User page Welcome to my talk page Archives (current)→


Filing cabinet icon.svg
SpBot archives all sections tagged with {{Section resolved|1=~~~~}} and sections whose most recent comment is older than 7 days.

Nemohu se přihlásitEdit

Nemohu se přihlásit ani na anglickou, ani na ruskou verzi Wikipedie. Na několika jiných projektech se mohu přihlásit bez problémů/respektive vzhledem k centrálnímu přihlášení jsem při jejich návštěvě již nalogován. Znamená to, že jsem na en.wiki a na ru.wiki blokován? Otevřen "článek" s nadpisem: Центральный вход в систему a pod nadpisem červeně: Нет активных попыток входа для вашей сессии. a pod tím: Вернуться на предыдущую страницу. Analogickz na en.wiki: Central user log in; The provided authentication token is either expired or invalid.; Return to the previous page. Tato situace mi ztěžuje práci, protože nemohu použít svoje nastavení a tím např. vidět stránku v jazyce, který mne zajímá, i jiné problémy. Co mám učinit k nápravě. Kdo mne může odblokovat? --Kusurija (talk) 08:01, 27 April 2021 (UTC)

@Kusurija Dobrý den, pravděpodobně se jedná o chybu v systému přihlašování. Mohl byste prosím zkusit se přihlásit v anonymním okně? Pokud se Vám to nepodaří ani tam, prosím Vás o vytvoření bugreportu na phabricator.wikimedia.org, někdo se na to určitě podívá (případně zkuste nahrát obrazovku přes ctrlv.tv, a mohu to tam popsat za Vás). Rozhodně nejde o blokaci, u ní Vám to MediaWiki poměrně jasně sdělí. Dává to takto smysl? S pozdravem, Martin Urbanec (talk) 22:54, 30 April 2021 (UTC)
@Martin Urbanec: Teď jsem nějakou dobu neměl přístup k internetu, po návratu se již mohu přihlásit. Kde byla (a jaká) chyba nemám tušení. V tento moment je vše v pořádku. I tak děkuji, zejména, pokud náprava byla Vaší zásluhou. --Kusurija (talk) 05:16, 3 May 2021 (UTC)
@Martin Urbanec: Problém se opakuje úplně stejně, přihlášení i jako nováček neprůstřelné (uživatelské jméno již existuje, vyberte si jiné). Vyčištění cache nepomáhá. Přibyla nemožnost přihlásit se na českou Wikipedii. --Kusurija (talk) 08:44, 4 May 2021 (UTC). P.S. Pokud se mi podařilo náhodně přihlásit, nemohu odeslat poděkování (bad token) ani se odhlásit. Co mám udělat aby moje editační činnost (a procházení mezi projekty podle mého nastavení) nebylo blokováno? --Kusurija (talk) 12:12, 4 May 2021 (UTC)
@Martin Urbanec: nemohu uložit na litevskou wikipedii text:

1868 m. Lisoje buvo įsteigtas kūno kultūros susivienijimas "Sokol" ("Sakalas"). 1873 m. Lisoje kilo didelis gaisras, kuris apėmė 51 pastatą, įskaitant daržines su ką tik nuimtu derliumi. Dėl to Lisoje buvo didelis nepriteklius. 1878 m. buvo sugriauta Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, stovėjusi miesto aikštėje. Begriaunant buvo sunaikinti ir Smiržicų klano kapai, buvusieji bažnyčios kriptoje. Kadangi Štepanka Rohanova ištaškė turtus į visas puses, padarė skolas už 3 milijonus auksinių, turėjo apleisti rūmus ir 1884 m. rugsėjo 28 d. mirė. Jos valdą iš varžytinių įsigijo anglas William Andrews, bėt jis 1886 m. mirė. Valdos ėjo per kelias rankas kol galiausiai jas įsigijo 1904 m. Rudolfas Ferdinandas Kinskis.

Sekmadienį, 1910 m. rugpjūčio 7 d. Lisos kariniame poligone (Rajčůr'as dabar žirgų lenktynių aikštelė) atliko viešą pakilimą lėktuvu čekų aviacijos pradininkas Jan Kašpar (Jonas Kašpar'as).

do článku w:lt:Lisa prie Labės. Prosím velmi pomoci s odblokováním (ne odblokováním jakožto akci adminů, ale odblokováním z vlivu bugu). Na lt.WP se mohu přihlásit/jsem již automaticky, ale nemohu uložit text, nemohu se odhlásit (bad token) nemohu poslat vzkaz adminovi, napsat na diskusní stránku. Jak vidno, problém je setrvalý. Zatím jsem bez problémů editoval jen na cs.wikt. Pokud nemůžete pomoci, poraďte mi, na koho jiného se mím obrátit o radu aby mi poradil, co konkrétně mohu udělat pro vyřešení problému. Jelikož nemohu editovat ani na cs.WP, prosím nějakým způsobem upozornit též českou komunitu (pod lípou technickou?). To, že jsem odešel z cs.WP snad ještě neznamená, že by mi měla být znemožněna editace na jiných (mnoha z cca 750) projektů nadace. --Kusurija (talk) 14:23, 10 May 2021 (UTC)

@Martin Urbanec: text uložem po 2,5 hodinách nepřetržitého (pardon, přerušeného krátce dvěma vzkazy zde a třemi editacemi na wikiverzitě) "přemlouvání" počítačů a mobilu. Po(!) uložení se mi povedlo se odhlásit a znovu přihlásit. Za tu dobu jsem mohl učinit ke stovce editací na wikislovníku nebo dokončit ten článek o Lysé na lt.WP. To je mrhání lidskými zdroji! (a příčinu zblokování jsem stejně neodhalil). --Kusurija (talk) 16:57, 10 May 2021 (UTC)
@Kusurija Zkoušel jste prosím přihlášení v anonymním okně prohlížeče, příp. vyprázdnit cookies (https://support.mozilla.org/en-US/kb/clear-cookies-and-site-data-firefox)? Martin Urbanec (talk) 17:34, 10 May 2021 (UTC)
@Martin Urbanec: Není to poprvé, co zmiňujete "přihlášení v anonymním okně prohlížeče" a začínám mít podezření, že správně nerozumím tomu, co tím máte na mysli. Prosím, mohl byste mi ten termín nějak detailněji osvětlit? (s ohledem na to, že pravděpodobně jsem méně chápavý, a tudíž (je mi líto) byste měl použít názornější způsob vysvětlení). Já jsem to (asi nesprávně) pochopil tak, že bych se měl pokusit odhlásit (což mi nijak nešlo) a udělat editaci jako nepřihlášený? Používám Firefox (a nemíním používat jiný - z různých důvodů) a na něm žádnou možnost "anonymních" oken nevidím (nebo zase jenom nechápu terminologii). Alternativy: na plnou obrazovku vs zmenšené okno mi také ani jedna z nich nezní jako "anonymní". V tomto jsem skutečně beznadějně nechápavý. --Kusurija (talk) 20:02, 10 May 2021 (UTC)

User:WikiladinEdit

Hi! Could you elaborate on what kind of “cross-wiki abuse” led to the global block? The user contributed productively at least on dewiki. Regards, XanonymusX (talk) 12:16, 30 April 2021 (UTC)

@XanonymusX Hello! Sure, thanks for asking. This user created article about Ivan Senoner on multiple wikis, and it got subsequently deleted as spam by local administrators (happened on Spanish Wikipedia, Dutch Wikipedia, French Wikipedia, lld.wikipedia and likely others). The vast majority of the user's contribution was considered spam. For that reason, I locked the user for cross-wiki abuse. Does that make sense to you? Best, Martin Urbanec (talk) 22:52, 30 April 2021 (UTC)
Thanks. This case stirred up some controversy on dewiki, so I would like to fully understand what happened. From what I could see so far, you locked him for “cross-wiki abuse” and afterwards the speedy deletion of his articles was requested (reason: “cross-wiki spam”) on several projects (and granted on most of them, I guess). So I have some questions:
  • What is the definition of “spam” in this context? On dewiki (and also here on Meta, as far as I could see), the term refers to violations of the external link policy. I cannot see how that would have been relevant in this case.
  • Why did you become active in the case? Was there a request that is documented somewhere? If so, it would be nice if the summaries would contain a link to it.
Right now, the user has his account blocked on dewiki although he just created a normal article some time ago. I get that the notability of the subject is debatable and depends on the exact criteria per project, but just calling these contributions spam and then blocking the user globally is a bit exaggerated in my eyes if there is nothing more to the story. Regards, XanonymusX (talk) 23:55, 30 April 2021 (UTC)
Could you please react (either here or there)? There is still no evident reason for the global lock. Regards, XanonymusX (talk) 13:59, 4 May 2021 (UTC)
This case was sufficiently covered both here and at the SRG request, with a review done by a fellow steward. At this point, there is nothing to say that wasn't said already. Martin Urbanec (talk) 16:23, 4 May 2021 (UTC)
I still know as little as before. No definition for “spam” is given, no decision for the global lock is publicly documented, a sufficient justification for blocking this account from editing dewiki is lacking. If this is regarded business as usual, I am in any case highly disappointed.–XanonymusX (talk) 16:32, 4 May 2021 (UTC)
Obviously, my "Oppose" against your confirmation was fully justified.Mautpreller (talk) 08:28, 6 May 2021 (UTC)

FYIEdit

ticket:2021051010003661 - Cabayi (talk) 08:22, 10 May 2021 (UTC)

Yeah, no need to ping me on that, spams me in my mailbox as well :/. Martin Urbanec (talk) 10:24, 10 May 2021 (UTC)