Новини Вікімедіа, жовтень 2014

This page is a translated version of the page Wikimedia Highlights, October 2014 and the translation is 100% complete.

Новини блогу Вікімедіа за жовтень 2014, що охоплюють ряд заходів Фонду Вікімедіа та інші важливі події руху Вікімедіа

Відео зі щомісячної зустрічі з питань показників та діяльності Фонду Вікімедіа за жовтень (06 листопада 2014)

Нова функція "Поруч" у додатках Вікіпедії показує статті довкола тебе

 
Скріншот нової функції "Поруч" у додатку для Андроїда

Мобільні додатки Вікіпедії для Android та iOS у жовтні отримали функцію "Поруч" ("Nearby"). За її допомогою отримується перелік статей про поняття неподалік від місця розташування користувача, та показується їх відносна відстань. Стрілка компасу показує у напрямку кожної локації та оновлюється при русі користувача. Один короткий дотик до позиції у переліку відкриває статтю для читання, а тривале натискання відкриває мапу.

Всі логотипи Вікімедіа тепер під вільною ліцензією

Команда юристів Фонду Вікімедіа [1], що з 24 жовтня всі логотипи Вікімедіа вільно ліцензовані на Вікісховищі за ліцензією Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0. У минулому, з різних історичних причин багато логотипів на Вікісховищі не посилались на ліцензію CC BY-SA 3.0. Починаючи з 2013 року, команда юристів здійснила широкий огляд статусу їх прав користування та попрацювала з дизайнерами логотипів, щоб отримати їх повну історію, що завершилось зміною типу ліцензії логотипів.

Використання офлайн-версії Вікіпедії для спрямування туристів в Антарктиці

Портрет на блозі Вікімедія описав, як Ганс Олеандер, туристичний гід на експедиціях в Антарктику, використовує оффлайнову версію Вікіпедіїз ПО Kiwix. Воно дозволяє йому швидко досліджувати факти, перебуваючи на території без доступу до Інтернету, готувати лекції та відповідати на широке коло запитань туристів про Антарктику.

 
Слайди презентації про новий проект "Структуровані дані".

У Берліні розпочався проект "Структуроване Вікісховище"

Тижневий табір у Берліні зібрав учасників команди Вікідані з німецького Вікімедіа та мультимедійної команди Фонду з волонтерами руху. Вони вивчали, як структурувати дані на Вікісховищі, з використанням тої самої технології, яка була розроблена для Вікіданих. Сьогодні, інформація щодо медіафайлів та сайтах Вікімедіа зберігається у неструктурованому форматі, що викликає ряд проблем: наприклад, інформацію про файл важко шукати, частина з неї доступна тільки англійською і важко редагувати або повторно використовувати файли з дотриманням умов їх ліцензії. Окремо, було запущено чистку метаданих файлів, що допоможе перемістити наявні метадані більш ніж 24 млн. файлів на Вікісховищі до структурованих даних.

 
Пам'ятник Вікіпедії одразу після його відкриття

У Польщі відкрито пам'ятник Вікіпедії

22 жовтня було відкрито пам'ятник редакторам Вікіпедії з усього світу в місті Слубіце, Польща. Пам'ятник був ідеєю д-ра Кшиштофа Войцеховського, голові Collegium Polonicum, академічної інституції, що розташована в Слубіце. Скульптором пам'ятника є Мігран Акопян, вірменський митець; він зображує двох чоловіків та двох жінок, які тримають глобус-головоломку Вікіпедії. Вони стоять на листках паперу, які, відповідно до д-ра Войцеховського, уявляють собою культуру друку, якою ми надихаємося. Статті Вікіпедії про цей пам'ятник вже існують більш ніж 30-ма мовами.

Російське законодавство тепер визнає вільну ліцензію та свободу панорами

З 1 жовтня до Цивільного кодексу РФ внесено декілька змін, дуже важливих для поширення вільного знання, особливо для Вікіпедії та інших проектів Вікімедіа. Наприклад, новий закон прямо визнає вільні ліцензії та запроваджує свободу панорамної зйомки (що дозволяє публікацію фото сучасних будівель без отримання дозволу, що дозволить Росії взяти участь у проекті "Вікі любить пам'ятки"). Російська Вікімедіа брала активну участь у підготовці цих змін.

Нобелівський центр миру та норвезька Вікіпедія супроводили оголошення премії за мир марафоном правок

10 жовтня, група вікіпедістів з норвезької Вікімедіа зустрілась у Нобелівському центрі миру в Осло, щоб побачити оголошення Нобелівської премії миру та зробити оновлення в Вікіпедії в режимі реального часу прямо під час оголошення переможців — активіста за освіту дівчат Малалу Йюсавзай з Пакистану та активіста за права дитинства Кайлаш Сатяртхі з Індії. Подія була наслідком минулого співробітництва між норвезькою Вікіпедією та Нобелівським центром миру, який відвідують 220 000 людей щорічно.

 
Логотип «Вікі любить Африку»

Перший фотоконкурс "Вікі любить Африку" зосереджений на африканській кухні

"Вікі любить Африку" - це новий щорічний конкурс, в якому люди з усієї Африки додають фото, відео та аудіо до Вікісховища, тривалістю два місяці (1 жовтня - 30 листопада). Конкурс 2014 року був про документування різноманітної кухні Африканського континенту.


Примітка редактора: Фонд Вікімедія нещодавно змінив графік публікації своїх загальних звітів зі щомісяця на щокварталу. Замість витягів з щомісячних звітів Фонду, Новини Вікімедіа тепер (починаючи з випуску за жовтень 2014) надають анонс новин про діяльність Фонду Вікімедіа з Блогу Вікімедія, та інших новин руху.