Новини Вікімедіа, липень 2013

This page is a translated version of the page Wikimedia Highlights, July 2013 and the translation is 96% complete.

Головні моменти зі звіту Фонду Вікімедіа і технічного звіту Вікімедіа за липень 2013 року, з підбіркою інших важливих подій руху Вікімедіа

Новини Фонду Вікімедіа

 
Новий мобільний інтерфейс редагування

Мобільне редагування

Цього місяця команда мобільних розробок додала нові навігаційні можливості для дописувачів в усі мобільні версії сайтів Вікімедіа, включаючи існуючі функції завантаження та зірочки списку спостереження, а також кнопки редагування. Це означає, що редагування (у формі редагування розмітки на рівні розділів) тепер доступне для зареєстрованих користувачів усіх мобільних сайтів Вікімедіа. Користувачі нашого "бета" каналу скоро побачать новий дизайн мобільних сповіщень, а також порад новачкам і завантажувачам. (Більше про бета канал та як ви можете взяти участь.)

Wikipedia Zero іде в Індію

Перший запуск Wikipedia Zero в Індії дав безкоштовний доступ до Вікіпедії з їх мобільних телефонів 60 мільйонам абонентів мобільного зв'язку. Рекламна кампанія цього запуску, на чолі з нашим партнером Aircel, отримала широке висвітлення у пресі і підтримку у Twitter та блогосфері. Клієнти Aircel тепер мають вільний доступ до Вікіпедії англійською, а також 19 Вікіпедій індійськими мовами.

Запуск бета-версії VisualEditor

У липні ми увімкнули новий редакторський інтерфейс у кількох Вікіпедіях, спершу для зареєстрованих користувачів, і потім для анонімних теж. У результаті, надійшло багато відгуків і команда зреагувала декількома сотнями покращень для виправлення нагальних проблем. На додачу, команда впровадила покращення користувацького інтерфейсу, переважно до діалогу вставляння посилань. На даний момент, користувачі роблять близько 800 редагувань на годину з використанням Візуального редактора на сайтах Вікімедіа.

Продовжуються дискусії у різних мовних спільнотах щодо позиціонування бета-версії Візуального редактора у користувацькому інтерфейсі та відповідних позначок про його бета-статус. Фонд Вікімедіа використовує період бета-версії для збирання та аналізу звітів про баґи, покращення функцій і дані, щоб спостерігати за актуальною поведінкою користувачів і постійно покращувати їх досвід редагування. Нашою кінцевою метою для Візуального редактора є зробити його редактором за замовчуванням для всіх користувачів Вікіпедії, з можливістю редагування більшості контенту без необхідності використання редактора вікітексту.

Будь ласка, допоможіть перекласти користувацький інтерфейс Візуального редактора.

Дані та тенденції

Загальна кількість унікальних відвідувачів за червень:

500 млн (-4,25% в порівнянні з травнем; +6,37% в порівнянні з попереднім роком)
(База даних ComScore для всіх проектів Фонду Вікімедіа; ComScore випустять липневі дані в кінці серпня)

Кількість відвіданих сторінок за липень:

21,2 млрд (+0,4% у порівнянні з червнем; +19,8% у порівнянні з попереднім роком)
(Дані журналу сервера для всіх проектів Фонду Вікімедіа, включаючи мобільний доступ, але без врахування Вікіданих та головної сторінки Вікіпедії.)

Активні зареєстровані дописувачі за червень 2013 (>= 5 редагувань в основному просторі/місяць, без ботів):

дані зараз перераховуються
(дані з Бази даних, усі проекти Фонду Вікімедіа).

Картка звіту (об'єднання різних статистичних даних та прогнозів щодо проектів ФВМ):

http://reportcard.wmflabs.org/

(Визначення)

Фінанси

 
Доходи та витрати Фонду Вікімедіа в порівнянні з планом станом на 30 червня 2013 року
 
Витрати Фонду Вікімедіа по групах за станом на 30 червня 2013 року

(На момент складання звіту фінансова інформація була доступна лише за червень 2013 року.)

Уся представлена фінансова інформація відображає стан на 30 червня 2013-го.

Доходи $51 040 795
Витрати:
Група розвитку $15 224 438
Група збору коштів $3 463 128
Група з грантів і програм $8 830 248
Група управління $742 435
Група правової підтримки спільноти/комунікацій $3 090 563
Група фінансів/HR/адміністрування $5 865 595
Загальні витрати $37 216 407
Загальний залишок $13 824 388
  • Доходи за червень складають USD 0,48 млн у порівнянні з запланованим USD 0,28 млн, приблизно на USD 20 тис., або 74%, більше плану.
  • Дохід з початку року становить USD 51,04 млн замість запланованих USD 46,07 млн, тобто приблизно на 4,97 млн доларів США, або 11%, більше плану.
  • Expenses for the month of June is $3.39MM versus plan of $3.99MM, approximately $598K or 15% under plan, primarily due to lower personnel expenses, internet hosting, and grant expenses (FDC grants) partially offset by higher capital expenses, outside contract services, legal fees, and travel expenses.
  • Year-to-date expenses is $37.22MM versus plan of $42.07MM, approximately $4.85MM or 12% under plan, primarily due to lower personnel expenses, internet hosting, grant expenses (FDC grants), and travel expenses partially offset by higher capital expenses, legal expenses, bank fees, outside contract services, and personal property tax expenses.
  • Залишок готівки становить 39,75 млн доларів США на 30 червня 2013.
Відео зі щомісячної зустрічі з питань показників та діяльності Фонду Вікімедіа за червень (1 серпня 2013)

Інші важливі події

 
Друге місце у конкурсі Wiki Loves Public Art 2013: Фонтан Аіно авторства Emil Wikström у Лагті (Фінляндія) — сфотографовано User:Kartanofoto

Оголошено переможців "Wiki Loves Public Art"

У кінці липня було оголошено переможців Wiki Loves Public Art. Подібно до Вікі любить пам'ятки, "Wiki Loves Public Art" є міжнародним конкурсом фотографування мистецьких робіт, що перебувають у громадському доступі. Цього року він відбувся вперше, в Австрії, Ізраїлі, Іспанії (Барселона), Фінляндії та Швеції. 225 учасників завантажили понад 9250 зображень.

 
Ана Тоні (2009)

Новий член Опікунської ради: Ана Тоні

Ана Тоні була затверджена до Опікунської ради Фонду Вікімедіа на дворічний термін. Тоні є CEO консалтингової фірми у Ріо-де-Жанейро (Бразилія), яка працює з соціальними проблемами та проблемами довкілля. Вона працює головою Greenpeace International, до того працювала на керівних позиціях у Ford Foundation та ActionAid.

Марафон редагування у колишній військовій в'язниці Буенос-Айреса

20 липня відбувся "Пам'ятний марафон редагування" ("Memorial Edit-a-thon") у Буенос-Айресі, у ESMA, колишній "black site" (нелегальній військовій в'язниці) у період військової диктатури в Аргентині 1976-1983 років, а зараз — музей прав людини. Окрім досвідчених та нових дописувачів Вікіпедії, у ньому також взяли участь колишні в'язні. Відділення Вікімедіа Аргентина взяло інтерв'ю в одного з учасників, фотографа, що присвятив більшу частину своєї кар'єри політичному активізму і володіє архівом з 45 000 фотографій, які вона має намір завантажити на Вікісховище після оцифрування.