і безкоштовне програмне забезпечення, щоб учитися програмувати, і був зрештою найнятий інженером-програмістом у WMF після того, як рік розвивав MediaWiki як волонтер.

Більшу частину свого вільного часу зараз я присвячую на додаткові штуки Вікімедіа та MediaWiki, які мені хочеться зробити, а також підтримую вікі із вільним вмістом для таких організацій, як MusicBrainz і Uncyclomedia. Я допоміг започаткувати злегка неактивну групу користувачів фермерів МедіаВікі, а також допоміг запустити вікіферму Вікімедіа DC.

Тож, чому я номінуюся?

Я турбуюся про майбутнє Фонду Вікімедіа і руху. Ми втратили наш зв'язок зі спільнотою. Оголошення про технічні новинки не повинні лякати Вікімедійців тим, із чим їм доведеться ладити надалі; їх мають захоплювати нові можливості. WMF не повинен будувати такі речі як функції AFTv5 та Gather, які збільшують кількість роботи, він має розбудувати інфраструктуру, яка підсилить спільноту, таку як глобальні CSS/JS, глобальне перейменування і гаджети 2.0 (в процесі!). Нам не потрібні такі ускладнення як Special:UserProfile, які забирають управління від вікі, нам потрібні такі інструменти як GlobalUserPage, які об'єднують наші вікі, не забираючи автономності локальних вікі. Нам не потрібна «Технічна команда для спільноти», «кожна» команда WMF повинна працювати, щоб підтримувати спільноту.

Також, не розвивається програмне забезпечення ядра MediaWiki, його не розглядають як повноцінний проект Вікімедіа. Використання не фондівських версій МедіаВікі повільно знижується через труднощі в установці, поліпшенні і навіть використанні програмного забезпечення MediaWiki. Замість того люди переходять на закриті платформи, такі як Github або Confluence, активно шкодячи нашому баченню про те, що кожен може вільно ділитися усіма знаннями.

На вершині структури влади Вікімедіа є технократія. А оскільки WMF перебуває біля єдиної панелі керуванням технологією, вони можуть змушувати усіх до своїх рішень, як це було із суперзахистом. Ми повинні розділити цю відповідальність серед філій та інших волонтерів і рухатися в бік більш федеративної моделі. Нам потрібно більше філій, які виконують технічну роботу, таких як WMDE (вікідані) і WMCH (Kiwix). Після того як WMF найняв більшу частину пулу волонтерів-розробників MediaWiki, проект MediaWiki з відкритим вихідним кодом стагнує через те, що одна організація встановлює пріоритети для майже всіх розробників. WMF не повинна бути величезною організацією, яка робить все, Фонд повинен бути меншою організацією, яка закладає основу і фундамент таким чином, щоб редактори і філії могли робити те, що вони хочуть.

Вікімедіа дала мені знання і вміння будувати своє власне життя. А тепер моя черга віддавати.

P.S. Я збираюся звільнитися із Фонду Вікімедіа, ящо мене виберуть.

P.P.S. Мій пошуковик за замовчуванням DuckDuckGo.

Резюме

Odder написав пост про мене для блогу Вікімедіа, який розповідає, як я зацікавився редагуванням Вікіпедії, а пізніше став розробником MediaWiki.

Ось деякі інші моменти:

Розділ Вікіпедії англійською мовою
 • Адміністратор із 2013
 • Мав справу із віртуалами та вандалами як чек'юзер (неактивний тепер)
 • Керую Legobot, який робить багато всякого, має 800,000+ редагувань
Вікідані
 • Колишній адміністратор та бюрократ, прапорця позбавили через неактивність
 • Написав першого бота, який умів додавати ярлики на основі даних із категорій у Вікіпедії
  • d:User:Legobot має 9 мільйонів редагувань, плюс виконує інші різноманітні завдання
 • Працював з багатьма індивідуальними вікіспільнотами, щоб запустити бота для вилучення інтервікі із тексту статті
 • Допомагав із кількома завданнями та патчами з розробки Wikibase
 • Був співдоповідачем про Стан Вікіданих на Вікіданих 2013
Pywikibot
 • Розробник ядра з правами затвердження (+2)
 • Імплементував первинну версію підтримки Вікіданих у ядро pywikibot.
MediaWiki
 • Адміністратор та бюрократ
 • Написав інструмент MassMessage, щоб замінити бота, який розсилав глобальні повідомлення
 • Підтримував і додав функціоналу до Echo (Notifications)
 • Імплементував сторінки global.js/global.css, замінивши систему ручного керування Syncbot
 • Імплементував global user pages, також замінивши syncbot функціонал.
 • Написав інструмент для global rename, щоб підготуватися до SUL finalization
 • Основний розробник для SUL finalization, працював зі стюардами, глобальними перейменовувачами, працівниками WMF та іншими, щоб це вийшло. Див. презентацію Вікіманії для більш детального уявлення.
 • Поліпшив Notifications, включаючи підтримку для крос-вікі сповіщень
 • Відновив закинуту роботу над Gadgets 2.0 (ще в процесі)
 • Основний розробник ядра MediaWiki з правами затвердження (+2)
  • Працював над проектом librarization, щоб поліпшити модульність та архітектуру MediaWiki
  • Переробив процес завантаження розширень для покращення швидкодії та поліпшив інструментарій розробників (RfC)
  • Другий за активністю патрульний коду ядра MediaWiki (stats)
 • Був ментором 3 GSoC проектів, які поліпшили підтримку списку для MassMessage, обробку відмов електронної пошти MediaWiki та інструмент для крос-вікі списку спостереження Tool Labs
Філії

Нічого із перерахованого вище не було зроблено виключно мною, все було зроблено у співпраці з іншими людьми в цих спільнотах, що завжди призводить до значно більш якісних продуктів, аніж якби я працював сам.

Відповідність критеріям

Я повністю відповідаю критеріям довіреної особи Фонду Вікімедіа.

Підтримка

Вікімедіа округ Колумбія рада підтримати Кунала Мету як кандидата на виборні афіліатами посади в Раді повірених Фонду Вікімедіа.

Останні кілька місяців були важким часом для усіх нас у глобальному русі Вікімедіа. Як наслідок нещодавніх зрушень у Фонді Вікімедіа, Рада повірених повинна провести організацію крізь ще одну передачу лідерства, і потім підтримати нового виконавчого директора в питанні формулювання і виконання ефективного стратегічного плану. Досвід Кунала як працівника Фонду Вікімедіа дає йому унікальні перспективи з точки зору тих викликів, що постануть перед Радою і новим виконавчим директором, і дасть йому змогу чітко окреслити привабливу стратегічну візію, яка буде прийнятною для всієї організації.

Хоча він і не має досвіду членства в правлінні регіонального відділення, на відміну від інших кандидатів, Кунал здобув глибоке розуміння діяльності афіліатів завдяки його роботі з Вікімедіа DC і різними групами користувачів Вікімедіа. Пропозиція Кунала щодо федеративної моделі розвитку технологій дасть афіліатам нові можливості для формування стратегії руху, тіснішої співпраці зі спільнотами проектів, і спільної роботи з партнерами в межах і з-за меж руху Вікімедіа, а також репрезентує той тип інноваційного мислення навколо ролей афіліатів у межах руху, який, ми хотіли б, щоб поширився і серед повірених Фонду.

Ми певні, що Кунал має потенціал, аби стати визначним членом Ради повірених, і очікуємо на підтримку його кандидатури.

Kirill Lokshin
President, Wikimedia District of Columbia
18:02, 8 March 2016 (UTC)[reply]