Абстрактна Вікіпедія/Короткий опис

This page is a translated version of the page Abstract Wikipedia/Summary and the translation is 89% complete.
Outdated translations are marked like this.
Ця сторінка є частиною сторінки Абстрактна Вікіпедія/План.

В Абстрактній Вікіпедії, "абстрактний вміст" представлений у вигляді незалежному від будь-якої мови та може напряму редагуватися спільнотою. Окремі мовні розділи Вікіпедії можуть отримувати доступ до та збагачувати свій власний локальний вміст за рахунок "абстрактного вмісту" (з Абстрактної Вікіпедії). Таким чином, окремі мовні версії Вікіпедії можуть, затрачаючи на це менше зусиль, надавати своїм читачам набагато більше контенту, який є повнішим, новішим та більш перевіреним, ніж більшість контенту який можуть надати більшість окремих розділів Вікіпедії.

Беручи до уваги результати досліджень в галузі генерування природної мови, на жаль, це є дійсно правдою що генерування природних мов з мово-незалежного "абстрактного вмісту" вимагає наявності систем повних за Тюрингом. Але для того, щоб покрити ту кількість мов яку Вікіпедія має покрити, ця система має бути підтримувана загальними зусиллями ("crowdsource"). Тому ми запроваджуємо проєкт під назвою "Wikifunctions" для створення, категоризації та підтримки вільної бібліотеки (або репозиторію) "функцій", для яких є багато випадків де б їх можна було використати.

Головним випадком використання є розробка "рендерів" (тобто деяких функцій, які зберігаються на Wikifunctions або Wikifunctions посилається на них) які перетворюють мово-незалежний "абстрактний вміст" на природні мови, використовуючи лінгвістичні та онтологічні знання наявні на Вікіданих (або знання з інших відкритих джерел даних, які відповідають ліцензійним вимогам що використовуються у Вікіпедіях, з можливим включенням також і даних з інших проєктів Вікімедіа, таких як Вікісловник або Віківиди).

Цей проєкт почнеться зі створення проєкту "Wikifunctions", який, внаслідок, уможливить створення Абстрактної Вікіпедії. Проєкт "Wikifunctions" буде запущено протягом першого року, а розробку Абстрактної Вікіпедії буде розпочато протягом другого року. Через два роки вже буде створена "екосистема" яка уможливить створення і підтримку мово-незалежного "абстрактного вмісту" та його інтеграцію до Вікіпедій, що значно покращить повноту інформації, її свіжість і точність в багатьох окремих мовних розділах Вікіпедії. Це значно наблизить нас до світу де кожен має вільний доступ до усіх накопичених людством знань.

Продовження на сторінці про назву Вікіпедії функцій.