Тематичні організації Вікімедіа/Посібник зі створення

This page is a translated version of the page Wikimedia thematic organizations/Creation guide and the translation is 100% complete.
Це — простий і зрозумілий вступ до процесу створення тематичної організації Вікімедіа. У той час як він не є вичерпним, і не враховує різниці між юрисдикціями, він є першою зупинкою для кожного, хто задумується над створенням тематичної організації.
Що таке тематичні організації Вікімедіа?
Чому ми повинні подавати заявку на такий статус?
Яким вимогам треба відповідати?
Як створити тематичну організацію Вікімедіа?
Як подати заявку на офіційне визнання цього статусу?
Нашу заявку затверджено, що ми маємо робити далі?
Швидкі посилання
* Тематичні організації Вікімедіа


Що таке тематичні організації Вікімедіа?
Основна сторінка: Тематичні організації Вікімедіа

Тематичні організації Вікімедіа — це незалежні неприбуткові організації, засновані для підтримки й просування проектів Вікімедіа в певній тематичній області. Подібно до Фонду Вікімедіа, їхньою метою є «залучення людей та надання їм можливостей накопичувати й розвивати освітній контент під вільною ліцензією або й як суспільне надбання, а також поширювати його ефективно й у глобальному масштабі». Тематичні організації використовують назви, що чітко пов'язують їх із Фондом Вікімедіа, а також вони отримують право на використання товарних знаків Вікімедіа у своїй роботі, в рекламі й під час збору коштів. Станом на зараз, існує 2 тематичні організації.

Визнання від Комітету з приєднання дає групі змогу подавати запити на використання торгових знаків Вікімедіа, отримувати доступ до унікальних грантів та іншої підтримки для афіліатів; однак таке визнання не є обов'язковим для виконання роботи, яку виконують звичайні групи користувачів Вікімедіа, і такі групи заохочуються до вибору саме останньої моделі, якщо вони ще не відповідають вимогам до тематичної організації.


Чому ми повинні подавати заявку на такий статус?

Визнання від Комітету з приєднання дозволяє такій групі подавати заявки на використання торгових знаків Вікімедіа та отримувати гранти; однак, визнання не є обов'язковим для того, аби виконувати будь-яку з тієї роботи, яку виконують чи можуть виконувати типові групи користувачів, це всього-лиш необов'язковий додатковий крок, що надає певні переваги та має певні вимоги.

До переваг, які отримують визнані тематичні організації Вікімедіа входять:

 • Використання логотипів Вікімедіа, сумісних із правилами використання торгових знаків Фонду Вікімедіа без будь-якого додаткового підтвердження. Тематичні організації можуть використовувати інші логотипи, що не регулюються правилами використання торгових знаків (такі як логотип Фонду Вікімедіа) відповідно до ліцензії на торговий знак Фонду Вікімедіа та з підтвердженням від юридичної команди Фонду.
 • Отримання значних, однак обмежених кількостей товарів Вікімедіа, призначених для використання у діяльності групи та на популяризаторські зусилля.
 • Публічне визнання групи як афіліата Фонду Вікімедіа.
 • Підтримка зв'язківця Комітету з приєднання протягом та після процесу підтвердження статусу.
 • Подання запитів на Гранти річного плану після успішної реалізації двох інших грантів Фонду Вікімедіа та дотримання всіх інших необхідних для цього вимог.
 • Коротка назва, що чітко пов'язує групу з Вікімедіа.
 • Ексклюзивне використання тематичною організацією назви Вікімедіа та бренду руху в межах області тематичного фокусу групи.
 • Підтримка від Фонду Вікімедіа з комунікаціями і з публічною політикою.
 • Дві стипендії для участі в конференції Вікімедіа, яка щорічно проводиться в Берліні для афіліатів Руху Вікімедіа.

Без такого визнання, групи все ще можуть:


Яким вимогам треба відповідати?
Основна сторінка: Вимоги до тематичних організацій Вікімедіа

Вимоги для заснування офіційно визнаної тематичної організації Вікімедіа розроблені таким чином, аби допомогти групам виправдати очікування руху Вікімедіа після того, як вони отримають офіційне визнання.

 1. Місія, спрямована на підтримку Вікімедіа
  Місія організації має узгоджуватися з місією та баченням Фонду Вікімедіа, а також з керівними принципами Фонду Вікімедіа та принципами афіліатів руху. Незалежно від обраної юридичної форми методу інкорпорування, цілі тематичної організації мають бути такими ж, як і цілі Фонду Вікімедіа, а її діяльність не повинна відхилятися від визначеної мети.
 2. Тематичний фокус
  Тематична організація має чіткий культурний, лінгвістичний чи інший тематичний фокус. Тематичні організації потребують чітко визначеної та унікальної сфери дії. Вікімедіа — це міжнародний рух, а отже, при заснуванні тематичної організації, потрібно визначити мовні питання, географічний регіон, у якому діятиме ця організація, а також критерії членства в організації. І в той час, як у схожих тематичних областях, чи в одній і тій же області можуть працювати декілька різних груп користувачів, існувати може лише одна тематична організація, що покриває свою чітко визначену тематичну область.
 3. Юридична структура
  Тематична організація повинна мати юридичну структуру/корпорацію, яка є юридично незалежною від Фонду Вікімедіа. Тематичні організації мають надавати реальної форми проектам, які можуть виникати в процесі діяльності учасників спільноти чи третіх осіб, якщо цілі цих проектів відповідають цілям Фонду Вікімедіа. Однак, тематичні організації не призначені для управління проектами Вікімедіа, а також вони не є юридично відповідальними за вміст таких проектів. Аби досягти такого статусу, потрібно, щоб юридична структура, обрана для створення такої тематичної організації, була цілковито незалежною від Фонду Вікімедіа. Керівні документи організації, загалом — статут, — має розглянути та затвердити Комітет з приєднання.
 4. Залучення критичної маси активних дописувачів Вікімедіа
  Тематична організація повинна залучити щонайменше десять, а ще краще — щонайменше двадцять активних дописувачів проектів Вікімедіа. Активний дописувач визначається як користувач із 300 або більше редагувань у проектах Вікімедіа, виконаних із зареєстрованого облікового запису, який проіснував вже понад 6 місяців та має хорошу репутацію в спільноті (тобто цей обліковий запис не є заблокований чи в будь-який інший спосіб обмежений в участі). В той час як тематичні організації повинні вітати внесок людей, які не є активними редакторами проектів Вікімедіа, вони, все ж, не повинні відходити надто далеко від спільноти. Активна участь дописувачів проектів Вікімедіа є необхідною для того, аби тематична організація могла втілити в життя реальні ініціативи, пов'язані з проектами Вікімедіа. Початкове членство має широко відображати обрану сферу дії, географічний регіон діяльності та обрані робочі мови організації.
 5. Щонайменше два роки діяльності
  Групи повинні мати за собою два роки наочної програмної діяльності з відповідними результатами ще до того, як подаватимуть заявку на визнання їх тематичними організаціями. В ідеалі, ця діяльність має відбуватися від імені визнаної групи користувачів Вікімедіа. Ця діяльність та її результати мають документуватися у вікі, в ідеалі — на сторінці групи на Мета-вікі. Необхідні широкі зусилля із заохочення до участі та залучення до заснування та формування організації. Діяльність має бути сумішшю оффлайн- та онлайн-активності, спрямованої на заохочення людей до участі в проектах Вікімедіа. Група повинна вчасно опублікувати всі звіти щодо діяльності та фінансові звіти перед тим, як розглянуть питання її визнання тематичною організацією.
 6. Поточна чи запланована здатність виправдати майбутні очікування
  Тим, що вирізняє тематичні організації та регіональні відділення від груп користувачів, є підвищені очікування від них. Чи має ваша група здатність виправдати очікування від тематичних організацій після того, як ви отримаєте визнання? Це буде один з тих факторів, крізь призму якого Комітет з приєднання та Рада повірених розглядатимуть вашу заявку. Якщо ваша група не має чіткого обліку прикладів діяльності, які свідчать про те, що ви зможете успішно виправдати всі такі очікування, це може стати причиною для відмови у відповідь на вашу заявку. Розглядатимуться фінансові умови групи, реалістичні потреби, обумовлені областю фокусу групи, а також плани по забезпеченню майбутнього фінансування для виправдання всіх відповідних очікувань.


Як створити тематичну організацію Вікімедіа?

Крок 1: Зберіть людей

На найбільш фундаментальному рівні тематичні організації — це в першу чергу люди — тематично пов'язані групи людей, що мають бажання робити внесок і підтримувати проекти Вікімедіа як єдине ціле у такий спосіб, який вимагає більшого, аніж саме лише редагування.

Для досягнення довготривалої стійкості тематичної організації Комітет з приєднання рекомендує зібрати спільноту із, щонайменше, 20—25 людей, зацікавлених у створенні такої організації та приєднанні до неї. Якщо ви плануєте заснувати міжнародну організацію, постарайтеся набрати людей з різних куточків світу. Впевніться, що ваша група досягла необхідної кількості людей до того, як продовжити процедуру.

(Під час виконання кроків 3 або 8 ви можете виявити, що закони вашої країни або країни, яку ви обрали для географічної прив'язки, вимагають більшої кількості людей, які брали б участь у створенні організації.)

Крок 2: Визначте найкращий план дій

Перед тим як продовжити, обговоріть між собою переваги й недоліки створення нової організації; організації забирають багато часу, зусиль і ресурсів після заснування. Чи справді для того, щоб досягти ваших цілей, необхідне створення тематичної організації? Яким чином заснування організації допоможе досягти цих цілей? Чи можете ви досягти цих цілей як група користувачів Вікімедіа?

Коли ви зберете групу людей, зацікавлених у прямуванні до вказаної мети, визначте, чи є подібні організації у вашому регіоні (наприклад, регіональні відділення чи групи користувачів), що змогли б узяти під свою опіку ваші проекти чи надати початкову допомогу при створенні бажаної організації. Чи є вже наявна організація, до якої ви могли б долучитися замість того, щоб створювати нову?

Після цього ви можете подумати над визначенням місії організації, яку ви бажаєте започаткувати. Чи є ця місія широкою, і чи ваша група загалом має прив'язку до певного географічного регіону, чи може вона визначається більш вузькою тематикою? Спробуйте написати чернетку вашої місії спільно з усією групою і впевніться, що кожен член групи погоджується з цим визначенням місії.

Якщо ви впевнені, що тематична організація — це саме те, що вам потрібно, зв'яжіться з Комітетом з приєднання та будь-якими іншими організаціями Вікімедіа, що можуть бути активними у цьому регіоні (або в тій же географічній місцевості, або в такій самій чи подібній тематичній області) і повідомте їм про свої плани.

Крок 3: Розробіть свої цілі та структуру

Коли ви назбираєте необхідний мінімум людей, розпочніть розмову щодо мети та структури вашої майбутньої тематичної організації. Скористайтеся цими запитаннями:

 • Чого ви хочете досягти як тематична організація? Яка ваша місія?
 • В якій діяльності ви хочете брати участь (напр., популяризація, збір коштів, зв'язки з громадськістю, видавнича діяльність)?
 • Яка саме структура була б найкращою для організації? Чи структура з наявністю ради та членства була б саме потрібною моделлю?
 • Які ролі та які обов'язки були б у ради й ваших зібрань? Хто б що вирішував на практиці?
 • Де саме найкраще було б заснувати вашу організацію?
 • Якою ви уявляєте свою організацію через два роки? А через п'ять?

Під час визначення своїх цілей та структури ви, можливо, захочете зв'язатися із вже чинними тематичними організаціями, попросити їх про поради й ідеї.

Крок 4: Оберіть назву для своєї групи користувачів

Див. також: Настанови щодо іменування афіліатів і Поради щодо вибору логотипів для афіліатів

При створенні своїх сторінок у вікі, вам треба буде подати назву своєї тематичної організації.

Тематичні організації мають обирати унікальні описові назви, що чітко вказують на їхній стосунок до руху Вікімедіа. Уточнення в назвах можуть служити для безпосереднього пов'язування груп із рухом Вікімедіа.

Торгова назва може відрізнятися від вашої юридичної назви, але оскільки офіційне заснування в певній країні має відбутися вже після завершення процесу офіційного визнання, ваша група матиме змогу зареєструватися під юридичною назвою, що відповідає торговій назві.

Приклади прийнятних назв:

 • Редактори природничих наук на Вікіджерелах
 • Редактори Посоху Асклепія у Вікіпедії
 • Друзі тубільних мов у Вікіпедії

Неприйнятні форми назв:

 • Редактори з природничих наук Фонду Вікімедіа
 • Природничі науки Вікіпедії
 • Адвокати Вікімедіа

В усіх випадках Комітет з приєднання зобов'язаний переконатися, що назва групи відповідає чотирьом критеріям, наведеним юридичним відділенням ФВМ для захисту руху та членів груп користувачів. У випадку сумнівів, будь ласка, зв'яжіться з Комітетом з приєднання, якщо вам потрібна допомога з пошуком хорошої назви.

Крок 5: Створіть вікісторінку для своєї групи

Як тільки у вас назбирається група зацікавлених осіб, саме час буде задокументувати, хто ви такі, та встановити якісь способи комунікації. Для комунікацій із зовнішнім світом вам доведеться призначити двох людей, які мають надати всю необхідну інформацію про себе Фондові Вікімедіа; в межах самої групи подумайте про створення окремої вікісторінки, на якій люди могли б вписувати себе; можливо, варто буде започаткувати список розсилки чи сторінку обговорення чи інший тип форуму, де ви могли б обговорювати свої проекти.

Крок 6: Отримайте офіційне визнання як групи користувачів Вікімедіа (необов'язковий крок)

Хоч це й необов'язково, але групам, зацікавленим у перетворенні на тематичні організації, дуже рекомендується розпочинати саме з групи користувачів Вікімедіа. Вимоги й очікування від цих груп спеціально розроблені так, щоб діяльність групи зосереджувалася на операціях, що не вимагають значних затрат ресурсів. Від усіх груп, що подають заявки на статус тематичної організації, вимагається дворічне журналювання роботи, і як Комітет з приєднання, так і Рада повірених зі значно більшою вірогідністю почуватимуться впевненими, що ваша група відповідає всім критеріям для того, щоб стати офіційним представником руху Вікімедіа у вашій відповідній області, якщо ваша група веде відповідний облік справ, та є визнаною групою користувачів із хорошою репутацією.

Крок 7: Проводьте онлайнову та офлайнову діяльність протягом, щонайменше, двох років

Отже, ви маєте деяких зацікавлених вікімедійців, і маєте певні базові ідеї щодо того, яку діяльність виконуватиме ваша група, ставши офіційно визнаною тематичною організацією Вікімедіа.

Це — найкращий час для того, щоб почати реалізовувати програми, які даватимуть вашій групі конкретний досвід зі здійснення вікімедійної діяльності/проведення вікімедійних заходів, зміцнять внутрішню згуртованість, підсилять мотивацію, і потенційно приваблять нових, додаткових активістів.

Ось маленька таємниця: майже вся діяльність і програми, що виконуються тематичними організаціями, можуть здійснюватися й організаціями, що не мають такого статусу. За винятком збору коштів і певних типів співпраці з органами влади, будь-яка група вікімедійців, що має бажання й здатна посвятити свою роботу виконанню певної програми, може її виконати, а рух Вікімедіа має необхідні ресурси, щоб допомогти вам у цьому:

Фонд Вікімедіа може надати вам дозвіл ad hoc на використання товарних знаків Вікімедіа (напр., логотип Вікіпедії, логотип Вікімедіа) для проведення конкретних заходів чи іншої діяльності; Фонд може забезпечити фінансування вашої програми через конкурентний процес, відомий як Програма грантів Вікімедіа; інші організації Вікімедіа теж можуть пропонувати фінансування, надавати поради й інші ресурси.

Заявники повинні мати в історії своєї групи щонайменше два роки офлайнової й онлайнової діяльності до того, як подавати заявку на визнання групи як тематичної організації.

Тож оберіть програму, яку ви хотіли б запустити у вашій спільноті або на вашій території, впевнившись, що ваша група і ваші ресурси (особливо людські ресурси, тобто час і навички) здатні впоратися з її сферою дії і досягти її цілей, перед тим, як продовжити з вирішенням юридичних питань, пов'язаних зі створенням тематичної організації.

Крок 8: Створіть чернетки основоположних документів своєї тематичної організації

Статут (підзаконний акт, чи інша назва цього документу вашою мовою) вашої тематичної організації має визначати цілі й мету вашої асоціації у часі й просторі. Він має бути точним і конкретним. Уникайте визначень, що є надто невиразними або надто обмежувальними.

При написанні чернеток документів вам треба взяти до уваги декілька факторів (у порядку, поданому нижче):

 1. закони країни/штату, обраного як місце заснування
 2. вимоги Фонду Вікімедіа до створення тематичної організації
  • першочергові цілі вашої організації мають відповідати цілям Фонду Вікімедіа, тобто сприяти поширенню вільного контенту і підтримувати проекти Вікімедіа.
  • там, де можливо, організація повинна мати неприбутковий статус (або статус, що дає вам нахил до статусу неприбуткової організації)
  • уникати прив'язування до політичних тверджень/груп, що перебувають за межами сфери дії проектів Вікімедіа

Щоб упевнитися, що всі ці фактори взяті до уваги, ми рекомендуємо вам уважно переглянути статути інших організацій у вашій країні, і адаптувати ці статути до вимог та настанов Вікімедіа. Не пробуйте перекладати статути чинних тематичних організацій Вікімедіа, оскільки юридична мова різниться від країни до країни, і що видається очевидним в одній країні, може не мати жодного сенсу в іншій.

Якщо у вашій групі є юрист, впевніться, що саме він/вона контролює процес написання статуту; пам'ятайте, що саме ви в кінцевому рахунку несете відповідальність за правову узгодженість вашої організації з місцевими законами.

На будь-якому з етапів цього процесу не вагайтеся просити порад у Комітету з приєднання.

Крок 9: Подайте запит на офіційне визнання

Якщо ви зібрали групу людей, вікісторінку, юридичні документи і великі ідеї щодо того, чим ви хочете займатися, зв'яжіться з Комітетом з приєднання і подайте запит на визнання вашої групи тематичною організацією. Комітет з приєднання розгляне вашу заяву й установчі документи, і після цього подасть їх Раді повірених Фонду Вікімедіа для затвердження створення тематичної організації Вікімедіа на основі вашої організації. Зазвичай перед остаточним затвердженням Комітет з приєднання поставить певну кількість запитань і, ймовірно, запропонує деякі зміни на основі досвіду, здобутого іншими вікімедійними і неприбутковими організаціями. У цьому випадку остаточне затвердження відбудеться вже після того, як ваша група скористається шансом переглянути й відповісти на зауваження, а також здійснити будь-які зміни, які вона вважатиме корисними.

1. Create a subpage on your meta user group page using the space label “/Application for ThOrg Status” for chapter applications. There you should:

1.1 Apply the template Template:Chapter or Thematic Org Application by copying all the mark-up from the "Edit Source" view or tab and pasting it to your new subpage.
1.2 You then need to work through the template instructions on your subpage to replace the instructions in red, with your evidence of meeting the criteria. Please be sure to include descriptive text along with any links shared.

2 Next you need to create a subpage on your meta user group page for your bylaws using the space label "/Bylaws". There you should:

2.1 Use the Bylaws guidelines to draft your organization's bylaws that will govern how you will run your organization.
2.2 Bylaws are legally binding documents required to set up legal entities in your country. You may need to engage the service of a lawyer to ensure that your bylaws meet other specific local legal requirements.

3 Finally, use the Chapter/Thematic Organization application form to officially submit your application page and bylaws to the Affiliations Committee.

The committee will begin their review and comment period for the bylaws as you continue to complete your application. Once the committee sends feedback regarding your bylaws, please be sure to revise bylaws as appropriate, based on committee feedback.

The Affiliations Committee will review your application and governing documents, and then will submit them to the Board of the Wikimedia Foundation to approve the creation of your organization as a Wikimedia thematic organization. Usually, before final approval, the Affiliations Committee will ask a number of questions and possibly suggest changes based on experience learned from other Wikimedia and non-profit organizations. In this case, final approval will be given once your group has had a chance to review and answer the suggestions and to make any changes your group has found useful.

Нижче Ви знайдете довідку про те, як подати запит на офіційне визнання.

Крок 9б: Подайте на розгляд свій статут

Коли цілі й організація вашої тематичної організації будуть узгоджені, а ваші документи будуть готові (але ще до того, як ви здійсните будь-що, що зробить відповідну асоціацію офіційною, наприклад, відкриття банківського рахунку, проведення установчих зборів чи реєстрація в органах влади вашої країни), вам треба перекласти їх англійською і подати Комітету з приєднання для затвердження.

Комітет з приєднання може попросити про юридично верифікований переклад статуту, і в цьому випадку він надасть необхідні кошти для перекладу статуту.

Крок 10: Зареєструйте свою організацію в місцевих органах влади

Після отримання затвердження Радою повірених Фонду, ви можете зареєструвати свою асоціацію за стандартною процедурою, що діє у вашій країні. Вам треба підписати угоду про статус тематичної організації з Фондом Вікімедіа. На цьому етапі, можливо, треба буде підписати й інші договори між Фондом і тематичною організацією.


Як подати заявку на офіційне визнання цього статусу?

Після зібрання групи, вікісторінки, юридичних документів і великих ідей щодо того, чим ви хочете займатися, зв'яжіться з Комітетом з приєднання і подайте запит на визнання вашої організації тематичною організацією Вікімедіа. Комітет з приєднання поставить вам деякі запитання, перегляне вашу заявку і якщо все буде добре, порекомендує Раді повірених Фонду Вікімедіа визнати вашу групу офіційною тематичною організацією Вікімедіа. Рада повірених тоді проведе голосування, що підтвердити або надати таке визнання на основі заявки, обговорень з Комітетом з приєднання і рекомендацій від Комітету з приєднання. Визнання поновлюється автоматично кожного року. Офіційне визнання можна призупинити або й, за необхідності, відкликати, якщо група стає неактивною або вже не відповідає умовам підписаного договору.

Затримки в процесі затвердження заявки найчастіше виникають через неповну заповненість заявки, або якщо така заявка потребує внесення деяких змін для того, аби її затвердили. Аби уникнути виникнення таких проблем, та допомогти пришвидшити процес затвердження вашої групи, будь ласка, двічі звіртеся з цим списком, перед тим як відсилати заявку:

 1. Чи назва, яку ви обрали, відповідає вимогам до найменування афіліатів? Колективні обговорення в межах тематичних організацій стосовно їхніх назв можуть тривати досить довго, і загалом ви не захочете повертатися до такого обговорення вже після подання своєї заявки. Ви можете зв'язатися з Комітетом з приєднання, щоб вони дали коментар стосовно вашої назви ще до того, як буде подана відповідна заявка.
 2. Чи має Ваша група чітко визначену сферу дій та послідовну й зрозумілу мету? Якщо ваша сторінка на Мета-вікі дає пояснення призначення вашої групи користувачів у спосіб, що відрізняється від опису призначення, поданого у вашій заявці, і якщо вони відрізняються від тієї діяльності, якою займається ваша група, — це може стати приводом для відстрочення затвердження вашої заявки, оскільки для того, щоб група користувачів була затверджена відповідною резолюцією, а також щоб відбулося підписання договору щодо групи користувачів, який мають підписувати дві основні контактні особи з Фондом Вікімедіа, необхідно, щоб була чітко визначена мета та сфера дії цієї групи. Опис вашої мети та сфери дії має чітко та стисло пояснювати, чого ваша група сподівається досягти, і хто може бути зацікавлений у долученні до цієї групи. Ми розуміємо, що з плином часу ці фактори можуть змінюватися, однак у момент подання заявки вам необхідно взяти на себе чітке зобов'язання щодо дотримання цього конкретного формулювання.
 3. Чи готові ваші дві основні контактні особи надати свої особові дані Фондові Вікімедіа? Іноді, з питань конфіденційності, дехто змінює свою думку, і це може призвести до затримки у виконанні завершальних штрихів у процесі визнання групи користувачів.
 4. Чи готова ваша група прийняти нових членів та на момент затвердження одразу налічувати щонайменше десять активних добропорядних редакторів Вікімедіа? Групи, що мають модель закритого чи обмеженого членства, можуть потребувати детальнішого обговорення та оцінки. Групи, що не налічують щонайменше десяти активних учасників, які також є активними редакторами Вікімедіа з хорошою репутацією, не будуть затверджені.


Нашу заявку затверджено, що ми маємо робити далі?

Тепер ви можете зосередитися на щоденних справах і популяризувати проекти Вікімедіа відповідно до своєї місії. У прийдешні дні з вами може зв'язатися юридична команда Вікімедіа і попросити вас підписати договір про статус тематичної організації Вікімедіа. Хоч ви й повинні підписати цей договір, вам не треба чекати аж до його підписання, щоб продовжувати планувати і здійснювати відповідну діяльність і реалізовувати свої ідеї.

Якщо вам потрібні якісь підказки щодо можливих проектів, ви завжди можете глянути, що вже зробили, або чим саме займаються інші організації.

До цього часу у вас, ймовірно, виникне потреба в якихось коштах чи інших ресурсах — наприклад, у вас може виникнути необхідність заплатити якийсь збір на реєстрацію, відкрити рахунок в банку тощо. Першим джерелом фінансування має бути спільнота, на якій базується ваша організація (напр., якщо у вас членська організація, саме час збирати членські внески).

Якщо вам треба більше грошей, ніж ви можете небезпідставно сподіватися зібрати зі своєї групи, ви можете попросити Комітет з приєднання забезпечити вас деяким додатковим фінансуванням, щоб вивести вас на запланований шлях. Фонд Вікімедіа також видає гранти тематичним організаціям, і вони не обов'язково обмежуються грішми.

Гроші (або ваш час) є необхідними навіть якщо зареєстрована тематична організація не робить нічого. Зазвичай після реєстрації юридичної особи вам доведеться підготовляти й надавати регулярні звіти податковим і деяким іншим органам влади — навіть якщо у цих звітах будуть самі лише нулі.

Пам'ятайте, що ви завжди можете звернутися за допомогою до Комітету з приєднання чи до інших афіліатів, а також групи користувачів Вікімедіа можуть подавати до Фонду заявки на різнотипні гранти. З іншого боку, Комітет з приєднання та спільнота хотіли б час від часу дізнаватися про вашу діяльність; ви можете відкрито публікувати свої звіти, чи зв'язуватися зі своїм зв'язковим із Комітету з приєднання.

Успіхів!